Як видалити запах котячої сечі з взуття - огляд
Багатьом з тих, у кого в будинку живуть кішки, знайома ситуація, коли тварини мітять територію. Причому роблять вони це скрізь: на килимках, меблів і що особливо неприємно – у взутті, в якій потім доведеться ходити. Запах сечі доставляє масу неприємностей, але від нього можна позбутися. Для цього використовують спеціальні, аптечні і народні засоби.
Народні методи
Якщо ви виявили запах котячої сечі у взутті, позбавлятися від нього потрібно негайно, інакше тварина почне справляти нужду туди постійно. Видалити неприємне амбре можна за допомогою підручних засобів:
- Оцтом. Рідину можна використовувати в чистому вигляді, її потрібно розвести водою. Помістіть взуття в отриманий розчин на деякий час, після чого акуратно протріть серветкою або ганчіркою. Після просушування моторошний «аромат» котячих екскрементів зникне, а взуття при цьому не зіпсується.
- Лимонним соком. Неприємний запах сечі котів надає уриновая кислота. Вона прекрасно розчиняється у кислому середовищі, тому видалити амбре можна свіжовичавленим лимонним соком. Змочіть в ньому ганчірку, ретельно протріть пляму, провітріть виріб на свіжому повітрі. Сік лимона має дезодорують властивостями і відлякує тварин. Його можна використовувати не тільки в чистому вигляді, але і ще розбавляти горілкою.
- Содою. Промийте позначене місце водою, насипте харчову соду і почекайте, поки порошок вбере вологу разом з котячою сечею. Можна трохи потерти старою зубною щіткою. Зверніть увагу, що цього не можна робити на виробах з лаковим, глянсовим покриттям, оскільки є ризик пошкодити поверхню. Видаліть соду, вимийте взуття мильним розчином, просушіть.

Аптечні засоби
Деякі засоби, що допомагають позбавитися від запаху екскрементів котів, можна придбати в аптеці:
- Перекис водню. Налийте рідину на місце, яке позначене тваринам, залиште на деякий час. Промокніть сухими серветками або покладіть всередину на деякий час зім'ятий папір, просушіть. Перед процедурою проведіть тест – нанесіть перекис на внутрішню поверхню виробу і поспостерігайте, чи не зміниться колір покриття. Не рекомендується застосовувати засіб на лакованій і світлого відтінку взуття.
- Марганцівка. Розчиніть перманганат калію водою до отримання світло-рожевого відтінку. Обробіть розчином пляма сечі за допомогою губки, просушіть взуття. Не видаляйте цим розчином запах котячих екскрементів зі світлої взуття, щоб уникнути її фарбування.
- Йод. Розчиніть в 1 літрі води 10 крапель йоду, змочіть розчином губку. Обробіть взуття з двох сторін, ретельно просушіть. Не використовуйте засіб для виробів світлого кольору.
Спеціальні засоби
Якщо народні методи не допомогли видалити запах котячих екскрементів з взуття, спробуйте це зробити за допомогою спеціальних препаратів – професійних нейтралізаторів, які можна придбати в зоомагазині:
Назва | Опис | Ціна в рублях |
OdorGone |
| 326 за 200 мл |
ЗооСан |
| 288 за 0,5 л |
Odor Kill |
| 800 за 250 мл |
Urine Off |
| 391 за 118 мл |

Усунення запаху з текстильного взуття
Позбутися від запаху котячої сечі у взуття з тканини легше, ніж на шкіряних, замшевих, нубуковых, шерстяних виробах. Текстиль добре переться, тому обробка кед, мокасин, текстильних тапочок складається з трьох етапів:
- Натріть пляма сечі господарським милом. Якщо взуття темного кольору, замочіть її на деякий час у слабкому розчині марганцівки. Чіп протріть гліцерином.
- Наступний етап – прання в пральній машині з використанням звичайних миючих засобів. Відсік для ополіскувачів можна наповнити невеликою кількістю горілки.
- Просушіть виріб на відкритому повітрі.
З замшевої, і, хутряній
З виробів з хутра видалити «аромат» сечі набагато складніше. Для цього слід виконати наступні маніпуляції:
- Вийміть устілки, їх можна спробувати очистити, але частіше це не дає результату, простіше купити нові.
- Всередині чоботи обприскати оцтом, слабким розчином лимонної кислоти або марганцю за допомогою пульверизатора.
- Набийте взуття м'ятою папером і виставте на свіже повітря.
- Через 30-60 хвилин перевірте, якщо амбре ще залишилося, повторіть процедуру.

З шкіряною
Вивести запах котячої сечі з шкіряного взуття буває непросто. Важливо починати це робити відразу ж після виявлення калюжі, інакше потім видалити амбре не вийде. Особливості обробки виробів з натуральної шкіри:
- Якщо у вас чоботи, туфлі чорного кольору, ретельно протріть позначене місце йодним або марганцевим розчином.
- Світле взуття обробити перекисом водню, але перед застосуванням аптечного засоби слід провести тест, оскільки розчин може виїсти колір.
- Видалити «аромат» котячих екскрементів з кольорової шкіри можна розчином оцту і води – для свіжих плям в концентрації 1:3, для застарілих – 1:1. Якщо протираєте лаковану шкіру, обов'язково тестуйте рідина на невеликій ділянці покриття.
Відео
На 100% ПОЗБУДЕМОСЯ міток КОТА!