Податок на домашніх тварин у Росії 2019 році

Закон про податок на тварин у ЗМІ обговорюють останні 9 років, хоча офіційно дума приступила до розгляду тільки в 2018 р. Собака або кішка є у кожної третьої родини, тому деталі хвилюють багатьох. Росіян цікавить, чи буде затверджено податок на домашніх тварин у Росії 2019 р., скільки доведеться платити за вихованця, як покарають ухиляються.

Навіщо вводять податок на тварин

Законотворці пояснюють, що податок на собак в РФ вводять не для підвищення зборів до бюджету. Його завдання – поставити вихованців на облік. При перепису запланований ветеринарний огляд, закріплення тварини за конкретною людиною. Завдяки «паспортом» буде простіше повернути убежавшую або вкрадену особина власнику або встановити господаря після її нападу.

Міжнародний досвід

В Європі облік вихованців ведуть для обмеження народжуваності тварин в міському середовищі. Вважається, що людина, яка платить за чотириногого друга, відповідальніше ставиться до розведення. На ці гроші організують місця вигулу, притулки, благодійні ветклініки. Обсяг збору становить від 10 євро за рік з кота до 150-200 з собак великих порід.

Думки експертів

Заводчики і ветеринари кажуть, що законопроект про податок на домашніх тварин, поголовний облік, чіпування, індивідуальні номери водити треба. Вони ж погоджуються, що збори навряд чи будуть великими. Ті, хто хоче отримати паспорт для вихованця, роблять це зараз добровільно. Іншим податок на кішок і собак свідомості не додасть.

Переваги і недоліки податку

Зоозахисники ради, що ініціатива дасть тваринам в Росії правовий статус. Зараз визначення «домашня тварина» юридично не існує. Якщо законодавці виділять цю групу чотириногих, цікаві вихованців можна буде захищати офіційно. Прихильники ідеї нагадують, що практика ветпаспортов існувала до розпаду СРСР. У населених пунктах працювала мережа державних ветклінік, де лікарі вели облік, щодня оновлювали дані про кількість особин, породах, спалахах захворювань.

Противники вважають податок на утримання вихованців марним. Викидати колишніх улюбленців з дому люди не перестануть, законом цього не змінити. Бездомних псів і нападів менше не стане, але влада може скоротити програми з вилову бродячих тварин, заявивши, що всі вони щеплені і не заразні. Зоозахисники-скептики попереджають, що гроші не підуть на організацію комфортного середовища для міських тварин, а стануть черговою можливістю заробітку для чиновників.

Нормативне регулювання

Відносини між людиною і домашнім вихованцем регулює закон «Про відповідальне поводження з тваринами». Він визначає максимально можливу кількість голів у квартирі, провину господаря за напад його пса, зобов'язує вигулювати небезпечні породи собак. Там же прописана заборона на утримання будинку екзотичних тварин – тарантулів, левів, крокодилів і т. п.

Закон не зачіпає питання обліку безхазяйних особин і контролю їх народжуваності. Пункти, які внесені в документ:

  • Обов'язок господаря стежити за здоров'ям вихованця, не перешкоджати ветеринарам в огляді при підозрах.

  • Вимога поставити вихованця на облік, отримати ідентифікаційний номер (стаття 2.5).
  • Відповідальність за знущання, безцільне вбивство чотирилапого.
  • Обов'язки організаторів зооприютов.
 

Облік тварин з метою оподаткування податком

Збори повинні поповнити місцеві бюджети, але поки дума обговорює, хто буде оплачувати витрати на реєстрацію, маркування (чіпування), ведення баз даних про вихованців. Ініціативна група вважає, що стерилізація і ветеринарний огляд – це обов'язок власників, як щеплення або лікування. Скептики нагадують про складну економічну обстановку в країні.

Обидві групи згодні, що сума збору повинна бути різною для власників, просто тримають тварина і для професійних заводчиків породистих собак, кішок. Перші повинні платити мінімум. Ті, хто заробляє на любові до меншим братам, можуть вкластися сильніше.

Реєстрація

У ряді регіонів РФ аналогічні закони вже діють, але не як податок. У Криму господарі кішок і собак зобов'язані ставити їх на ветеринарний контроль, отримувати паспорт, вакцинувати від сказу. Оформлення недороге, заворушень серед населення не викликає. На думку прихильників нового збору, федеральний закон дозволить поширити і оптимізувати цю практику.

Як конкретно виглядатиме процедура, стануть застосовуватися стягнення до порушників закону, які – поки неясно. Можливо, введуть загальні норми, а владі регіонів дозволять вносити поправки, спираючись на особливості території.

За кого платять податок

Закон стосуватиметься всіх домашніх тварин:

  • гризуни (ховрахи, пацюки);

  • рептилії (пітони, варани);
  • хутровий звір (тхори, єноти);
  • папуги, кенары;
  • коні.

Виняток буде зроблено для сільськогосподарських тварин – корів, свиней, птахів.

Розмір податку на тварин (Плановані податкові ставки)

Очікується, що щорічний податок на породисту собаку складе до 15 тис. руб. за рік, буде змінюватись в залежності від породи і розмірів. Платіж за невеликого звіра очікується менше. З кішок будуть збирати до 5 тис. руб., з хом'ячків по 120. Тхори, міні-піги можуть бути оцінені в 800-1000 руб.

Відео

Увага!!! Податок на домашніх тварин 15 000 руб. Новий закон про домашніх тварин.

Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!