Чіпування шуб: система маркування хутряних виробів

Шуба в житті жінки займає окреме місце. Для когось це мрія, а для когось тільки необхідність. Проте в одному обидві категорії сходяться – нікому не хочеться придбати одяг з неякісного хутра або контрафакт. Щоб не витратити гроші і нерви даремно, придумано ставити чіпи на шуби, містять важливу інформацію.

Що таке чіпування хутряних виробів

Державними органами Росії на чолі з Федеральною службою по податках було прийнято рішення взяти під контроль усі шуби та дублянки, виготовлені з натурального хутра. У зв'язку з цим російські і закордонні виробники в обов'язковому порядку повинні оснастити весь товар спеціальними мітками – контрольними ідентифікаційними знаками. Відповідаючи на питання, що таке КІЗ, можна відзначити, що даний вид маркування зобов'язаний містити всю інформацію про товар, що продається, зафіксовану також у спеціальному журналі ФНС.

Чіп на хутряні вироби прикріплюється з внутрішнього боку або поруч з етикеткою, яка є невід'ємною частиною товару при продажу. Чіпування шуб однаково вигідно державі і клієнтові, оскільки нерідко існує ймовірність зіткнутися з недобросовісними виробниками та понести істотні витрати. Наявність електронної інформаційної мікросхеми – добрий вісник, свідчить про якості верхнього одягу.

Система маркування виробів з натурального хутра

RFID-мітка являє собою спосіб ідентифікації шуби або дублянки допомогою радіочастотних сигналів. Маркування хутряних виробів провадиться за інструкцією і під керівництвом Федеральної податкової служби, а саме виготовлення вбудованих мікросхем ведеться Держзнаком. Зі вступом в силу нового закону підприємці зобов'язані заздалегідь замовляти мітки для маркування, які можуть бути виготовлені тільки після перевірки ФНС. Підробити або зіпсувати чіп неможливо, оскільки він оснащений наступними видами захисту:

  • голографічними знаками;
  • стійкість навіть до сильних морозів;
  • особливі графічні знаки.

Як виглядає чіп на шубі

Жінкам, які купують одяг з хутра, цікаво знати не зіпсує його вбудовування мікросхеми. Не важливо, чи проводиться чіпування норковій шуби або з шкурок кролика – мітка ніяк не позначиться на зовнішньому вигляді. КІЗ на хутряні вироби може бути вшитий на підкладку, приклеєний або ж прикріплений у вигляді етикетки. Важливо, щоб покупець мав вільний доступ до мікросхемі і міг взяти його в руки і перевірити міститься в ньому інформацію.

З іноземних фабрик, перед тим як ввезти на територію Росії, підприємці повинні вивозити вже шуби з чіпами. Для них розроблені мітки червоного кольору, а для вітчизняної продукції – зеленого. Кожній шубі або дублянці у процесі чіпування присвоюється унікальний номер, що міститься на мікросхемі, яка має вельми скромні розміри – 53 на 80 мм або 25 на 160 мм.

Що дає чіпування шуб

Фахівці в області хутряної промисловості сходяться на думці, що маркування шуб допомогою чіпування придумана для безпеки. Це гарантія покупця, запобігає ризик витрати і часу на неякісну покупку. Якщо одяг дійсно з кролика, то виробнику немає сенсу змінювати цю інформацію, як і відомості про бренд.

На ринки потрапляє мільярд контрафактної продукції і в цьому випадку держава не отримує левової частки податків і митних зборів. Не виключено, що цей факт і змусив ФНС прийняти закон про чипировании шуб. Його застосування не тільки інформує покупця про те, чи є хутро натуральним, яка країна-виробник одягу, але і дозволяє контролювати сплату податків.

Як перевірити шубу по чіпу

Якщо продавець каже, що шуба з кролика або норки, обіцяє, що хутро буде носитися довго, не вірте йому на слово. КІЗ на хутряні вироби вбудовується разом зі спеціальним кодом, який кожен покупець може сканувати за допомогою мобільного додатку. Зробити це неважко: потрібно піднести камеру телефону до графічної позначки, а програма розпізнає її і видасть всю інформацію про шубі.

Можна перевірити шубу за номером чіпа на сайті за допомогою покрокової інструкції:

  1. Зайдіть на офіційний ресурс ФНС.
  2. Прокрутіть сторінку трохи вниз і праворуч ви побачите «Система маркування виробів з натурального хутра».
  3. Далі по інструкції в синьому полі вам потрібно вибрати інформацію для покупців.
  4. Впишіть код і натисніть «Перевірити».

Відео: чіповані шуби

Маркування шуб. Чіпування шуб. Як це працює!

Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!