Водій виграв три справи проти інспекторів ДАІ

Якщо ви не хочете, аби вас вважали матеріально зобов’язаною людиною чи порушником ПДР тільки тому, що наважилися виїхати на дорогу, варто навчитися відстоювати свої права. Тим більше, що насправді це не так складно, як здається на перший погляд. Окрім того, це значне заощадження коштів і приємне почуття, що ви не дали себе використати.
До редакції «Погляду» звернулася людина, яка тричі позивалася до суду проти інспекторів ДАІ і тричі вигравала справи. Так, чернівчанин Микола В. (детальніша інформація про особу у редакції газети) довів, що інспектори ДАІ – звичайні громадяни, які також можуть помилятися, причому нерідко. Звернутися до суду співбесідника «Погляду» змусило свавілля окремих даішників, які часто складають протоколи на водіїв лише тому, що ті наважилися нагадати інспекторові про його посадові обов’язки. Оскільки під час усної розмови міліціонери цього не зрозуміли і таки склали надумані (як згодом підтвердили судові рішення) постанови, чернівчанин у судовому порядку нагадав, що призначення інспектора ДАІ – не збирати із водіїв гроші, а насамперед дбати про безпеку дорожнього руху.
«Якщо інспектори ДАІ насправді вважають себе правоохоронцями, то мають стежити за безпекою руху на дорозі. Якщо ж у них інше завдання, то нехай знімають капелюха і чемно просять вздовж тротуарів у водіїв гроші. Принаймні це буде чесно. А коли міліціонер придирається до водія, забираючи його час, а потім ще й змушує платити невідомо за що штраф, з цим треба боротися».
Як юридично грамотно побудувати діалог із працівниками ДАІ та застерегтися від вигаданих ними правопорушень, «Погляду» розповів своєрідний рекордсмен за кількістю виграних судових позовів пан Микола.

«Стрийська дорога – капкан для іногородніх водіїв»
Це тепер співбесідник «Погляду» знає, як треба їхати дорогою із міста Стрий Львівської області до Івано-Франківська, аби вчасно перелаштуватися на потрібно смугу руху і правильно виконати маневр. А рік тому чернівчан розгубився у специфіці дорожніх знаків, які суперечили один одному. Одне слово, такий собі капкан для іногородніх водіїв.
– Минулого літа ми із дружиною поверталися до Чернівців із м. Стрий Львівської області. Згідно із дорожнім знаком, щоб потрапити до Івано-Франківська, мені треба було повернути праворуч. Лише згодом збагнув, що треба дивитися не на знак, а на дорожню розмітку, яку ледь видно на асфальті, і завчасно перейти на потрібну смугу. Та найцікавіше, що за декілька метрів від цього повороту стояв наряд ДПС ДАІ, потираючи руки від утіхи. Мій діалог із міліціонерами завершився складанням постанови про адмінправопорушення, де інспектор записав: «Порушив правила маневрування, зі смуги руху, що вказує рух праворуч, проїхав прямо…». Я спробував пояснити, що знак із поворотом – це капкан для водіїв, які вперше їдуть цією дорогою. Однак мене і слухати не хотіли. Тож своє бачення проблеми я детально описав у протоколі. До речі, такі записи неабияк знадобляться, якщо надумаєте звернутися за допомогою до правосуддя.
Згідно із протоколом, який склав франківський інспектор ДАІ, наш співбесідник мав сплатити за порушення, яке досі вважає спробою «вибити» із водіїв гроші, 510 гривень. Відтак, повернувшись додому, Микола оскаржив постанову про адмінправопорушення через суд. За словами чоловіка, судова тяганина забрала не так багато часу. Лише довелося заплатити 200 гривень за послуги адвоката.

«Запитав в інспектора, де краще зупинитися, а той одразу мене оштрафував»
Досить кумедна, і на жаль, закономірна ситуація виникла із нашим співбесідником на вулиці Дубинській у Чернівцях. Коли Микола, їдучи цією вулицею, зупинився на декілька секунд, аби запитати в інспектора поради, де краще припаркуватися, той швидко почав складати на нього протокол. Даішник так захопився писаниною, що навіть забув про інший свій обов’язок: допомогти водієві, тим більше, коли той до нього звернувся. Цікаво, що службове авто інспектора разом із багатьма іншими транспортними засобами стояло біля жовтої смуги, де паркуватися заборонено.
«Чесно кажучи, я не збирався судитися з інспектором, лише пояснив, що його завдання не тільки штрафувати, а й допомагати водіям. Однак поведінка інспектора ДАІ мене не просто обурила, вважаю, що так поводитися людині, яка носить погони і яку ми утримуємо, неприпустимо. Річ у тім, що він спочатку склав адмінпротокол, де написав, що я порушив правила дорожнього руху, а потім звинуватив мене у хамстві і навіть знайшов фіктивного свідка, який нібито бачив, як я погрожував йому». Така нечувана поведінка міліціонера завершилася ще одним судовим позовом, який наш співбесідник також виграв.

«Склав протокол, бо йому здалося, що порушення таки було»
Ситуація, яка виникла між водієм та інспектором ДАІ біля залізничного переїзду, яскраво продемонструвала, що даішників таки змушують виконувати план. Інакше пояснити поведінку працівників державної патрульної служби неможливо.
Чергова пригода з інспектором ДАІ сталася на ділянці дороги в селі Ясенів-Пільний на Франківщині. За словами нашого співбесідника, він під’їхав до залізничного переїзду, на кілька секунд зупинився, та побачивши, що немає перешкод чи інших заборон для подальшого руху, поїхав далі. З іншого боку залізничного переїзду (десь за 200 метрів) стояв інспектор ДАІ. Правоохоронець зупинив авто і сказав, що водій порушив вимоги дорожнього знака «Проїзд без зупинки заборонено», який є перед залізничним переїздом. «Моя спроба пояснити інспекторові, що навіть теоретично він не міг побачити (адже перебував далеко від залізничного переїзду), що я насправді проігнорував знак, була безуспішною. Інспектор хоч і трапився цього разу людяним, однак протокол склав, оштрафувавши мене на 255 гривень. Шевченківський районний суд м. Чернівці і цього разу скасував постанову про адміністративне стягнення». А пан Микола вкотре переконався, як добре, що є суд, де можна обстояти свої права та водночас навчити даішників правил дорожнього руху.
Звісно, не всі інспектори ДАІ схожі на героїв нашої публікації. За спостереженнями співрозмовника «Погляду», особливо нахабні трапляються у Тернопільській та Львівський областях. Їхні ж чернівецькі колеги останнім часом, на думку Миколи, професійніше виконують свої обов’язки. Однак варто не забувати, що часто саме водії провокують даішників, які навіть не вважають за потрібне належно спілкуватися, на хабарницькі дії та свавілля. Тож міркуйте самі. І не порушуйте правила дорожнього руху.

Захищайте свої права, бо за вас це ніхто не зробить
(Поради співбесідника «Погляду»)

1. Насамперед запам’ятайте просту істину: процедура оскарження постанови не така складна, як вам здається.
2. Найміть адвоката, який допоможе вам скласти адміністративний позов до суду та надішле його за відповідною адресою. Ця послуга коштує близько 200 гривень. 
3. Якщо суд вирішить, що вам потрібен адвокат під час слухання справи, то вам доведеться ще трохи доплатити. Наприклад, мені послуги адвоката під час судових слухань не знадобилися.
4. Із власного досвіду скажу, що інспектори ДАІ не приходять до суду, тож слухання вашої справи можуть декілька разів переносити. Однак ви можете написати заяву, у якій просите розглядати справу без вашої присутності.
5. Дуже важливим є підписання протоколу. Зазвичай інспектори пропонують підписатися «у місцях, позначених галочками». Тут потрібно бути особливо уважним, оскільки є місця, де ви ставите свій підпис і тим самим підтверджуєте те, що Вам було роз’яснено права, приміром, статтю 59 Конституції України (кожен має право на правову допомогу) чи статтю 268 КУпАП (особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право: знайомитися з матеріалами справи, давати пояснення, подавати докази, заявляти клопотання тощо). Якщо ці права не було Вам роз’яснено, то не треба і ставити свого підпису. Необхідно зазначити в цій графі, що «права не роз’яснювали». Потім це може знадобитися під час оскарження дій інспектора у суді або прокуратурі.
6. Не бійтеся інспектора ДАІ. Пам’ятайте, що це не цербер, а ваш слуга, який отримує гроші за рахунок наших податків. Тож вимагайте від нього і належного ставлення.


Пам’ятка водію

1. Водій повинен пам’ятати, що, виїхавши з гаража, він уже створив аварійну ситуацію.

2. Водій має пам’ятати, що на дорозі він - слабка ланка.

3. Водій повинен пам’ятати, що він - людина матеріально зобов’язана.

4. Водій має везти гроші для співробітника ДАІ зі швидкістю не менше 60 км/год.

5. Побачивши позаду себе машину із блимавками, водій зобов’язаний притиснути машину управо, зупинитися, а сам вийти і лягти на асфальт, обличчям вниз, витягнувши у правій руці непомічену стогривневу купюру і повторюючи “Винуватий, виправлюся!”. І не піднімати голови, поки не затихне звук машини, що від’їхала.

6. Якщо працівник ДАІ не зупинив водія, він має сам зупинитися і запитати, що трапилося, чому не зупинили?

7. Або ще краще: помітивши інспектора ДАІ, водій повинен сам, без нагадувань порушити яке-небудь правило - перевищити швидкість, зупинитися або повернути в неналежному місці.

8. Вийшовши з машини, водій повинен підійти чітким стройовим кроком до інспектора ДАІ, докласти руку до гаманця і відрапортувати: “Іван Іванов. Стаж - 4 роки. Порушення швидкісного режиму”.

9. Водій повинен мати із собою бутерброди, термос із гарячим чаєм і змінну теплу білизну на випадок, якщо працівник ДАІ, що зупинив його, замерз і зголоднів.

10. При розмові зі співробітником ДАІ водій повинен звертатися до сержантів - “Товариш офіцер!”, до офіцерів - “Товариш генерал!”.

11. Водій не повинен знати правила дорожнього руху краще за інспектора ДАІ.

12. Якщо співробітнику ДАІ нема до чого придертися, водій повинен дістати флягу і випити коньяку, після чого заплатити за прейскурантом.

13. Відволікати інспектора під час перерахунку грошей КАТЕГОРИЧНО ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ!!!

14. У виняткових випадках дозволяється сплатити штраф сережками, перснями, іншими прикрасами.

15. Якщо у працівників ДАІ є діти, дозволяється сплатити штраф ляльками Барбі, покемонами або конструкторами “Лего”, заздалегідь пояснивши інспектору ДАІ, як із ними гратися.

16. Якщо інспекторів ДАІ двоє і більше, штраф збільшується вдвічі. У цьому випадку водій не повинен ставити співробітників ДАІ в незручне становище, вручаючи одну купюру на двох. Інспектори не зобов’язані шукати, де розміняти гроші!

17. Втім, водія можуть відпустити, якщо він приведе до інспектора трьох і більше порушників.

Вікторія ДОСКОЧ 

26 Лютого 2010, 7:01
Версія для друку Iнтернет-видання "Паралелі"
Якщо ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
загрузка...
Погода, Новости, загрузка...
Loading...
Додати новий коментарОстанні новини з категорії Авто:

На Прикарпатті водій мопеда зіткнувся з бетонним стовпом
У ДТП на Прикарпатті травмувалося 4 осіб
На Прикарпатті іномарка в'їхала у дорожній знак: постраждало двоє людей
Аварія на Прикарпатті: авто протаранило паркан і залетіло на подвір'я (Фото)
На Прикарпатті іноземець збив мотоцикліста (Фото)