Лікування врослого нігтя на великому пальці ніг

Врослий ніготь (часто на великому пальці або мізинці) або онихокриптоз – це дуже болюча проблема, якої страждають багато людей. Вона може бути викликана різними причинами – грибком, деформацією або гидрозом стопи, неправильним педикюром, системними захворюваннями, генетичною схильністю. Але завжди супроводжується вираженим болем, із-за якої людина не може повноцінно жити. Однак на даний момент лікування онихокриптоза досягло високого рівня ефективності. Дана проблема, нарешті, вирішена.

Методи лікування врослого нігтя

Раніше єдиним способом усунення больових відчуттів в нозі при вростання нігтя в шкіру було хірургічне втручання, яке не вирішувало проблему повністю, т. до. вона знову відростала неправильно. На даний момент існує багато різних, більш ефективних способів лікування, а у страждаючих цим захворюванням з'явився вибір, не тільки де видалити ніготь, але і яким способом попередити цю проблему.

Ортоніксія

Метод безоперационной корекції форми і зростання нігтьової пластини - ортоніксія. Актуальним для хворих з незапущеним перебігом хвороби, коли є сенс рятувати ніготь. Проводиться спеціально навченими лікарями-подологами з допомогою установки корекційних систем, які створюють натяг, зменшуючи тиск на ніготь і м'які тканини. Їх дія призводить до ліквідації больового синдрому, набряків, нормалізує вектор росту нігтя, його форму. Після корекції ніготь зберігається, виглядає естетично. Рецидиви трапляються рідко.

Хірургічний

Повне видалення пошкодженого нігтя проводиться хірургічним шляхом. Джерело росту (нігтьова матриця) не пошкоджується і ніготь відростає знову, нерідко з колишньою схильністю до вростання, т. к. видалення не вирішує основну проблему появи недуги. Хірургічний спосіб лікування онихокриптоза незамінний при тяжкому перебігу захворювання, що супроводжується сильними нагноєннями, руйнуванням нігтя, коли його порятунок неможливо. Сопутствуется довгої реабілітацією, необхідністю робити щоденні перев'язки.

Видалення лазером

Видалення лазером може носити частковий характер, при якому видаляються околоногтевые, запалені м'які тканини, які мають тенденції до вростання. При цьому пошкоджується матриця, ніготь втрачає свою цілісність, і не буде зростати в місці видалення. Ефект лазерного видалення не завжди естетичний, однак рецидивів майже не буває. Період реабілітації варіюється. Операція нетривала (до 30 хвилин), не вимагає загальної анестезії, що ідеально, наприклад, при вагітності.

Радіохвильовий метод

Це високоточна за своїм впливом оперативне втручання, яке проводиться з допомогою радіохвиль. Під час операції, апарат впливає ультразвуком лише на пошкоджені ділянки, здорові ж залишаються неушкодженими. Особливістю радіохвиль, є потрійне позитивний вплив на клітини тканин – видалення непотрібних, загоєння та знезараження їх, що відбувається майже миттєво. У підсумку, реабілітація відбувається дуже швидко, на шкірі не залишається помітних шрамів.

Операція Бартлетта

Це оперативне відтягування м'яких тканин від нігтя з метою зменшення тиску на них. Проводиться за допомогою клиновидного висічення здорових, невоспаленных тканин нігтьового валика на узурпируемой стороні з подальшим відтягуванням їх від врастающего краю нігтя. Здійснюється тільки після зняття запалення, тому погано годиться для важких стадій перебігу захворювання. В цілому ж, є ефективним, щадним методом лікування.

Протезування нігтьової пластини

Це впровадження штучного нігтя в нігтьової валик. Проводиться після повного видалення нігтя разом з матрицею її зростання. Це допомагає відновити нормальний естетичний вигляд ноги. Виконується як пластична операція після основного лікування (хірургічного або лазерного втручання), або ж, як самостійний метод боротьби з онихокриптозом.

Ціни на лікування онихокриптоза

Ціни на консервативне лікування варіюються в залежності від клініки, в якій буде проводитися операція, міста, методів проведення лікування, тяжкості захворювання. Наведені нижче ціни актуальні для Москви і Санкт-Петербург (СПб), в інших населених пунктах можуть бути нижче, але незначно. Оперативне лікування коштує приблизно стільки ж, скільки і безоперативное, а тому вибір способу більше залежить від тяжкості захворювання, ніж від цінового питання.

 • Видалення нігтя: 1500-3500 руб.
 • Пластика нігтьового ложа (разом з видаленням нігтя): 2150-5000 руб.
 • Видалення (радіохвильове): 2000-5000 руб.
 • Радикальне видалення (лазерне): 5250-7700 руб.

Як лікувати без операції

Лікування онихокриптоза без хірургічного втручання можливо і активно застосовується як у побуті, так і в медичній практиці. Безопераційне лікування даної проблеми ділиться на два типу:

 • Корекція врослого нігтя (медична процедура, що виконується фахівцями в даній області, встановлення корекційної скоби або пластини, яка нормалізує стан росту нігтя).
 • Домашнє лікування і народна медицина (застосування мазей, ванночок з відварів, шовкова, самостійне відділення нігтика від шкірного покриву за допомогою педикюру).

Корекція

Установка на ніготь спеціальної системи, з метою корекції зростання нігтьової пластини, зменшення її тиску на м'які тканини – є на даний момент найкращим способом вирішення проблеми. Це дозволяють відразу ж після початку лікування зняти больовий синдром, і дарує людині можливість без болю вести нормальну, активне життя. Після проведення корекції, пластина повністю зберігається (на відміну від лазерного або хірургічного втручання), повторне вростання трапляється дуже рідко. А тому даний метод лікування є найбільш ефективним і оптимальним.

 • Скоби. Це еластичні металеві прути малого діаметра, які створюють дугоподібне натяг, впливаючи на форму. Вони злегка відводять краю нігтьової пластини від шкірних покривів (нігтьового валика), ніж знімають тиск на них. По закінченню курсу корекції, ніготь «звикає» до правильного напрямку зростання і проблема зникає. Найпопулярнішими видами скоб є корекційна скоба Фрезера і 3ТО.

 • Пластини. Клеяться на ніготь, створюючи необхідний натяг, який дозволяє краях в ході зростання підвестися, вийшовши з товщі шкірних покривів. Дана система використовується в комплексі із спеціальним засобом (капалін), яке заспокоює шкіру і знімає больовий синдром. Ще одним плюсом даного методу є естетична сторона – пластинки майже непомітні (крім установки Goldspanga, що має золотистий колір) і позитивно впливають на її форму. Найпопулярніші – пластина Голдшпанга, BS, Ониклип.

 • Подофікс. Об'єднує в собі риси двох попередніх методів. Складається з гнучкої пластмасової пластини, всередині якої розміщується активна дріт, що створює натяг. Пластина Подофікс дає дуже швидкий результат. Для досягнення естетичного ефекту дріт маскується полимеризирующимся гелем, після чого пластина стає майже непомітною.

Вартість процедур

Дізнатися точно, скільки коштує та чи інша процедура, пацієнт може в самій лікарні. В середньому на ортониксию наступні ціни:

 • корекція за допомогою установки Podofix – 3500 руб.;
 • корекція за допомогою установки Goldspanga – 3500 руб.;
 • корекція за допомогою установки ЗТО – 3500 руб.;
 • корекція за допомогою установки BS – 2000 руб.;
 • переустановка (через 1 – 1,5 міс.) системи Goldspanga – 2700 руб.;
 • переустановка (через 1 – 1,5 міс.) системи ЗТО – 2700 руб.;
 • зняття корекційної системи будь-якого виду – 700 руб.

Де видалити врослий ніготь у Москві

 • Клініка «Лама», вул. 26 Бакинських комісарів, 6 д.
 • Клініка Platinental, 3-й Павловський провулок, 22.
 • Медичний Центр ЦРЧ, Подільське шосе, д. 8, стор 5
 • Медичний центр "Бест-клінік", Новочеремушкинская вул., будинок 34, корпус 2

Кошти від врослого нігтя

Якщо немає можливості звернутися до лікаря для встановлення скоби або пластини, хворий може спробувати недорого вилікувати ногу в домашніх умовах. Вростання відбувається поступово, і якщо бути уважними, легко виявити перші ознаки захворювання – почервоніння пальця, біль при натисканні на нього, відчуття відсутності зазору між нігтиком і шкірою навколо нього. Якщо розпочати лікування у цей період, проблема може бути вирішена і без втручання лікарів. Існує ряд засобів, які можуть допомогти запобігти починається онихокриптоз на нозі або руці:

1. Ванночки (застосовуються тільки на ранніх стадіях)

 • Ванночки з ромашки: залийте 3 ст. ложки квіток 1 л. окропу (настоюйте годину), або зробіть відвар (кип'ятіть 10 хв.), і потримайте в теплій настоянці ноги протягом 15-20 хв. Потім підсушіть ноги, зріжте нігтики з допомогою ножиць, або використовуйте кускачки, пилки. Потім покладіть на хворе місце тампон, змащений йодом або зеленкою.
 • Теплі ванни для ніг з використанням слабкого розчину соди і марганцю: робіть 3 рази в день протягом 15 хв, після постарайтеся акуратно підрізати пластину.
 • Розпарювання з кухонною сіллю: робіть в помірно гарячій воді, після чого спробуйте його обрізати. Витягує гній.

2. Народні засоби (на ранніх стадіях)

 • Алое. Прибинтуйте перед сном до хворого пальця розрізаний плазом листочок алое (або потовчений, змочений водою). Шкіра за ніч заспокоїться і зм'якнути, а вранці спробуйте підрізати проблемний нігтик.
 • Подорожник. Прибинтуйте його до пальця, одягніть носок, ходіть так протягом дня, наступного – змініть. Застосовувати слід після ванночок з марганцем.
 • Вершкове масло. Увечері наповніть ним напальчник, надягніть на хворий палець, зверху – носок. Вранці зніміть. Повторюйте щодня, поки не припиниться біль (приблизно протягом місяця). Далі відсуньте вростають ніготь від шкірних покривів, підпиляєте, покладіть під нього бинт. Через деякий час повторіть процедуру, але без укорочування – нехай він правильно відросте, для цього знову підкладайте тампон.

3. Мазі, креми. Використовуються для зменшення болю, боротьби з нагноєнням, для розм'якшення тканин, з метою покращення загальної ситуації. Можна купити в будь-якій аптеці. Рекомендується застосовувати по інструкції, або накласти перед сном у вигляді пов'язок, зверху обмотати поліетиленом, укутати в теплу тканину або носок, ранок вкоротити пластину в проблемному місці, знову поставити компрес, який повторювати тиждень двічі на день. Для даних процедур підійдуть мазі:

 • Вишневського;
 • іхтіолова;
 • синтомициновая;
 • Ноктинорм;
 • Левомеколь;
 • Уродерм.

4. Краплі від онихокриптоза (мають пом'якшувальну дію, запобігають ороговіння, гарні при профілактиці і на початкових стадіях):

 • GiGi No Bump Topical Solution;
 • Гевовль (Gehwol med);
 • URIEL Ingrown Toe Nail Drops;
 • Микостоп (лосьйон);
 • Cliniforce.

Повторюйте процедури, поки проблема не зникне, бажано поєднувати їх з протигрибковими препаратами. Якщо ж палець запалився, почервонів, почав гноїтися, кровоточити, краще не затягувати і звернутися за медичною допомогою, поставити коригувальні пластини, оскільки це самий безболісний, швидкий і ефективний шлях до одужання. Але якщо лікування вдома – це вимушена міра, дізнатися, якими ще способами онихокриптоз може бути вилікуваний в домашніх умовах, ви можете у цьому відео:

Лікування ВРОСЛОГО НІГТЯ | ✅5 Способів Видалити ВРОСЛИЙ НІГОТЬ в Домашніх Умовах

Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!