Порушення тиші в нічний час - допустимий рівень шуму

Міцний нічний сон є основою здоров'я людини. Проживання у міській квартирі, будучи оточеними численними сусідами, нерідко знижує якість відпочинку. Щоб забезпечити можливість громадянам, що мешкають у багатоквартирних будинках, повноцінно висипатися вночі, держава передбачила звід єдиних для всіх правил.

Закон про тишу в Москві і Московській області

Не варто недооцінювати важливість сну для людини. Під час нічного відпочинку організм відновлюється, налагоджує діяльність всіх систем. Хронічні недосипання призводять до різних захворювань: психічним розладам, ослаблення пам'яті, порушення серцевого ритму і т. д. Кожен громадянин зобов'язаний дотримуватися громадський порядок.

Уряд Росії чітко регламентує час, коли дозволяється веселе проведення часу в будні і вихідні дні.

Протягом доби виділено обов'язковий період у кілька годин для денного відпочинку. Законодавством Москви встановлений великий відрізок часу, вільний від обмежень, коли дозволено проводити галасливі види робіт, голосно розмовляти, співати, влаштовувати свята і т. п.

Урядом Росії видано закон №68 від 9 грудня 2015 року про внесення змін в законопроект №42 від 12 липня 2002 року «Про дотримання спокою громадян і тиші в нічний час по місту Москві» і передбачена стаття 3.13 закону № 45 від 21 листопада 2007 року «Кодекс міста Москви про адміністративні правопорушення». Згідно з державним постановам, існує заборона на перевищення допустимого рівня шуму в певні часові проміжки:

Дні тижня

Період тиші

Ремонтні роботи заборонено

Будні дні (з понеділка по п'ятницю включно)

з 22:00 до 06:00

З 19:00 до 9:00 і вдень 13:00 до 15:00 години

Вихідні (субота, неділя)

з 23:00 до 09:00 годин

Заборонені в неділю та офіційні святкові дні (вихідні).

Що відносять до гучних звуків і допустимий рівень шуму

Ступінь вібрацій або гучних звуків, допустима для житлових приміщень багатоквартирних будинків, регламентована Федеральним законом «Про санітарно-епідеміологічне благополуччя населення» №52-ФЗ, а також численними нормами і ГОСТами. Вдень рівень звуків може досягати від 40 до 55 дБ, вночі – від 30 до 45 дБ.

Параметри засновані на дослідженнях, які підтвердили шкідливий вплив на організм високого рівня шуму:

 • Максимально комфортно людина почувається при ступені звуку 30 децибел – це розмова пошепки або шелест листя.
 • Звичайна розмова людей прирівнюється до 50-60 дБ.
 • При шумі 140 дБ людина переживає неприємні відчуття.
 • Звуки понад 150 дБ можуть спричинити розрив барабанних перетинок або летальний результат.

До гучним побутових звуків відносять:

 • проведення ремонтних робіт;
 • перепланування, перестановку меблів;
 • вантажно-розвантажувальні роботи;
 • гучні скандали і сварки;
 • дитячий плач;
 • собачий гавкіт або завивання;
 • гучну роботу побутової техніки або електроприладів;
 • гру на музичних інструментах;
 • наспівування або насвистывание мелодії, танці;
 • перегляд телепередач чи відтворення музики з порушенням рівня гучності і т. п.

Куди скаржитися на галасливих сусідів і штрафи за порушення тиші

Часом мешканці багатоквартирних будинків, стикаючись з фактом порушення спокою ночами, якийсь час терплять ситуацію, сподіваючись, що все благополучно зміниться. Коли за тривалий період, поки вистачає терпіння, нічого не змінюється, особливо активні жителі намагаються вирішити питання з порушниками нічної тиші самостійно. Якщо це не дає результатів, то залишається звертатися у відповідні державні інстанції:

 • В Росспоживнагляд надсилаються, якщо протизаконний шум видають такі заклади, як нічний клуб, літнє кафе, цех з нічним виробництвом і т. п. Експерти відомства за допомогою спеціального обладнання фіксують рівень шуму. Далі порівнюють отримані дані з діючими нормативами і при виявленні порушення організацію притягають до відповідальності.
 • Житлово-комунальна компанія може допомогти заспокоїти сусідів, що заважають спати по ночах. Співробітники Жеку повинні повідомити неспокійним мешканцям, що є стаття про порушення тиші в нічний час і яке за неї не передбачено покарання. Якщо правопорушників це не зупиняє, то це вже поле діяльності для правоохоронних органів.
 • Поліцію викликають, коли шум у недозволений час виходить від сусідів або перехожих. Щоб підтвердити факт правопорушення, співробітникам доведеться представити докази у вигляді аудіо - або відеофіксації. Без зафіксованого адміністративного матеріалу поліцейські на виклик відреагують, але їх дії обмежаться максимум профілактичною бесідою, якщо застануть порушників тиші на місці.
 • Суд розглядає порушення режиму тиші вночі за розпорядженням Росспоживнагляду або поліції, якщо мають місце скарги про систематичне недотримання норм громадського порядку громадянами. Приватна особа також має право звернутися в судову інстанцію з заявою на осіб, які перешкоджають повноцінному відпочинку вночі. Якщо надати вагомі докази, що справа вирішиться на користь заявника.

Адміністративна відповідальність за шум у нічний час передбачена згідно столичним Кпап ст. 3.13 «Порушення тиші та спокою громадян в Москві» (Кодекс про адміністративні правопорушення). У перший раз при незначному проступок можна обмежитись попередженням. При повторному правопорушенні покарання буде виражено у вигляді штрафних санкцій:

 • громадянам 1000-2 000 грн.;
 • посадовим особам 4 000-8 000 грн.;
 • юридичним особам 40 000-80 000 грн.

Звільнені від покарання за порушення тиші в нічний час громадяни або службовці підрозділів, які займаються ліквідацією наслідків всіляких ПП: стихійних лих, аварій, катастроф і т. п. Не притягуються до адміністративної відповідальності співробітники, пов'язані із забезпеченням особистої або громадської безпеки, працівники, що виконують терміновий ремонт комунікацій.

Не несуть покарання за порушення тиші офіційні релігійні організації при виконанні певних культів згідно з канонічним вимогам. Тимчасові рамки не діють при проведенні культурно-масових заходів, дозволених органами місцевого самоврядування та державної влади Москви.

Відео

[НЗ: 626] Новий закон про тишу
Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!