Виплати при народженні дитини в 2018 році - розмір допомог

При появі дитини батьки замислюються над питанням, що стосуються подальших витрат. Щоб зберегти бюджет сім'ї, варто оформити державну матеріальну допомогу. У країні проводиться реформа з оформлення допомоги по обов'язковому соціальному страхуванню. Жінки ще при вагітності з'ясовують, які отримати виплати при народженні дитини в 2018 році, як оформити пільги, які потрібні документи.

Які виплати покладені при народженні дитини

Якщо в сім'ї з'явився малюк, дізнайтеся про різновиди фінансової допомоги від держави для новоспечених батьків. Держава надає:

 • щомісячні виплати;
 • одноразову допомогу;
 • видачу сертифіката.

Держава надає різні варіанти виплати допомоги молодим мамам. Виходячи з власних побажань, людина має право вибрати:

 • виплати, які оформляються один раз;
 • допомога для конкретного періоду.

Пільги та сертифікати

Майбутні матері отримують родової сертифікат. Він складається з трьох талонів:

 • перший залишається співробітникам жіночої консультації;
 • другий потрібен для пологового будинку;
 • третій пред'являється працівникам поліклініки.

Якщо в сім'ї двоє, троє і більше дітей, то оформіть материнський капітал. Він дорівнює близько 453000 рублів. Сертифікат видається на материнський капітал регіонального значення. Отримані гроші жінка вправі використовувати на конкретні цілі. Якщо з'явився третій малюк, то сім'я вважається багатодітною: закон передбачає окремі виплати, пільги і компенсації. При наявності немовлят, що з'явилися на світ до 2013 р., батьки мають право оформити отримання додаткових щомісячних посібників для малюків до 3 років.

Згідно з нормами російського законодавства, додаткові кошти виплачуються жінкам, чоловіки яких проходять строкову службу. Одноразова виплата буде дорівнює приблизно 25900 р. Якщо буде оформлено отримання щомісячного переказу коштів, то матеріальна допомога складе близько 11100 р. Отримані гроші, ви можете витрачати на утримання малюка.

Матері мають право претендувати на компенсацію, що виплачується, якщо малюкові не знайшлося місця в дитячому закладі. Посібник одно допомоги, яка виходить по догляду за малюком. Ця компенсація оформляється не скрізь. Щоб не зіткнутися з труднощами отримання грошових коштів від держави, рекомендується заздалегідь займати чергу на надання місця в дитячому саду.

Окремо варто розібрати програму «Молодій родині-доступне житло». Її умови полягають у наступному:

 • Учасники програми – громадяни РФ до 35 років: подружжя або одна людина (буває посібник для самотньої мами).
 • У сім'ї є нерухомість, площа якої до 15 кв. м. на одну людину.
 • Громадяни повинні пред'явити документи про дохід в банк, після чого видається довідка про можливість отримання житлового кредиту.

Грошові кошти по зазначеній програмі сім'я має право витратити в місці їх отримання. Гроші використовуються для оплати договору на будівництво будинку, договору купівлі-продажу нерухомості на вторинному або первинному ринку, в якості початкового внеску при оформленні іпотечного кредиту, для погашення боргу за наявності житлового кредиту, який був оформлений до січня 2011 р.

Федеральні допомоги на дітей у 2018 році

Міністерством праці та соціального захисту РФ було заявлено, що будуть внесені деякі законодавчі зміни про додаткові виплати. При прийнятті норм представники влади будуть знайомитися з фінансовим становищем сімей. Нові положення візьмуться виходячи з нинішньої економічної ситуації. Володіючи повною інформацією про життя сімей, представники державної влади визначають, чи потрібно надавати підтримку громадянам і при яких обставинах.

Розгляду підлягають нормативи, що стосуються підтримки сімей з дітьми. Найчастіше в багатодітних сім'ях батьки не можуть дати повноцінну освіту своїм чадам. Щоб спростити життя подружжя, уряд РФ вирішив внести деякі законодавчі зміни. Вони будуть діяти з 1 лютого 2018 р. Вивчіть суми посібників («декретних» і «дитячих»), які будуть проходити щорічну індексацію з урахуванням рівня інфляції (коефіцієнт індексації буде затверджено в січні 2018 р.):

Найменування матеріальної допомоги

 

Суми в 2018 р.

Суми з урахуванням індексації 1 лютого 2018 р.

Одноразова виплата жінкам, які стали на облік до 12 тижнів вагітності

 

613 р.

632 р.

Одноразова виплата при народженні малюка

 

16350 р.

16873 р.

Допомога по вагітності та пологах

 

100% від середнього заробітку (не менше 34520 р при розрахунку перерахувань по МРОТ)

100% від середньої зарплати (не менше 43652 р при розрахунку перерахувань по МРОТ)

Перерахування, які отримають дружини військовослужбовців

 

25892 р.

26720 р.

Допомога по догляду за малюком

 
 • 40% від середнього заробітку для офіційно працевлаштованих, 3065 р – для непрацюючих;
 • на другого і подальшого новонародженого розмір суми – 6131 р.
 • 40% від середньої заробітної плати для офіційно працевлаштованих, 3163 р – для непрацюючих;
 • сума для працюючих громадян від 3795 р (при розрахунку за МРОТ);
 • на другого і подальшого новонародженого сума складе 6327 р.

Перерахування при наявності батьків-військовослужбовців за призовом

 

11096 р.

11451 р.

Як було сказано раніше, всі посібники індексуються раз в 12 місяців. З 1 січня 2018г буде діяти законопроект про підвищення МРОТ. Міністерство праці прийняв рішення про поступове збільшення наявних показників до прожиткового мінімуму. Такі зміни будуть вноситися до 2018г. У 2018г. представники влади збільшили розмір МРОТ на 21,7%, згодом розмір оплати праці буде дорівнювати від 9489 р.

Одноразова допомога жінкам, які стали на облік до 12 тижнів вагітності

Згідно із законодавством, мати право претендувати на одноразову допомогу (при призначенні допомоги представники соцзахисту не знайомляться з умовами проживання сім'ї). Кошти отримують, поки дитині не виповниться шість місяців. Переказ коштів здійснюється в однаковому розмірі офіційно працевлаштованим та непрацюючим матерям. Якщо ви не працевлаштовані, то оформлення допомоги здійснюється органами соціального захисту населення, перерахування провадиться з федерального бюджету. Переказ коштів здійснюється на кожного народженого малюка:

 • 16350,33 р. з 1 січня 2018 р.;
 • 16873,54 р. з 1 лютого 2018 р. (буде врахована індексація на 3,2%).

Якщо жінка офіційно працевлаштована, то матеріальна допомога оформлюється за місцем роботи. Для непрацюючих або учнів громадян буде діяти норматив оформлення допомоги через соціальний захист за місцем проживання або перебування. Якщо сім'я неповна, то процедура оформлення переказу грошей значно спрощується. Законному батькам не потрібно надавати довідку про неотримання грошей від держави другим батьком.

Жінкам, які стали на облік, проводиться додатковий переказ коштів. До них відносять символічне одноразова допомога – 613,14 р. (з такими разовими компенсаціями ви зможете здійснювати якісь дрібні покупки). З 1 лютого 2018 р. зазначена допомога буде дорівнювати 632,76 р. Для отримання грошей жінка надає роботодавцю лікарняний по вагітності та пологах, довідку про взяття на облік на терміні до 12 тижнів. Якщо жінка не працевлаштована, то даний переклад не проводиться.

Одноразова виплата при народженні дитини у 2018 році

При народженні дитини проводиться переказ коштів в розмірі 16873 р. Така компенсація оформляється до шестимісячного віку дитини. Цю допомогу має право отримати і опікуни. Якщо одночасно народилося троє і більше дітей, то перерахування буде вироблено на рахунок батьків або опікуна, сума складе 50000 р. Законодавством встановлюються строки звернення в інстанції, до роботодавцю для оформлення допомоги. Всі види допомог призначаються до 6 місяців після появи на світ новонароджених.

Допомога по вагітності та пологах

Розмір переказу, які отримують мами, залежить від того, яка була заробітна плата. Середня добова зарплата за два попередніх роки множиться на 140 календарних днів. Якщо у вас двійня, кількість днів збільшується на 54. Громадянам, які тривалий час ніде не працювали, відмовлять у перекладі коштів. Аргументом є те, що непрацююча жінка довгий час не платила податки.

Допомога по догляду за дитиною

Отримати допомогу можуть мати, батько, баба, дід або інший родич, який буде доглядати за малюком до певного віку. Сума залежить від заробітної плати громадянина, її перерахування провадиться щомісячно. Якщо людина офіційно працевлаштований, то розрахунок допомоги здійснюється виходячи з 40% заробітної плати, яка виходила за два роки.

Особливості виплат на дітей військовослужбовців

Гроші від держави вправі отримати молоді матері, інші особи, які фактично доглядають за новонародженим малюком. Компенсація виплачується при проходженні військової служби батьком малюка. Нижче представлений перелік документів на отримання коштів від держави:

 • Заява на перерахування грошей.
 • Копія свідоцтва про народження малюка.
 • Довідка з частини, де служить отець.
 • Копія свідоцтва про укладення шлюбу.

Служба соціального захисту населення вивчає пред'явлені документи до 10 днів. Згодом перерахування громадянам провадяться до 26 числа кожного місяця. Гроші будуть переводитися на рахунок заявника до досягнення малюком трирічного віку або до закінчення строку військової служби батька малюка. Про розмір допомоги було сказано вище.

Зміни в розрахунку декретних на 2018 рік

Декретна відпустка – час, яке надано працівникам підприємства по вагітності та пологах. Законодавством передбачаються різні види компенсацій, які оформляються протягом зазначеного періоду. Кошти переводяться до і після народження малюка. В нормативах будуть прийняті зміни:

 • Розмір середньої заробітної плати при оформленні декретної не може перевищувати граничну базу для нарахування страхових внесків на випадок хвороби та материнства за два роки, поділена на 730.
 • Розрахунковий період 2018 р. складається тільки з двох попередніх років: 2016-2017 рр ..
 • Середній заробіток в день дорівнює до 2017,81 р. Допомога по вагітності та пологах одно до 282492 р.
 • Допомога по вагітності та пологах обчислюється з урахуванням МРОТ, дорівнює від 43652 р.

Якщо потрібно розрахувати мінімальну суму, належну від держави по вагітності та пологах, то обчислення проводяться з урахуванням МРОТ. Розміри перерахувань будуть такими:

 • При пологи без ускладнень за 140 календарних дні жінка отримає 43652 р.
 • Якщо при народженні малюка були ускладнення, то мати отримає 47597 р. за 156 календарних дні.
 • При багатоплідній вагітності покладається посібник – 56967 р. за 194 дні відпустки.

Максимальний розмір середнього заробітку

Розрахунок допомоги по вагітності та пологах провадиться, виходячи із страхового стажу жінки, яка є співробітником якогось підприємства, і величини бази для нарахування страхових внесків до ФСС Росії. Законодавство передбачає граничне значення річного заробітку для розрахунку компенсації. Якщо дохід працівника підприємства за попередні 12 місяців перевищив 755000 р., то розмір виплати розраховується з граничної суми.

Розрахунковий період

Як було сказано вище, при розрахунку декретних враховується максимальний розмір середнього заробітку жінки, яка працює на якомусь підприємстві. Беруться до уваги лише два роки до оформлення допомоги. Граничне значення середнього заробітку розраховується згідно з формулою: (718000 + 755000): 730 календарних дні. Провівши розрахунок, ви отримаєте 2017,81 р.

Мінімальний розмір декретної допомоги по МРОТ

Допомога по вагітності та пологах розраховується виходячи з величини середнього денного заробітку, яка визначена з урахуванням МРОТ. Жінка отримає:

 • При пологи без ускладнень за 140 днів 34520,55 р.
 • Якщо пологи ускладнені – 38465,75 р. за 156 днів.
 • При багатоплідній вагітності – 47835,62 р. за 194 дні.

Регіональні виплати

Зверніть увагу на перерахування за регіональними програмами. Матеріальна допомога оформляється тільки деякими громадянами Росії, тому що надається в окремих регіонах. Однак, якщо народилася дитина або декілька дітей, то важливо заздалегідь дізнатися, що собою представляють регіональні перерахування, як відбувається оформлення такої матеріальної підтримки.

Одноразові виплати при народженні дитини в Москві

Безліч молодих сімей проживає в центрі країни. Люди, що проживають в Москві, можуть оформити:

 • переклад суми – 5500 р., якщо з'явився первісток.
 • суму 14500 р. при народженні дітей після первістка.

Лужковські виплати

Далеко не всі громадяни Російської Федерації знають, що таке лужковські виплати, які були встановлені в 2004 році постановою Уряду Москви. Лужковські виплати при народженні дитини в 2018 році будуть проводитися за старими правилами (порядок встановлений в окремому нормативі). Щоб отримати гроші, потрібно відповідати критеріям:

 • подружжю до 30 років;
 • ПМЖ на території Москви;
 • громадянство РФ у батька або матері.

Виплати при народженні першої дитини в 2018 році, згідно з програмою, виробляються у вигляді суми, що дорівнює п'ятикратному прожиткового мінімуму. При появі другого новонародженого можна претендувати на суму, рівну семиразовому прожиткового мінімуму. На третього малюка покладається допомогу, що дорівнює десятикратному прожиткового мінімуму. Останній варіант допомоги оформлюється рідко, тому що третій малюк у подружжя до 30 років народжується нечасто. При появі на світ трійнят допомога нараховується на кожного новонародженого.

При народженні трьох і більше дітей

Рідко зустрічаються сім'ї з трьома і більше дітьми. Для виняткових випадків уряд Російської Федерації вніс деякі зміни в законодавство. Дані нормативи допомагають сім'ям жити повноцінно. При появі від трьох новонароджених можна розраховувати на фінансову допомогу у вигляді одноразової допомоги в розмірі 50000 р.

Як оформити одноразова допомога при народженні дитини

Після оформлення матеріальної допомоги вам будуть переведені кошти – 16873 р. Цю грошову компенсацію варто оформити до того, як дитині виповниться 6 місяців. Щоб отримати гроші, потрібно звернутися до співробітників відділу кадрів на підприємстві. Якщо жінка офіційно не працевлаштована, то оформленням матеріальної допомоги буде займатися соціальна служба, студенткам слід звертатися в деканат навчального закладу.

Які документи потрібні

Щоб провести оформлення допомоги, дізнайтеся про довідках, які потрібно підготувати. Матеріальна допомога при появі новонародженого можлива при наявності:

 • Заяви.
 • Довідки про народження.
 • Пенсійного страхового свідоцтва батьків.
 • Довідки з житлового управління про спільне проживання заявника з неповнолітнім.
 • Паспортів батьків.
 • Виписки з трудової книжки.
 • Довідки про те, що раніше допомогу від держави не призначалася.

Безробітні громадяни додатково надають копію паспорта, трудової книжки. Сума 50000 р. виходить в УСЗН за місцем проживання при пред'явленні:

 • заяви про призначення засобів;
 • паспорта;
 • свідоцтва про народження;
 • довідку про спільне проживання новонароджених з батьками або опікуном.

Що належить по догляду за дитиною у 2018 році

Допомога до 1,5 років виплачується відразу після лікарняного по вагітності та пологах – декретної відпустки. Якщо ви офіційно працевлаштовані, то переводить кошти роботодавець. Гроші приходять на рахунок через 2 місяці після народження малюка. Сума залежить від середнього заробітку матері або батька (якщо декрет оформлений на нього). Є окремі нормативи по виплаті коштів непрацюючим громадянам. Якщо малюкам від 1,5 до 3 років, батьки вправі претендувати тільки на компенсаційне посібник.

До 1,5 років

Законодавство встановлює конкретні суми виплат. Офіційно працевлаштовані громадяни вправі претендувати на суму – 3163 р. за першого новонародженого, за подальшого малюка – 6327 р. Перерахування можуть бути до 24536 р. При ліквідації організації за час декретної відпустки мати отримає 40% від заробітної плати за останні 2 роки. Пільга оформляється в органі соціального захисту. Гранична сума дорівнює 12262 р.

Офіційно непрацюючі громадяни Російської Федерації мають право претендувати на матеріальну допомогу – 3163 р. Виплати при народженні другої дитини в 2018 році складуть 6327 р. Якщо мати пішла в декретну відпустку в 2014 р., а в 2018 р. з'явився ще один малюк і знову оформлений декрет, то при розрахунку суми пільги будуть братися не 2015 і 2016 роки, а 2012 і 2013 рр ..

До досягнення 3 років

При бажанні мати має право продовжити декретну відпустку до досягнення дитиною 3 років. Роботодавець буде виплачувати компенсацію – 50 р. Дані перерахування здійснюються незалежно від того, скільки дітей з'явилося в сім'ї. Зазначений розмір компенсації не поширюється на громадян, які проживають там, де радіація поширилася або числиться пільговий соціально-економічний статус. Наприклад, жителі Чорнобиля оформляють перерахування розміром 6000 р., військовослужбовці вправі подати заяву на суму 10528 р.

Депутати Державної думи Російської Федерації у жовтні 2018 р. запропонували затвердити законодавчі зміни, що стосуються щомісячного перерахування грошових коштів новоспеченим батькам з дітьми від 1,5 до 3 років, не отримав місця в яслах і садах. Депутатами Державної думи РФ була запропонована матеріальна допомога, рівна 3000 р.

Материнський капітал

Така матеріальна допомога одна з найбільш обговорюваних і викликає безліч суперечок. Одні представники влади вимагають скасування такої компенсації та перерозподілу грошей на збільшення перерахувань до 1,5 і 3-х років. Деякі депутати виступають за продовження програми, пропонують встановити виплати при народженні третьої дитини в 2018 році, пільги малозабезпеченим сім'ям.

З початку дії програми отримати сертифікат могли всі родини, де були зафіксовані двоє і більше малюків. У 2016 р. Уряд прийняв рішення про те, що батьки мають право отримати 25000 грн. готівкою і витратити ці кошти на особисті потреби. Таку зміну було внесено для створення фінансової захисту сімей під час економічної кризи, щоб поліпшити демографічну ситуацію. Гроші переводилися незалежно від рівня доходів подружжя. У 2018 р. вже буде не можна отримати гроші, отримані в якості материнського капіталу.

Податкові відрахування

При появі малюка в сім'ї молоді батьки часто цікавляться податковими питаннями. Подружжя має право застосувати стандартні податкові відрахування. Після оформлення компенсації з доходу батька і матері держава не буде утримувати податок 13%. Молоді батьки мають право повернути 13% від суми, витраченої на навчання дітей. Для цього варто скористатися соціальними податковими відрахуваннями.

Відео

У Підмосков'ї збільшені виплати при народженні дитини

Допомога по догляду за дитиною 2018 рік - 47MEDPORTAL.RU

Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!