9 способів позбавитися від кажанів

Цих тварин нерідко прирівнюють до шкідливим мишам-полевкам або тарганів. В реальності кажанів відрізняє мирний характер. Вони їдять шкідливих комах, не нападають на людину першими. Окремі особини не загрожують людям, але якщо ссавці проживають колонією, бажано від них позбутися.

Небезпека кажанів

Загрозу для людини представляють слиною при укусі і кал (гуано), який потрапляє в грунт. Це може викликати небезпечні хвороби:

 • Гістоплазмоз. Мишачі екскременти роз'їдають дерев'яні стіни, сприяють утворенню цвілі, грибків, що вражають легені людини.

 • Геморагічна лихоманка небезпечна неврологічними проблемами. Її викликають віруси Ебола і Марбург, які переносять миші.
 • Сказ. Контакт зі слиною зараженого особини може закінчитися смертю.
 • Коронавіруси провокують гострий респіраторний синдром.

Ознаки присутності летючих мишей в будинку

 • Шерехи ночами на горищі, в будь-якому темному, сухому місці.

 • Зустріч з одним з представників ряду рукокрилих.
 • Виявлення посліду – невеликих, круглих гранул з мускусним запахом.
 • Тонкий, пронизливий писк. Тварини пересуваються з допомогою ехолокації – це орієнтування в просторі з використанням ультразвуку.

Законні методи боротьби

Кажани – важлива частина екосистеми. Вони знищують шкідників, які пошкоджують посіви або врожай овочів, фруктів. Багато видів мишей на межі зникнення, занесені в Червону книгу. Їх винищення може порушити природний баланс.

Руйнування місць проживання, знищення особин заборонено законом в США і багатьох країнах Заходу. У Росії немає указу про охорону конкретно цих звірків, тільки про захист тваринного світу. Їх знищення – негуманне заняття, але існують і законні методи боротьби.

Правила позбавлення від кажанів

Щоб почати знищення, спочатку проведіть підготовку. Потрібно знати, чого бояться ці звірята, блокувати шляхи їх проникнення. Важлива роль відведена профілактики.

Підготовка

 1. Методи позбавлення від мишей залежать від типу тварин. Розібратися в цьому допоможуть їх район проживання, особливості зовнішнього вигляду.

 2. Дізнайтеся початок сезону появи малюків – часто це відбувається навесні. Самки проводять весь час з дитинчатами, вилітають, тільки щоб підкріпитися. Якщо знищити дорослих мишей, маленькі загинуть, на території залишиться багато мертвих ссавців, що підвищить ризик інфекції.

Відлякування

Легко вивести кажанів, якщо знати їх страхи:

 • яскраве світло;

 • водобоязнь і дим;
 • обмежений простір;
 • відлякувачі на ультразвук;
 • нафталін і інші різкі запахи.

Блокування шляхів проникнення

Спостерігайте, коли і як тварини відлітають на полювання і повертаються. Це допоможе визначити шляхи проникнення ссавців в житлове або підсобне приміщення. Звірята люблять селитися в сухих, темних підвалах, на горищах або у димарях.

Миші використовують для потрапляння всередину щілини, отвори у даху або стіні, відкриті вікна.

Щоб від них позбутися, потрібно блокувати шляхи проникнення.

Доступні способи:

 • Коли миші покинуть місце проживання, залийте щілини, дірки монтажною піною.

 • Загородіте вільні простору, вентиляційні отвори дрібною сіткою.
 • Застеклите вікна на горищі.
 • Встановіть на точки входу пастки з одностороннім клапаном. Миші вилетять і не зможуть потрапити цим шляхом назад.
 • Переконайтеся, що основне місце їх входу вільно. Коли звірята покинуть приміщення, цей шлях потрібно заблокувати.

Профілактика

Миші володіють хорошою пам'яттю і будуть повертатися на місце свого проживання. Щоб віднадити їх від дому, виконайте профілактичні заходи:

 • Огляньте місця проживання мишей. За допомогою підручних засобів усуньте всі можливі шляхи проникнення.

 • Знищте шкідливих комах на своїй ділянці. Це їжа, яка приваблює звірків їх до людського житла.
 • Проведіть прибирання і дезінфекцію. Після відлякування або виловлювання ссавців видаліть їх гнізда, гуано. Використовуйте побутову хімію для очищення поверхонь від слідів сечі і калу. Працюйте в спеціальному спорядженні, рукавичках, респіраторі.

Методи відлякування кажанів

Існує кілька способів, як позбутися від звірів. Всі вони гуманні – не вимагають вбивства особин. Вибір методу залежить від типу приміщення – квартира або будинок. Важливе місце його знаходження – місто або сільська територія.

Вигнати кажана можна за допомогою професійної служби відлову або самостійно.

Це можуть бути алюмінієва фольга, аерозолі, ультразвукові або димові відлякувачі. Кожен спосіб має свої переваги і недоліки, але всі вони ефективні.

Алюмінієва фольга

Цей метод відлякування заснований на дезориентировании мишей. Фольга відбиває світло, видає звук. Це лякає тварин, заважає орієнтуватись в просторі. Плюс такого методу в низькій собівартості. Його недоліки – не скрізь можна прикріпити фольгу, та й не завжди це допомагає.

Щоб позбутися мишей:

 1. Наріжте тонкі смужки алюмінієвої фольги.

 2. Розвісьте їх під стелею в місці проживання особин.

Закритий ящик

Це гуманний і недорогий спосіб, щоб позбутися мишей. Мінуси – ефективність лише при невеликій кількості особин. Такий метод підходить сільським жителям, які використовують мишей для захисту врожаю.

Спосіб рятування:

 1. Зробимо скриньку з твердої деревини, нагадує за конструкцією шпаківня. Він повинен бути повністю закритим, але мати невелику щілину.

 2. Встановіть будиночок на дереві в тіні, недалеко від приміщення, де знаходяться ссавці.
 3. Проведіть відлякування мишей зі свого будинку. Звірята відлетять і, не знайшовши притулку, оселяться в ящику.

Ультразвукові відлякувачі

Летючі миші спілкуються особливим способом. З допомогою ультразвуку вони вистежують видобуток, орієнтуються в просторі.

Щоб їх налякати, можна встановити в приміщенні побутовий прилад.

Він налаштований на спеціальні частоти ультразвуку, які лякають мишей. Через 3-4 дні вони не витримують і відлітають з насидженого місця. Плюси – безпечний і ефективний спосіб, мінуси – висока ціна відлякувачів.

Аерозолі

Щоб позбутися мишей, хімічна індустрія пропонує різноманітні засоби. Є аерозолі для їх відлякування. Важливо не застосовувати отрут і агресивних хімічних речовин. Трупи тварин завдадуть більше шкоди, ніж живі особини. Перевага способу – простота виконання. Недоліки – небезпека для життя мишей і здоров'я людини.

Нафталін

Звірята не переносять різких запахів, особливо не люблять нафталін. Його кристали потрібно розкидати по поверхні приміщення або розпорошити репеленти, які містять цю речовину. Щоб позбутися мишей, застосовують ефірні масла або ароматичні палички, просочені пахощами. Плюс способу – низька ціна, недолік – ризик алергічних реакцій.

Дымокур

Відлякати кажанів від будинку можна методом обкурювання. Для цього знадобиться джерело диму. Його легко зробити своїми руками. Потрібно намочити папір солоною водою, висушити її і підпалити на горищі, використовуючи металеву підставку.

Дымокур можна придбати в спеціалізованому магазині.

Плюси методу позбавлення від мишей на 90%. Мінуси – небезпека пожежі, їдкий запах і витрати на покупку готового дымокура.

Професійне знищення летючих мишей

Якщо ви не хочете возитися з зароблянням дірок або виявили колонію тварин, зверніться в спеціальну службу. Навчені працівники допоможуть швидко позбутися від цих звірків безпечними способами. Боротьба з летючими мишами – платна послуга. Якщо після цього тварини не зникли, повторну обробку фірма проведе за свій рахунок.

Відео

Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!