Перехід на цифрове телебачення в Москві в 2019 році
Повний перехід на цифрове ефірне телемовлення в Москві і області планується завершити до середини 2019 року, після чого аналогове ТБ відключать повністю. Жителі регіону вже можуть дивитися не менше 20 каналів у гарному якості. Для прийому цифри потрібно телевізор, обладнаний передавачем DVB T2, або спеціальна приставка.
Причини відмови від аналогового ТБ
Перехід на цифрове телебачення дозволить збільшити кількість каналів, що приймаються і підвищити якість зображення та звуку. Аналогове ТБ характеризується наявністю перешкод, тому що сигнал від телевежі передається безперервним потоком і схильний до впливу зовнішніх факторів. Як результат – картинка на телеекрані сніжить або нечітка.
Цифра в цьому випадку має перевагу. Сигнал надходить імпульсами. Всі перешкоди фільтруються. Телеглядач бачить якісне зображення в HD. В даний час цифрове телебачення активно розвивається.
Переваги цифрового мовлення

Основні плюси цифри:
- Перегляд 20 телевізійних каналів без оплати.
- Якісне зображення та звук.
- Записи ефіру для подальшого перегляду.
- Зміна мови програми.
- Перемотування переглядаються передач.
- Самостійний вибір додаткових функцій, наприклад, постановка на паузу, відображення субтитрів, замовлення фільмів.
- Мовлення цифрового радіо.
Терміни переходу
Тестове мовлення в Росії стартувало в кінці 2011 року з введенням першої базової станції в Казані. Планувалося, що повне відключення аналогового телебачення відбудеться з січня 2019 року. Потім графік скорегували і терміни виключення відсунули ще на 6 місяців.
Доступні канали

Телеглядачам пропонується мультиплекс 1 і 2. У кожному блоці список каналів обмежується десятьма позиціями. Вони незмінні і доступні для жителів усіх регіонів, а не тільки в Москві.
Мультиплекс 1
- Перший канал;
- Росія 1;
- Росія 24;
- НТВ;
- 5 канал СПб;
- Культура;
- Карусель;
- МАТЧ!;
- ОТР;
- ТВЦ.
Мультиплекс 2
- РенТВ;
- ТВ3;
- Спас;
- СТЗ;
- Домашній;
- НТВ+ Спорт;
- Світ;
- Зірка;
- ТНТ;
- МузТВ.
Важливо: всі перераховані цифрові ТВ-канали віщають безкоштовно. Для перегляду закодованих передач потрібно купувати окремий CAM-модуль у свого кабельного оператора.
Як перейти

Підключитися до цифри і дивитися 20 каналів безкоштовно можна як на старих телевізорах, так і на нових. Мешканцям багатоквартирних будинків, не обладнаних загальними антени, доведеться придбати її самостійно. Важливо: віщати вона повинна в дециметровому діапазоні. Якщо ваш приймач має вбудований цифровий тюнер DVB T2 – як правило, це моделі після 2014 року випуску – вам потрібно:
- Включити телевізор.
- Увійти в меню і у вкладці «Параметри» вибрати пункт «Налаштування».
- У вікні поставити галочку навпроти «Цифрові», натиснувши на пульті управління «ОК».
Система самостійно знайде всі канали. Якщо ваш приймач не має можливості підтримувати цифрове телебачення без приставки, вам потрібно:
- Купити ресивер DVB T2.
- Підключити його до телевізора за допомогою наявного в комплекті кабелі.
- Шнур антени вставити не в гніздо телевізора, а в декодер.
- Включити приставку і ТБ.
- На пульті управління натиснути кнопку SOURCE і вибрати пункт «Мовлення з зовнішнього джерела».
- Увійти в меню і налаштувати цифрові канали вручну або вибравши режим «Авто».
Цифрова приставка DVB-T2
Ресивер потрібен для прийому цифри на телевізорах, не обладнаних вбудованим тюнером. Придбати її можна в будь-яких магазинах техніки або через інтернет. Найпростіші вітчизняні моделі обійдуться за ціною від 700 рублів. Імпортні аналоги – в кілька тисяч. Вони всі приймають цифровий сигнал.

Телефони для консультацій
Цифрове телебачення з 1 січня 2019 року доступно практично всім жителям столиці і Підмосков'я. За допомогою жителі московського регіону ще можуть звернутися за номером (495) 926-61-61. Колл-центр працює з понеділка по четвер з 9:00 до 18:00. У п'ятницю до 17:00. Вихідні дні: субота і неділя. Якщо виникли питання по підключенню або якістю відтвореного контенту, працює цілодобова підтримка. Телефон для зв'язку: 8-800-220-2002.
Відео
Минкомсвязь продовжило перехід на цифрове телебачення - Москва 24