Шприц-ручка для інсуліну - пристрій та інструкція із застосування, переваги і недоліки, вартість

Цукровий діабет – це захворювання, яке вимагає щоденного потрапляння інсуліну в організм людини. Метою цього є поповнення нестачі гормонів, запобігання розвитку ускладнень. Для такого захворювання характерний дефіцит вироблення інсуліну підшлунковою залозою. Хворий не може обходитися без інсулінотерапії, і тут на допомогу приходить спеціальний інструмент. Шприц-ручка для інсуліну проста у використанні: для ін'єкції діабетикові потрібно набрати препарат у шприц, і необхідна доза кошти завжди буде під рукою.

Що таке шприц-ручка для інсуліну

Медичний інструмент, що складається з корпусу, голки і автоматичного поршня, називається шприцом-ручкою для інсуліну. Вони бувають скляними і пластиковими. Більшою популярністю користується пластиковий варіант, адже з його допомогою можна виконати введення ін'єкції правильно і в повному обсязі, без наявності залишків. Виріб можна придбати в будь-якій аптеці, вартість змінюється в залежності від виробника, обсягу і т. д.

Як виглядає

Шприц-ручка, не дивлячись на різноманітність фірм і моделей, має набір основних деталей. Він стандартний, і виглядає так:

 • корпус (механізм і оборотна частина);
 • картридж для рідини;
 • дозатор;
 • ковпачок голки;
 • захист для голки;
 • тіло голки;
 • ущільнювач з гуми;
 • цифровий індикатор;
 • кнопка для початку ін'єкції;
 • ковпачок ручки.

Особливості застосування

Основну роль при прийомі ліків відіграє процес правильного його введення. У багатьох людей є помилкові думки з цього питання. Лікарський препарат не можна колоти куди завгодно: існують певні зони, де він всмоктується максимально. Міняти голки потрібно щодня. Такі вироби дозволяють простіше ввести правильний об'єм розчину, так як оснащені докладними шкалами дозування.

Переваги і недоліки

Шприци для інсуліну підходять навіть там пацієнтам, які не володіють особливими навичками введення ін'єкцій. Інструкції вистачає для того, щоб поставити правильний укол одиниці інсуліну. Коротка голка робить точний, швидкий і безболісний прокол, самостійно регулюючи глибину проникнення. Існують моделі зі звуковим сповіщенням про закінчення введення препарату.

Кожен пристрій має свої недоліки, у тому числі і ручка для ін'єкцій. До них можна віднести відсутність можливості ремонту ін'єктора, складність в підборі підходящого картриджа (не кожен з них універсальний), необхідність постійно дотримуватися суворий режим харчування (меню обмежується жорсткими умовами). Ще багато відзначають високу ціну на виріб.

Різновиди шприців-ручок для інсуліну

Існують кілька видів ручок, якими можна колоти препарат. Їх поділяють на одноразові і багаторазові. Найбільш поширеними вважаються:

 • Шприц-ручка Новопен (Novopen). Вона має короткий крок поділу (0,5 од.). Максимальна разова доза препарату дорівнює 30-ти одиниць. Обсяг такого інсулінового шприца – 3 мл.

 • Шприц-ручка Хумапен (Humapen). Володіє кроком набору в 0,5 од., випускається в різних кольорах. Її особливістю є те, що при наборі потрібної дози ручка видає чіткий клацання.

Одноразові

Пристрої одноразового використання для введення інсуліну оснащені картриджем, який не підлягає зняттю і заміні. Після використання приладу не залишається нічого іншого, як просто викинути. Термін служби такої моделі пристрою для інсулінотерапії залежить від частоти введення ін'єкцій та необхідної дозування. У середньому, такий ручки вистачає на 18-20 днів використання.

Багаторазові

Ін'єктори багаторазового використання служать набагато довше – близько 3-х років. Такий тривалий термін експлуатації забезпечується можливістю заміни картриджа і знімними голками. Купуючи пристрій слід пам'ятати, що виробник картриджів випускає і всі супутні до нього елементи (стандартні голки тощо). Необхідно набувати однієї марки, адже неправильна експлуатація може призвести до порушення кроку шкали, помилку введення інсуліну.

Як використовувати шприц-ручку для інсуліну

Використовувати таку модель набагато простіше, ніж звичайний шприц. Перший крок не відрізняється від звичайної ін'єкції – ділянка шкіри, на який будуть колоти інсулін, необхідно продезінфікувати. Далі проводять такі дії:

 1. Треба переконатися в наявності у приладі встановленої ємності з інсуліном. Якщо необхідно – вставити нову гільзу.
 2. Потрусити инсулиновое вміст, тобто 2-3 рази покрутити ручку.
 3. Активувати шприц для інсуліну.
 4. Зняти ковпачок, запровадити одноразову голку (підшкірне введення).
 5. Натиснути на кнопку введення інсуліну.
 6. Дочекавшись сигналу про закінчення ін'єкції, порахувати до 10-ти, потім витягнути пристрій.

Як вибрати шприц-ручку для інсуліну

В процесі вибору пристрою повинно бути чітке уявлення для чого конкретно вона набувається – для щоденної експлуатації, або ж, наприклад, для поїздки у відпустку. Важливо оцінити такі критерії:

 • вага пристрою;
 • розміри;
 • наявність сигналу про завершення ін'єкції, датчик об'єму розчину і т. д;
 • розмір і діаметр голки;
 • наявність комплектуючих, їх доступність;
 • ціна.

Важливо з'ясувати в точках продажу, легко можна знайти гільзи і голки, які підходять конкретно до цієї моделі шприц-ручки, адже проблема підбору правильних комплектуючих гостро стоїть у всіх, кому необхідно постійне застосування такого пристрою. Інсулінова ручка легко може зберігатися в сумці, але при цьому слід дотримуватися певних правил:

 • захищайте пристрій від пилу, вологи та бруду;
 • не використовувати для очищення хімічні розчини;
 • берегти від впливу прямих сонячних променів (для цього потрібно постійно використовувати футляр, який йде в комплекті з ін'єктором).

Ціна на шприц-ручку для інсуліну

Багатьох цікавить, скільки коштує шприц-ручка для інсуліну. Дізнатися скільки коштує інсуліновий шприц і де можна купити шприц-ручку для інсуліну можна в інтернеті. Наприклад, ціновий діапазон р. Москва на ручку Новорапид коливається від 1589 до 2068 рублів. Ціна шприца для одноразової ін'єкції починається від 4 рублів. Це практично ідентично цінами в Санкт-Петербурзі.

Відео

Інсулінові шприц ручки.

Відгуки

Дмитро, 29 роківДіабетом я захворів ще в дитинстві, з того часу перепробував безліч різних інсулінів. Зараз вибрав собі найзручніший – шприц-ручка Солостар. Це заповнена одноразова модель, при закінченні картриджа беремо нову. Все просто, не треба постійно стежити за комплектуючими. Якщо ваш ендокринолог схвалює – беріть, не пошкодуєте, дуже зручно.
Аліна, 44 рокиІнсуліном користуюся вже близько 15 років. Шприц-ручкою Новопен – 2 роки. Лікар щось говорив про те, що він має більш сильною дією. При використанні я цього не помітила, моя доза як складала 100 одиниць, так і по сей день. Відчуваю себе нормально, стабільно. Дивіться за своїми відчуттями, підбирайте, що підходить вам.
Оксана, 35 роківХворію на цукровий діабет 5 років. Раніше, на перших порах, використовувала одноразові шприци, але потім мені випадково попався ручка Протафан. Я не пошкодувала, зараз використовую тільки її. Зручно, практично, чітко видно об'єм інсулінового шприца і кількість введеного ліки, можна контролювати концентрацію кошти. Ціна трохи кусається.
Увага! Інформація, представлена в статті, носить ознайомчий характер. Матеріали статті не закликають до самостійного лікування. Тільки кваліфікований лікар може поставити діагноз і дати рекомендації з лікування, виходячи з індивідуальних особливостей конкретного пацієнта.
Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!