Відбувся круглий стіл, присвячений "Проблемам доказової медицини в розвитку медичної галузі Прикарпаття"

За ініціативи міської організації політичної партії «Наша Україна», робочої групи медиків, які є членами міської організації п.п. «Наша Україна», започатковується систематичний цикл заходів (семінарів, конференцій, нарад, круглих столів і т.і.) за участю практичних лікарів, науковців медичного університету, членів політичних партій, громадських організацій, профспілок з обговорення та практичного вирішення різноманітних проблем, які існують в галузі охорони здоров’я не тільки на Прикарпатті, а і в Україні. Сьогодні проводився круглий стіл, присвячений «Проблемам доказової медицини в розвитку медичної галузі Прикарпаття за участю партійних і громадських організацій краю в реформуванні та розвитку сучасних медичних технологій». Доказова медицина (медицина, яка ґрунтується на доказах, тобто на достовірній науковій інформації найвищого рівня) - це, по суті, революційне явище у медичній науці й лікувальній практиці, бо зорієнтована на значне підвищення ефективності й безпечності діагностики і лі-кування, особливо фармакотерапії.

Доказова медицина - це, по-перше, інтенсифікація меди¬чної науки й зумовлене нею різке збільшення інформаційних потоків; по-друге, значне підвищення вартості наукових досліджень, медичних послуг, системи охорони здоров'я в цілому; по-третє, гуманізація світової спільноти й загальна тенденція до реформу¬вання охорони здоров'я, удосконалення правової бази захисту прав пацієнта й лікаря, забезпечення високої якості медичної допомоги на державному рівні. Як свідчить досвід розвинених країн, доказова медицина надала практичним лікарям унікальну можливість раціонально поєд¬нувати світові здобутки медицини з власним досвідом щодо діа¬гностики й лікування захворювань людей. І, як наслідок цього, у країнах Заходу значно підвищилися ефективність і безпечність фармакотерапії, зросла роль пацієнтів у лікувальному процесі, оптимізувались фінансові витрати на систему охорони здоров'я.

Вивчення основ доказової медицини у вищих навчальних закладах України тільки-но розпочалося, а принципи цього напрямку в практичній медицині використовуються мало і не всім фахівцям відомі. Учасники круглого столу, визначивши доказову медицину як новий етап розвитку медицини в цілому і медичної галузі Прикарпаття зокрема, обговоривши актуальні проблеми впровадження та використання доказової медицини в галузі охорони здоров’я Прикарпаття, прийняли постанову, в якій йдеться: про створення постійно діючої робочої групи з доказової медицини, яка буде розробляти рекомендації щодо впровадження принципів цього напрямку медицини в систему роботи медичних закладів міста та області; розробку діагностичних, лікувальних і організаційних алгоритмів, які сприятимуть формуванню професіоналізму лікарів; організацію семінарів з основ доказової медицини та методології інформаційного пошуку і відбору першоджерел у бібліотеках і мережі Інтернет; організацію постійно діючого лекторію з метою періодичного обговорення досягнень медичної науки і клінічної практики з позицій доказової медицини. Мова йшла також про пошук різних джерел фінансування розвитку доказової медицини на Прикарпатті для реалізації всіх необхідних заходів в даному напрямку та застосування новітніх технологій, інформує прес-служба п.п. «Наша Україна».
25 Березня 2010, 20:53
Версія для друку Iнтернет-видання "Паралелі"
Якщо ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
загрузка...
Погода, Новости, загрузка...
Loading...
Додати новий коментарОстанні новини з категорії Здоров’я:

Як вивести з організму нікотин
Вчені розповіли, наскільки часто потрібно міняти постільну білизну
Які корисні звички продовжать твою молодість
Які обов'язкові щеплення повинен робити кожен дорослий
Як довше зберегти засмагу після моря