Як знайти людину за номером картки: чи можна дізнатися власника

Використання банківського пластика є невід'ємною частиною життя сучасної людини. Як і в будь-яких інших сферах життя, при використанні пластикової картки можуть виникати помилки і непорозуміння у вигляді невірних фінансових операцій. При переказі коштів не тому адресату людина цікавиться, як дізнатися власника за номером карти, щоб повернути свої гроші.

Можна по номеру картки дізнатися власника

Спочатку може здатися, що це питання легко вирішуємо – звернутися до банківським співробітникам або служби безпеки у відділенні установи, пояснити проблему і попросити посприяти у визначенні даних власника, на пластик якого перераховані гроші. Але є нюанс. Інформація про особу утримувача картки конфіденційна. Будь-які прохання такого характеру будуть відхилятися, а співробітники будуть аргументувати це банківським законодавством.

Закон про банківську таємницю

Банківські працівники не можуть надати інформацію про власника карткового рахунку, т. к. пов'язані гарантією нерозголошення банківської таємниці та нормами права Російської Федерації. Діяльність банківських організацій регламентується декількома законодавчими актами, в числі яких є Федеральний закон №395-1, що містить у собі статтю про банківську таємницю (ст. 26). Згідно із законом установ, що здійснюють фінансову діяльність, не можуть розголошувати стороннім особам будь-які відомості:

 • стосуються власників рахунків, їх місцезнаходження;
 • про потоках коштів, транзакції;
 • іншу секретну інформацію.

Що означають цифри в номері пластикової картки

Зашифрована в числовому ряді інформація не дасть сторонній особі з'ясувати відомості про місцезнаходження користувача банківської картки, але якщо пластик належить «Ощадбанку», то можна дізнатися ім'я власника за номером карти його держателя. Врахуйте: за номером дізнатися власника не вийде, але цілком можна вирахувати, який банк оформляв пластик. Вивчіть такі дані:

 • Перша цифра в 16-значний номер вказує на платіжну систему. Найпоширеніші в РФ системи Visa і MasterCard, їх числовий ряд починається з 4 і 5.
 • Цифри до шостої включно – банківський ідентифікатор, завдяки якому можна визначити банк-емітент даного пластику.
 • Цифри 7 і 8 визначають банківську програму, яка застосовується для видачі пластику.
 • З дев'ятої по п'ятнадцяту – ці цифри мають відношення до персональних даних власника. За цим унікальним чисел можна ідентифікувати користувача. Варто відзначити, що вони не пов'язані з датою народження або прізвищем останнього.
 • Шістнадцята, остання цифра ніяк не пов'язана з особою господаря пластику. Вона служить для підтвердження та верифікації платіжного інструмента та його оригінальності.

Як знайти людину за номером карти Ощадбанку

Після помилкового переказу на невідому картку відправнику, перш за все, слід звернутися до фінансової установи особисто або зателефонувавши на гарячу лінію. Після зв'язку з консультантом потрібно пояснити ситуацію і надати інформацію щодо проведеної транзакції. Вона буде вказана в банкоматній квитанції або у вигляді електронного листа, який прийшов на e-mail відправника, якщо було використано мобільний додаток.

Після цих дій банківські співробітники зв'яжуться з людиною, що отримав помилковий переказ, і попросять його повернути переказану суму на рахунок відправника. Якщо власник не зробить повернення або аргументує його виведенням коштів і недостатнім балансом, варто звернутися із заявою про викрадення до правоохоронних органів та стягнути гроші через судові інстанції.

Через Сбербанк Онлайн

Щоб дізнатися ім'я власника ощадбанківської картки, можна скористатися інтернет-банком Ощадбанк. Для проведення даної процедури слід пройти реєстрацію, після ініціювати в онлайн-сервісі грошовий переказ. Потрібно ввести номер потрібної карти, і розділ «одержувач» видасть його ім'я, по батькові і першу букву прізвища власника. Після отримання цих даних переказ потрібно скасувати.

У мобільному додатку Ощадбанку

Ще одним дистанційним сервісом, що дозволяє дізнатися ім'я власника карти Ощадбанку, є мобільний банк. Як і в першому випадку, через нього слід зімітувати переклад, вказавши в смс на номер 900 суму і номер платіжного інструменту ремітента. У зворотному повідомленні на номер, з якого виходив запит, прийде інформація про одержувача. На цьому етапі транзакцію слід відмінити.

Як дізнатися ПІБ власника якщо знайдений гаманець з банківськими картками

У даній ситуації варто звернути увагу на термін дії картки. Якщо пластик прострочений, не варто витрачати час на пошуки його власника – користі це не принесе. Якщо ж пластик активний, спробувати повернути його власнику варто. Перш ніж почати пошуки, слід усвідомити: не можна намагатися використовувати знайдену карту. На це є такі причини:

 • Без знання PIN-коду платіжним інструментом скористатися не вдасться.
 • Спроба задіяти пластик в своїх інтересах потрапляє під статтю 159 Кримінального кодексу РФ «Шахрайство». За це кримінальне діяння можна поплатитися позбавленням волі терміном до двох років.
 • Є велика ймовірність того, що ця картка вже заблокована.

Найдоступніший і природний спосіб повернути пластик власнику – віднести його до відділення банку-емітента. Дані про фінансову структуру обов'язково будуть позначені на карті. Передавши її банківському працівникові, незайвим буде вимагати від нього розписку про передачу карти. Це допоможе убезпечити себе від дій недобросовісних службовців банку. Інші варіанти:

 1. Повернути пластикову картку можна через відправку її в банк поштою. На зворотному боці пластику є напис «знайшов прохання повернути за адресою». На вказану адресу і слід відправити рекомендований лист з карткою.
 2. Дзвінок службу підтримки (телефон вказаний на звороті) дозволить заблокувати пластик і залишити його держателю повідомлення. Коли він виявить пропажу і звернеться в свою фінансову організацію для блокування, операціоніст передасть контакти знайшов карту.
 3. Допускається вставити картку в функціонуючий банкомат. Ідеальним умовою буде, якщо він одного банку з пластиком. Після того як платіжний інструмент був вставлений, слід натиснути кнопку «Скасування», і через 30 секунд апарат втягне її. При наступній інкасації банкомату представники банку отримають її і направлять відповідно до внутрішньої інструкції.

Як знайти шахрая по номеру картки

Грошові перекази на карти незнайомих людей відбуваються нерідко. Це пояснюється стрімким розвитком інтернет-торгівлі, чим часто користуються зловмисники, щоб викрасти кошти. Ситуації ускладнюються тим, що у потенційного клієнта немає ніякої інформації про продавця, за винятком номера його карти. Дані про власника є конфіденційними і не можуть розголошуватися навіть при шахрайських випадках. Можна дізнатися ім'я, по батькові і першу букву прізвища людини, на картку якого був здійснений переклад, але це мало що дасть.

У таких ситуаціях самим розумним і правильним буде звернення в правоохоронне відомство з поясненням ситуації і написанням заяви. Як діяти:

 1. У поліції потрібно пред'явити чеки або роздруківки про вчинення перекладу, виписку з аферистами та інші свідчення, що підтверджують факт шахрайства або незаконного побору грошових коштів.
 2. Разом із зверненням в поліцію аналогічну дію потрібно виконати з банком, пред'явивши там копію звернення, паспорт, написати другу заяву – у банківському відділенні.
 3. І фінансовий заклад і поліція візьмуть заяви, розглянуть його, почнуть розгляд, але дати гарантію повернення грошових коштів ніхто не зможе. Також потрібно бути готовим, що розслідування триватиме не один місяць. Установи зобов'язані повідомити людину про результати їх дій.
Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!