Як визначити розмір бюстгальтера

У дівчат завжди існує проблема з вибором зручного, відповідного по параметрам і одночасно красивого нижньої білизни. Варто пам'ятати, що вибір правильного бра не так простий, як може здатися. Ви зможете визначити, як вибрати бюстгальтер за розміром від будь-якого виробника, вивчивши традиційну європейську систему вимірювань.

Як правильно підібрати бюстгальтер за розміром

Бра правильних габаритів – який він? Як визначити розмір бюстгальтера? Зорієнтуватися допоможуть ряд прикмет, за якими ви зможете визначити, по тілу чи інтимна річ вашого гардеробу:

 1. У правильному ліфчику в чашці не повинно залишатися порожнього місця, але і бюст випадати або здавлюватися не має.
 2. Шлейки бюста не повинні спадати, не перетискати. Якщо вони приносять хоч найменший дискомфорт – то відрегульовані бретелі не правильно, або ж глибина чашки не підходяща.
 3. Смуга – тканина, яка охоплює грудну клітку, підтримуючи чашечки. Ця частина ліфчика повинна прилягати до тіла, і при цьому не викликати дискомфорту, а відстань, на яке вона може бути відтягнута від тіла – не більше ширини двох пальців.
 4. Маленька смужка між чашками повинна перебувати рівно посередині бра, а самі чашки – на однаковій відстані.

Всі ці нюанси слід враховувати, приміряючи нову річ. Щоб примірка не проходила наосліп, треба визначити правильні габарити свого бюста. Консультант магазину може допомогти і розповісти, як виміряти бра, скорегувати його, але особливості вашого тіла ви повинні враховувати самі. Як дізнатися розмір чашечки бюстгальтера? Озброїтеся сантиметром і приступайте до вимірам.

Як дізнатися розмір бюстгальтера

Необхідною умовою правильного розрахунку є точне вимірювання ваших обсягів. Як визначити розмір бюстгальтера самостійно, використовуючи тільки сантиметр і калькулятор? Потрібно слідувати простим правилам такого визначення, адже для цього нам потрібні тільки дві цифри: обхват тіла під грудьми і бюсту. Зробити замір можна самостійно або ж скористатися послугами професіоналів, наприклад, швачки, але заміри настільки прості, що це можна зробити своїми руками.

Традиційний метод

Як дізнатися свій розмір бюстгальтера традиційним методом і визначити потрібну модель ліфчика? Для цього вимірюють обхват тіла під бюстом, від отриманого результату відштовхуються при виборі білизни. Для проведення вимірювання спочатку слід стати рівно, не вдихати повітря на повні легені. Вимірювальна стрічка в процесі виміру повинна бути паралельна підлозі. Одержаний результат округлюють, наприклад:

 • значення 66-71 см – до 68-70;
 • від 71 до 76 см – до 73-75;
 • від 76 до 81 см – до 83-85;
 • від 81-91 см – до 88-90;
 • 91-96 см – до 93-95;
 • 96-102 см – до 98-100 і т. д.

Після вимірювань підбираємо білизна згідно з обсягом, який у вас вийшов (глибина чашки в буквах):

 • А – 76-108;
 • B - 78-110;
 • C – 80-112;
 • D – 82 - 114;
 • Е - 85 - 116;
 • F – 86 – 118;
 • G – 90 – 120.

Такий метод допомагає розрахувати і визначити прості параметри і сьогодні майже не використовується, оскільки в ньому не враховується глибина бюста. Визначається він стандартно, як відповідність обхвату грудної клітки. Для того, щоб після вимірювань ви не купили собі не правильний ліфчик, який підходить в обсязі, але маленький в чашечках або навпаки, потрібно враховувати глибину чашки при виборі білизни. Як дізнатися розмір чашечки бюстгальтера правильно? Визначити це нам допоможуть сучасні методи.

Сучасні виміри

Суть більш точних вимірювань в тому, що необхідно обчислити глибину чашки бра виходячи з вимірюваного бюста і обхвату під ним. В такому випадку вимірюють сантиметровою стрічкою спочатку обхват під грудьми, а потім визначають обсяг грудей. Так, глибина чашки визначається виходячи з різниці двох значень: обсягу бюста і під бюстом див. в Отримана різниця відповідає габаритам чашки і позначається латинською буквою. Звідси і виходить цифрове значення обсягу і буквене – чашки, наприклад: 70с, 90d і т. п. Є два варіанти таких обчислень:

 1. Від значення обхвату грудей віднімають значення обхвату грудної клітки, а отримана різниця буде відповідати величині чашечки.

Різниця в см

Глибина чашечки

10-11Нульовий (АА)
12-13Перший (А)
14-15Другий (В)
16-17Третій (С)
18-19Четвертий (D)
20-21П'ятий (Е)
22-23Шостий (F)
 1. До отриманого значення обхвату тулуба додають 12 або 10 (10 –для парних, 12 – не парних), потім отримане число віднімають від значення обсягу грудей. Якщо визначити таким способом - результат буде відповідати величині чашечки.

Різниця в см

Глибина чашечки

Від 0 до 1,3

АА

Від 1,3 до 2,6

А

- 5,1

В

- 7,5

З

- 10,2

D

- 12,7

Е
- 15,1F

Європейські стандарти

Щоб з упевненістю замовляти бра правильних габаритів та інший одяг будь-яких моделей через онлайн-магазини Росії, або інші, як алиэкспресс, або на офіційних сайтах брендового жіночого одягу, як Мілавіца, Victoria's Secret, потрібно знати не тільки параметри білизни вітчизняних виробників, але й інших країн, таких як Німеччина, Італія та ін. Перший нюанс – це позначення обхвату грудної клітки:

 • у країнах Європи розрізняють таке маркування: 70в, 75в, 75с, 80c,80d,85в і т. д.;
 • у США цим величинам відповідають значення 32 - 40, тому, на етикетках американського білизни ви можете побачити значення 34с, 36a, 36в, 40d та інші.

Як дізнатися свій розмір бюстгальтера правильно, якщо на маркуванні європейського білизни ви побачили числа 1,2... 8? Такі значення відповідають обхвату грудної клітки в см, починаючи від 65 (тобто 65 А це 1А). Не треба забувати, що навіть якщо виміряти всі за правилами, обраний правильно білизна може стати вам не впору. У такому разі слід пам'ятати про суміжних величинах, які можуть вам підійти, наприклад: замість ліфчика з чашкою четвертого габариту 80b може підійти 85a або 75c 3-го. Ну а для зручності вибору краще озброїтися повною інформацією про маркування перед походом в магазин.

Таблиця розмірів бюстгальтерів

Як вибрати розмір бюстгальтера самостійно? Щоб краще орієнтуватися в параметрах, можна користуватися наступною розмірної зведенням.

Обхват під грудьми

68-72

73-77

78-82

83-87

88-92

Обхват грудей

82-84

84-86

87-90

87-89

89-91

91-93

94-96

94-96

96-98

98-100

99-101

101-103

103-105

106-108

108-110

Номер бра

70

75

80

85

90

А

В

З

А

В

З

D

В

З

D

В

З

D

З

D

Приклад

70в

75b

80в

?

85b

90с

Рекомендації щодо вимірювання обсягів та приклад підбору бюстгальтера

Два дуже важливих аспекти вибору бра – це розмір і модель. Якщо визначити свої габарити неправильно, можна помилково підбирати білизну багато років, створюючи не правильну форму грудей, завдаючи шкоди своєму здоров'ю. Маленькі габарити ліфчика можуть погіршити кровопостачання молочних залоз, а великі – порушити поставу. Тому, проводячи вимірювання, потрібно дотримуватися правил:

 1. Вимірювання проводити в середині циклу, т. к. розмір грудей протягом місяця може змінюватися, тому точні габарити визначити складно.
 2. Проводити вимірювання кілька разів, щоб уникнути помилки і вирахувати похибку.
 3. Вимірювати бюст в положенні, паралельному підлозі, щоб заміряти весь обсяг молочних залоз.
 4. Не проводити вимір обсягів вдиху.

Під час примірки необхідно перевіряти обсяг вироби, застібаючи на останню гачок. Тканина не повинна врізатися в тіло, здавлювати або утворювати «вушка» під руками зі шкіри. Для зручності, краще самостійно відрегулювати шлейки вироби. Перевірити потрібно також, як щільно прилягає чашечка до грудей, особливо якщо модель з ефектом пуш.

Відео: як визначити розмір чашечки бюстгальтера

Як визначити розмір бюстгалтера

Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!