Санаторно-курортне забезпечення військових пенсіонерів в 2018 році по пільзі

Військовослужбовці на пенсії можуть розраховувати на пільгове санаторно-курортне лікування і в 2018 році. Оскільки така нелегка робота передбачає велику кількість фізичних і емоційних навантажень, у стані справно функціонують військові санаторії МО РФ. Важливо знати, хто може розраховувати на такі пільги, і які документи потрібно надати для їх отримання. Санаторії для військових пенсіонерів допомагають не тільки морально розслабитися і змінити обстановку, але й підлікувати своє здоров'я.

Пільги військовим пенсіонерам санаторно-курортного лікування

Військовослужбовець на пенсії може розраховувати на безкоштовне відвідування санаторію і лікування в такому. Але далеко не всім пенсіонерам покладена така пільга і вибирати особливо не доводиться, необхідні медичні показання. Їхати потрібно в той санаторій, де лікують певні патології, які лікар діагностував у військового. Наприклад, мова може йти про проведення санітарно-курортного лікування при:

 • серцево-судинних захворюваннях, схильних до хронічного перебігу;
 • великих патології опорно-рухового апарату;
 • хронічних хворобах органів ШЛУНКОВО-кишкового тракту та інших внутрішніх органів, систем.

В цілому, у пенсійному віці є й інші пільги для військовослужбовців, серед яких 50% оплати ЖКГ, знижки на майновий податок і податок на нерухомість. Тому лікувально-профілактичний відпочинок – це один з вагомих аргументів, як держава піклується про людей, які присвятили своє життя і кар'єру його надійного захисту. Всі пільги офіційно підтверджені нормативно-правовими документами.

Нормативно-правова і законодавча база

Держава демонструє свою готовність виділити кошти на оздоровлення колишніх працівників військових структур, і таке бажання підкріплено такими нормативно-правовими документами, згідно чинного законодавства РФ:

 • Федеральний закон від 27.05.1998 № 76-ф3 (ред. від 30.12.2012) «Про статус військовослужбовців»;
 • ФЗ від 17 липня 1999 року № 178-ф3 «Про державну соціальної допомоги»;
 • ФЗ № 4486-1, пов'язаний з питаннями на тему пенсії;
 • ФЗ від 12.01.1995 № 5-ф3 (ред. від 19.12.2016) «Про ветеранів»;
 • Наказ Міністерства оборони Росії №333 від 15.03.2011 року;
 • Наказ Мінздравсоцразвітія Росії від 29.12. 2004 року №328 «Про затвердження порядку надання набору соціальних послуг окремим категоріям громадян».

Характеристика місць відпочинку і лікування

Міністерство оборони Росії має порядком 50 місць курортно-санітарного лікування, послугами яких можуть скористатися не тільки діючі військовослужбовці, але і вже відбулися пенсіонери. У підпорядкуванні МО перебувають 37 санаторіїв, 8 будинків відпочинку, 7 туристичних баз, куди можна потрапити при дотриманні певних вимог, умов. Розташування санаторіїв і лікувальних охоплює величезну територію РФ від Камчатки і Владивостока до Сочі і Калінінграда. Громадянин, який має право на пільгове оздоровлення, повинен з лікарем підібрати місце відпустки.

Географічне розташування

В даному випадку важливо нагадати, що територія РФ величезна, охоплює північні і південні райони, надає військовим пенсіонерам відпочинок на будь-який смак. Географічне розташування об'єктів – важливе питання, оскільки від кліматичних умов може залежати здоров'я людини. Цей момент старше покоління має обговорити з лікарем в суто індивідуальному порядку. Вибір місця для проведення відпустки і оздоровлення повинен здійснюватися з урахуванням медичних показань.

Матеріальна база

МО РФ охоплює порядком 50 санаторіїв, 8 баз відпочинку і 7 туристичних баз. У першому випадку мова йде про санітарний лікуванні та оздоровленні за медичними показаннями дільничного терапевта або іншого вузькопрофільного спеціаліста, у другому – про повноцінній відпустці діючих військовослужбовців та офіцерів у відставці. В останньому випадку можна розраховувати на активний спосіб життя, який більше охоплює туристичний аспект. Санаторно-курортне забезпечення пропонує щільну матеріальну базу.

Санаторії МО РФ для військових пенсіонерів у 2018 році

Основна мета отримання такої путівки – пролікувати хронічні захворювання, тим самим подовжити період ремісії, оздоровити власний організм. Необхідно заздалегідь зайняти чергу, інакше вільних місць у потрібному місяці може зовсім не виявитися. Такі медичні установи особливо затребувані для інвалідів, афганців, частих відвідувачів поліклінік і лікарень. Санаторно-курортне забезпечення в східній частині славляться своїми цілющими піском і мінеральною водою, в Криму приваблює унікальний повітря, блакитні води Чорного моря, теж корисні для здоров'я.

Під відомством МО РФ є багато санаторіїв з різною соціалізацією, тому в даному питанні не впоратися без консультації лікаря. Це перше, що необхідно зробити, інакше неправильний вибір місця оздоровлення загрожує категоричним відмов Управління МО РФ у наданні безкоштовного відпуску колишньому військовослужбовцю. Для більшої безпеки необхідно порадитися з лікарем, куди простіше отримати документ і безкоштовно відпочити самому або з усією родиною.

Напрямки оздоровчого відпочинку

Перш ніж остаточно визначитися з вибором місця відпочинку і лікування, необхідно вивчити профіль медико-соціальної установи. Важливо, щоб спеціалізація збігалася з медичними показаннями оздоровчого закладу. Як варіант, не виключено лікування і профілактика:

 • опорно-рухового апарату;
 • нервової системи;
 • дихальної системи.

Курорти та бази відпочинку

Можна вибрати установи для відпочинку по всій території РФ, не обмежуючись Кримом і Підмосков'ї. Ці регіони особливо затребувані. Основні напрямки – відпочити за минулий рік, паралельно оздоровити ослаблений організм, підкоригувати його «слабкі місця», отримати заряд сил, бадьорості і духа на майбутній рік. Це шанс безкоштовно підлікуватися. Варіантів по санітарно-курортного забезпечення предостатньо, нижче представлені найбільш популярні серед них в залежності від регіону:

 • Приволжжя: «Єльцовка», «Волга»;
 • Західний регіон: «Свєтлогорський» і «Приозерський»;
 • Північнокавказький: «Центральний дитячий санаторій», «Ессентукскій»;
 • Анапский регіон: «Десантник», «Дивноморське»;
 • Сочинський регіон: «Чемітоквадже», «Аврора».

Класифікація згідно з лікувальними факторами

При відвідуванні курортів колишні співробітники військових частин, згідно санітарно-курортного забезпечення, теж можуть розраховувати на ефективне лікування, оздоровлення. В даному питанні класифікація таких лікувальних закладах з урахуванням терапевтичних факторів така:

 1. Кліматичні установи. Лікувальний ефект забезпечує новий і сприятливий для пацієнта клімат. В даному питанні потрібно проконсультуватися з фахівцем, наприклад, в Криму переважає м'який клімат, а на Далекому Сході – більш жорсткий і суворий, особливо невідповідний при патології дихальної системи.
 2. Бальнеологічні організації. Основа - використання джерел мінеральних вод. В даному випадку помітною популярністю круглий рік користуються заклади, лікарні і курорти східних регіонів.
 3. Грязьові санаторії. Вже назва говорить сама за себе, та й складно переоцінити користь грязьових процедур. Це основа лікування та оздоровлення, і багато пацієнтів на собі відчули стійкий терапевтичний ефект, оздоровилися за рахунок дарів природи.
 4. Організації змішаного типу. В таких закладах є база для поєднання відразу декількох вищеописаних особливостей лікування. Такі зони відпочинку переважають в більшості своїй, надають МО РФ велика кількість пільгових місць незалежно від часу року і сезонності.

Турбази МО РФ

Згідно санітарно-курортного забезпечення, в даному випадку мова йде про активний вид відпочинку для колишнього військового, актуальний для всієї родини. Остаточний вибір визначається в залежності від уподобань самого пільговика та його оточення, хобі та життєвих захоплень:

 • піші прогулянки по красивій місцевості;
 • велосипедні тури;
 • сплав по річці на човнах;
 • пробіги на лижах на гірських курортах;
 • проживання в наметовому містечку;
 • інші види активного відпочинку.

При виборі туристичної бази відпочинку МО РФ для військових пенсіонерів, згідно санітарно-курортного забезпечення, призначені наступні організації охорони здоров'я:

 • «Борове» в Підмосков'ї;
 • «Червона Поляна» у Сочі;
 • центр відпочинку «Сочі»;
 • б/в «Севастополь»;
 • «Байкал» в Далекосхідному окрузі.

Перелік санаторіїв МО РФ для військових пенсіонерів у 2018 році

Кожен курорт в Росії має свою цілеспрямованість, тому колишній військовослужбовець повинен документально підтвердити, що потребує конкретному санітарно-курортному забезпеченні. Насправді ж вибір місць для майбутнього відпустки великий, згідно санітарно-курортного забезпечення, включає такі територіальні одиниці:

 • Підмосковному районі: «Архангельськ», «Слобідка», «Звенигородський», «Солнєчногорський»;
 • Анапском регіоні: знамениті «Десантник», «Дивноморське», «Золотий берег»;
 • Сочі: «Янтар», «Аврора», «Сочинський» та ін;
 • Северокавказком регіоні: «Ессентукскій», «П'ятигорський», «Кисловодський»;
 • Приволзькому районі: «Волга», «Чебаркульський», «Єльцовка»;
 • Далекосхідному регіоні: «Хабаровський», «Молоковських», «Кульдурский», «Шмаковский», Дарасунский»;
 • Західному регіоні: «Свєтлогорський», «Тарховский», «Приозерський».

Після приєднання Криму і р. Севастополь до складу Російської Федерації перед військовими пенсіонерами відкриті двері ПБК з курортно-санітарним оздоровленням в оздоровницях «Ялта», «Крим», оздоровленням та лікуванням в «Євпаторійському», «Феодосійському», «Залізничний», «Сакському санаторії ім. Пирогова». Відомо розташування і інших місць в Криму на лазурному березі Чорного моря, що дозволяють комфортно провести активний відпочинок, оздоровитися пенсіонерам Міноборони. В санаторно-курортному забезпеченні військових пенсіонерів в 2018 році присутній Кримський регіон.

Санаторії Кримського півострова

Багатьох військових пенсіонерів не тільки Підмосков'я особливо приваблює унікальний кримський клімат, тому в перевазі путівки на ПБК на пільговій основі. Кримські санаторії і здравниці є родовищем мінеральних вод, а пісок лазурного узбережжя Чорного моря за своїми властивостями вважається цілющим. Нижче представлені місця для проведення незабутнього відпустки та оздоровлення для колишніх військовослужбовців та їх сімей:

Назва лікувального закладу санітарного-курортного типу

Вартість путівки тривалістю 21 день, рублів

«Ялта»

Від 41 500

«Судак»

Від 37 000

«Севастополь»

Від 32 000

«Крим»

Від 40 000

«Сакський санаторій ім. Н. Пирогова»

Від 22 500

Кому покладено безкоштовний відпочинок та лікування

Чіткий список діючих військовослужбовців та у відставці Міністерства оборони РФ, які мають право на отримання пільгових путівок, визначається наказом Міністра оборони РФ від 15 березня 2011 року №333 зі змінами і доповненнями від 9 березня 2016 р. Ось категорії громадян, які за надання усіх документів можуть сміливо розраховувати на санітарно-курортне забезпечення:

 • вдівці і вдови, чиї військовослужбовці (другі половини загинули при виконанні своїх обов'язків;
 • військовослужбовці, нагороджені медалями за період ВВВ;
 • ветерани ВВВ;
 • учасники бойових дій в афганській війні з 1979 по 1989 рік;
 • інваліди всіх наявних груп;
 • чорнобильці та ліквідатори;
 • герої Росії та СРСР;
 • пенсіонери силових структур;
 • особи, зайняті в розвідці, цивільної оборони;
 • службовці ФСБ, Нацгвардії і Держохорони;
 • учасники бойових дій;
 • члени сімей загиблих або померлих учасників ВВВ і прирівняної до них категорії громадян;
 • особи з прапором «Жителі блокадного Ленінграда»;
 • цивільний персонал військових частин, організацій, підприємств Міністерства оборони РФ.

Як замовити путівку в санаторій військовому пенсіонеру

Для початку потрібно скласти і направити заяву встановленого зразка Управління МО, яка якраз і займається санітарно-курортним забезпеченням. Зробити це завчасно, щоб встигнути «зарезервувати» за собою безкоштовну путівку. Заповнений письмовий бланк повинен бути переведений у відділення соцзахисту за територіальною ознакою або безпосередньо в Управління МО, яка займається розподілом відомчих субсидій. Щоб не отримати категоричну відмову, необхідно діяти в такій послідовності:

 1. Насамперед потрібно звернутися до терапевта, виявити бажання відвідати військовий санаторій безкоштовно, згідно санітарно-курортного забезпечення.
 2. Колишній військовослужбовець повинен пройти необхідне за медичними показаннями обстеження, отримати на руки стандартну довідку форми № 070/у-04.
 3. Відправитися в районний військовий комісаріат з документами, що засвідчують особу, та довідкою, написати заяву за запропонованим зразком.
 4. Офіційно стати в чергу і чекати відповіді від адміністрації, гідний колишній військовослужбовець отримати безкоштовну путівку в санаторій чи ні.
 5. Якщо гідний, належить офіційно оформити і отримати на руки пільгову путівку від держави на оздоровлення тривалістю 21 день.

Заява на путівку у військовий санаторій

Важливою складовою необхідного пакета документів є заява встановленого зразка на санітарно-курортне забезпечення. З рішенням його офіційного оформлення і затвердження важливо не зволікати, інакше пільг може просто не дістатися. Подавати заяву на отримання безоплатної путівки необхідно не пізніше, ніж за 30 днів до запланованої дати заїзду. Розглядатися заява буде до 10 робочих днів, після чого претендент отримає письмове повідомлення за поштовою адресою або особисто запрошений в комісаріат, департамент по забезпеченню МО РФ.

Ось обов'язкові відомості, які повинні бути відображені в заяві:

 • прізвище, ім'я, по батькові заявника;
 • грамотно сформована прохання про надання путівки в конкретний санаторій;
 • вказівка членів сім'ї, які мають повне право на санаторне оздоровлення.

Порядок оформлення

Якщо пільговик після тривалих фізичних і психологічних навантажень вирішив відпочити і поправити власне здоров'я, цілком може розраховувати на безкоштовну путівку і відпустка тривалістю 21 день. Головне – вчасно оформити заяву та підготувати необхідні документи для отримання позитивної відповіді за заявкою. В даному випадку курортно-санаторний відпочинок оплачується в повному обсязі, додатково можна отримати компенсацію на витрати по дорозі, наприклад, отримати оплату за квиток або квиток на автобус далекого рейсу. Ось як писати заяву:

 1. Щоб написати заяву за встановленим зразком, першим ділом потрібно отримати медичний висновок, що надає право на отримання пільги або спростовує таку.
 2. За певним зразком, потрібно скласти заяву із зазначенням даних дружини/чоловіка та дітей, закон надає на це повне право.
 3. Після заповнення всіх необхідних граф заяву та медичну довідку необхідно передати співробітникам даної організації для подальшої реєстрації та постановки в пільгову чергу.
 4. За 30 днів до передбачуваного заїзду можна подати заяву на санітарно-курортне забезпечення в електронному вигляді, його теж розглядають до 10 днів. Після одержання позитивної відповіді у щасливчика ще є час на збори і підготовку до майбутньої подорожі.

Які документи необхідні

Необхідно зібрати повний пакет документів, при цьому мати не тільки копії, але і оригінали для підтвердження прав і можливостей військового пенсіонера. Попередньо потрібно вибрати відповідну за медичними показаннями лікарню або військовий санаторій, з'ясувати дні заїзду, умови приїзду та проживання. Ось необхідна документація на замітку колишньому військовослужбовцю або його сім'ї:

 • внутрішній паспорт;
 • військовий квиток;
 • пенсійне посвідчення;
 • СНІЛС;
 • підтвердження факту пільгової категорії;
 • наявність медичної довідки форми № 070/у-04 (підтвердження необхідності і безпеки лікування);
 • додатково: медичні довідки дружини і дітей, свідоцтво про шлюб та народження дітей.

Компенсація витрат на оплату проїзду до місця санаторно-курортного відпочинку і назад

Окремі категорії пенсіонерів можуть розраховувати на безкоштовний проїзд туди і назад, головне – надати відповідне посвідчення перевізнику. Отримати його можна ще до початку запланованої відпустки, тому витрачати особисті грошові кошти не доведеться, і додаткової компенсації вже немає необхідності. Такі проїзні документи мають свої часові обмеження, потребують схвалення з боку Управління МО РФ.

Видача документів на право безплатного проїзду

Такий важливий документ з тимчасовими обмеженнями можна отримати тільки особисто, практично відразу після надання згоди на отримання безоплатної путівки. Для пенсіонерів переїзд з місця на місце на пільгових умовах може безперешкодно здійснюватися по військовому квитку або пенсійному посвідченню. Цей момент регламентується окремо, тому вирішити питання потрібно до поїздки, звернувшись за консультацією у відповідні інстанції.

Грошове відшкодування особистих витрат військового пенсіонера на проїзд

Якщо людина витратить свої гроші на проїзд, по закінченню відпустки такі витрати будуть відшкодовані управлінням МО РФ. Щоб отримати компенсацію, необхідно надати такі документи і підтверджені відомості про власні пересування, згідно з санаторно-курортного забезпечення. Це:

 1. Довідка про реальний перебування пільгової категорії громадян у санаторно-курортному закладі з зазначенням часового інтервалу;
 2. Фіскальні та нефискальные чеки і проїзні квитки, наочно підтверджують конкретну суму витрачених на проїзд коштів;
 3. Додатково свідоцтва про укладення шлюбу та народження дітей, якщо безоплатний відпуск був проведений не сам, а всією родиною.

Які види транспортних витрат оплачуються державою

Важливо розуміти, що за поїздки класу люкс ніхто не буде доплачувати за рахунок бюджетних коштів. Це особисте побажання відпочиваючого, і тягар його реалізації вигладжується виключно на його плечі. Якщо ж розраховувати на отримання компенсації, відшкодування особистих грошових коштів військового пенсіонера можливо в таких випадках і від цих встановлених норм бажано не відходити вбік (інакше можна понести відчутні фінансові втрати):

 1. Автотранспорт. Проводиться оплата квитка в автобусах загального типу або місць з м'якими відкидними сидіннями.
 2. Залізничний транспорт. Оплата квитка виконується виключно в плацкартному вагоні.
 3. Авіатранспорт. Оплата квитків провадиться при перельоті до місця майбутнього відпочинку тільки економ-класом.
 4. Морський транспорт. Квитки компенсуються в каютах 4 і 5 груп, при регулярних рейсах – в каютах 3 групи.

Підтверджуючі документи

Якщо військовий пенсіонер отримав безкоштовну путівку, це не означає, що можна надмірно витрачатися. Вірніше, це допустимо, але частину витрат на відпочинок можна покрити за рахунок лояльності держави. Щоб по поверненню додому отримати значну грошову компенсацію, необхідно у відпустці збирати всі чеки. Додатково необхідні:

 • довідка про прибуття і вибуття з санаторію;
 • використані квитки у вигляді оригіналів;
 • додаткові документи при відпочинку всією сім'єю (за необхідності).

Відео

Пільгові путівки для військових пенсіонерів в санаторії МО РФ

45 мільйонів рублів виділено на санаторно-курортне лікування ветеранів бойових дій

Санаторій Сочинський МО РФ 2015 рік

Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!