Лейкоцити в сечі у дитини - таблиця норми

Про стан здоров'я малюка можна судити за результатами аналізів. При підозрі на інфекційний або запальний процес лікар однозначно призначає здати кров та сечу на дослідження. Наприклад, якщо підвищені лейкоцити в сечі у новонародженого, це говорить, що в дитячому організмі не все в порядку. Необхідно лікування.

Що означають лейкоцити в сечі у дитини

Лейкоцити – це захисні клітини, здатні протистояти підвищеної активності вірусів і бактерій. Концентрація таких безбарвних кров'яних тілець характеризує реальний стан сечостатевої системи людини. Медичною практикою визначені норми, яким має бути допустиме значення лейкоцитів в сечі дитини. Варто уточнити, що у хлопчиків ця цифра менша, ніж у дівчаток. Якщо для конкретної клінічної картини межу норми не дотримано, не варто підозрювати найгірше. Це означає, що потрібно пройти додаткове (повторне) лабораторне дослідження.

Норма лейкоцитів у сечі у дітей

Якщо цікаво знати, яка норма лейкоцитів у сечі у дитини, це питання краще адресувати дільничного педіатра, уважніше поставитися до розшифровки отриманих результатів. Ідеально, якщо зміст таких кров'яних тілець одиничне, але межею норми є діапазон від 1 до 8 клітин. Для більшості випадків цей показник у абсолютно здорових дітей обмежується межами 1-2 клітин. Закономірні відмінності за віком пацієнта, статевої приналежності.

Лейкоцити в сечі у немовлят – норма

Свої перші аналізи дитина здає в новонародженому, грудному віці. Кількість лейкоцитів – важливий показник, що свідчить про внутрішній стан ослабленого організму. Щоб визначити запалення при виражених симптомах, педіатр направляє на аналізи. Норма лейкоцитів в сечі у немовлят чоловічої статі становить 5-7 клітин, жіночого – 8-10 клітин. Перевищення за вказаними допустимими межами свідчить про захворювання, для виявлення якого потрібно більш точна діагностика.

Таблиця лейкоцитів у сечі у дитини

Перші погані результати свідчать, що ємність для забору біологічної рідини могла бути нестерильной, або порушений порядок збору середньої порції сечі. Для таких випадків потрібно повторити лабораторне дослідження, після чого порівняти отримані відповіді з показниками норми. Допустима кількість лейкоцитів у сечі у дітей докладно викладено в наведеній нижче таблиці:

Вік дитини

Дівчатка

Хлопчики

Груднички

8-9

5-6

Дошколята

0-3

0-2

Максимально допустимий показник

9-10

6-7

Підвищені лейкоцити у дитини

Якщо після здачі повторного аналізу клінічна картина не покращується, це означає, що дитячий організм бореться із запаленням. При вираженій лейкоцитурії маленькому пацієнтові призначають більш детальне обстеження для своєчасного виявлення першопричини недуги. Підвищення лейкоцитів в сечі можуть свідчити про таких патологічних процесах організму дитини, як:

 • інфекція сечовивідних шляхів;
 • запальний процес зовнішніх статевих органів;
 • пієлонефрит гострій стадії, як ускладнення ГРВІ, ГРЗ;
 • розвиток бактеріальної флори при тривалому утримуванні сечі;
 • попрілості;
 • порушення обмінних процесів;
 • ознаки алергії.

Підвищені лейкоцити в сечі у немовлят

Збільшення білих кров'яних тілець у немовляти часто спостерігається у педіатричній практиці. Порушення допустимого нормами ВООЗ кількості клітин не завжди свідчить про прогресуючої патології. Не виключено, що біологічна рідина містить клітини слизової оболонки, або у дитини пробивається перший зуб. Якщо після декількох правильно виконаних аналізів підвищені лейкоцити в сечі у немовлят, як і раніше, це очевидні ознаки запалення. Немовля потрібно показати лікарю. Підозрюють такі патології, як:

 • алергічна реакція на грудне молоко (або введення прикорму дитині);
 • порушені функції нирок;
 • прорізування зубів;
 • осадове явище після перенесеного захворювання;
 • застійні явища відведення порції сечі;
 • ентеробіоз;
 • інфікування сечостатевої області.

При високому рівні лейкоцитів спостерігаються радикальні зміни хімічного складу зазначеної біологічної рідини. Мова йде про показники лімфоцитів і ШОЕ. Причину порушеною норми білка потрібно вчасно лікувати, інакше бактеріальна мікрофлора сечовивідних шляхів для організму стане звичною, а прогресуюче захворювання – хронічний. Перекриваються сечоводи, з'являються застійні явища і відчутний дискомфорт при сечовипусканні. Надалі проблема зі здоров'ям у малюка тільки посилюється.

Чому підвищені лейкоцити в сечі

Якщо аналіз зібраний вірно, причина підвищених лейкоцитів у сечі зумовлена прогресуючим запаленням, яке поширюється переважно на сечостатеву сферу малюка. Проблема однаково виникає у хлопчиків і дівчаток, вимагає своєчасного лікування з участю антибіотиків. Перш ніж поставити остаточний діагноз, лікар шукає причину, повинен її усунути. Перші місяці патологічний процес протікає безсимптомно, зате потім наявність симптомів різко знижує якість життя. Можливі причини підвищених лейкоцитів наступні:

 • пісок або камінь в нирці;
 • вульвовагініт у дівчаток, запалення крайньої плоті у хлопчиків;
 • інфекції сечового міхура, сечоводів;
 • уретрит, цистит;
 • рефлюкс (зворотний хід сечі);
 • запалення нирок;
 • лейкемія;
 • злоякісні новоутворення нирок;
 • наявність ускладненого процесу метаболізму.

Що робити, якщо у дитини підвищені лейкоцити

Якщо має місце високий вміст прозорих кров'яних тілець, патологію потрібно лікувати консервативними методами. Лейкоцитоз у сечі означає, що є схильність до хронічного запалення, яке треба прибрати ще в дитячому віці. Підхід до проблеми комплексний. Основна мета лікарів – усунути перешкоду на шляху струму сечі, знищити патогенну флору медикаментозно.

При високому вмісті лейкоцитів дитині рекомендована наступна схема інтенсивної терапії:

 1. Прийом антибіотиків. При порушеному показнику лейкоцитів це представники амоксицилиновой групи, підбираються тільки дільничним педіатром.
 2. Пробіотики, які полегшують наслідки антибактеріальної терапії, нормалізують склад мікрофлори кишечника. Це можуть бути Хілак Форте, Лінекс, Біфідумбактерин, Лактовіт, Прелакс.
 3. Вітаміни, представлені натуральними продуктами або полівітамінними комплексами. Їх треба вживати відповідно до вікової категорії дитини.
 4. Ретельне дотримання правил інтимної гігієни зовнішніх статевих органів для прискорення бажаного терапевтичного ефекту.

Відео: Лейкоцитурія у дітей

Зміни в аналізах сечі: лейкоцитурія - що потрібно знати? Поради батькам - Союз педіатрів Росії.

Увага! Інформація, представлена в статті, носить ознайомчий характер. Матеріали статті не закликають до самостійного лікування. Тільки кваліфікований лікар може поставити діагноз і дати рекомендації з лікування, виходячи з індивідуальних особливостей конкретного пацієнта.
Знайшли у тексті помилку? Виділіть її, натисніть Ctrl + Enter і ми все виправимо!