В Івано-Франківську розповіли про перші результати міжнародної програми “Стале домогосподарство”

Впродовж травня-липня 2013 року шість груп волонтерів – екокоманди – з Івано-Франківська брали участь в апробації пілотної україно-шведської програми “Стале домогосподарство”. 30 липня відбулася зустріч команд з керівниками програми, на якій обговорили перші результати освоєння сталого стилю життя.
В Івано-Франківську розповіли про перші результати міжнародної програми “Стале домогосподарство”
Серед учасників адаптаційних екокоманд – представники ОСББ, підприємці, викладачі, домогосподарки та пенсіонери, які протягом трьох місяців у повсякденному житті практично застосовували поради програми щодо енергозбереження, скорочення відходів, сортування сміття, зменшення водокористування, стежили за безпекою своєї оселі.

На зустріч з розробниками програми “першопроходці” прийшли з наочними доказами успішного освоєння європейського досвіду господарювання – квитанціями за комунальні послуги до участі у програмі та після.

“Прислухаючись до простих порад посібника екокоманди, при цьому ні в чому себе не обмежуючи, вдалося за місяць більш ніж вдвічі зменшити витрати лише на електроенергію: у травні заплатила 47 грн 50 коп., а у червні – 21 грн 83 коп. Просто вимикала непотрібне світло у кімнатах, від’єднувала техніку, яка не використовується, від електромережі та відмовилась від зайвих електроприладів”, – розповіла одна із учасниць домогосподарка Стефанія Вальчук. Робота екокоманди проходила у форматі “гуртка за інтересами”, де 7-8 осіб на чолі з ведучим раз на тиждень збирались та обговорювали рекомендації спеціального посібника зі сталого ведення домашнього господарства та ділились власним досвідом.

Усі представники команд відзначили позитивний вплив програми не лише на сімейний бюджет, а й на зміну ставлення до збереження ресурсів та власного способу життя.

На основі коментарів та напрацювань перших учасників розробники програми у вересні випустять покращену версію посібника, з яким працюватимуть нові екокоманди. Очікується, що участь у програмі, яка розрахована на три роки, візьмуть понад 1 тис. домогосподарств регіону. “Результати зустрічі засвідчили, що програма стартувала успішно. Підготовлені нами матеріали працюють, їх можна удосконалювати. В Івано-Франківську є великий потенціал для поширення освіти для сталого розвитку”, – відзначила науковий керівник проекту, автор посібника програми в Україні, д. п. н., проф. Олена Пометун.

У вересні в Івано-Франківську відбудеться зустріч міжнародних тренерів програми з Швеції та Угорщини з потенційними учасниками екокоманд.

“Ми запрошуємо усіх охочих долучитися до нас. Також кожен може самостійно освоювати програму, матеріали якої невдовзі будуть розміщені для вільного доступу на сайті проекту esd.org.ua та сторінці фейсбуку – “Стале домогосподарство”, – розповіла координатор програми Галина Гупан.

З найближчого репортажу ви довідаєтесь про результати участі у програмі інших представників адаптаційних екокоманд.

Додатково
Програма “Стале домогосподарство” реалізується у рамках міжнародного проекту “Освіта для сталого розвитку в дії” українською благодійною організацією “Вчителі за демократію і партнерство”, “Глобальний план дій”, (GAP, Швеція) та за підтримки Агенції з питань міжнародного розвитку SIDA (Міністерство закордонних справ Швеції).

Вона є унікальною ініціативу в галузі неформальної освіти дорослих, яку було розроблено членами GAP з Голландії та США. У Європі вона діє з 1990 року й відтоді поширилася на багато інших країн. В Україні Івано-Франківська область стала першою для впровадження програми. Базова методика викладання програми передбачає проведення низки зустрічей екокоманди уформаті клубу за інтересами за підтримки ведучого – коуча. Кожна команда складається з 6-8 осіб. Діяльність учасників будується на основі практичного освоєння тематичних розділів програми та проведення аудитів, що дозволяють відстежувати зміни у повсякденному стилі життя. Весь цикл програми для однієї команди триває в середньому 2,5-3 місяці.

Головна проблема, над якою працюватимуть у рамках програми – зменшення екологічного сліду України, що в останні кілька десятиліть набагато перевищує здатність біосистеми до самовідновлення. Як показує досвід закордонних колег, екокомандам вдається досягти високих результатів в збереженні ресурсів: в середньому на 20-40% зменшити кількість відходів, на 15-20% скоротити використання чистої води на господарські потреби, на 7-15% знизити споживання електроенергії.
31 Липня 2013, 14:21
Версія для друку Iнтернет-видання "Паралелі"
Якщо ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
загрузка...
Погода, Новости, загрузка...
Loading...
Додати новий коментарОстанні новини з категорії Економіка:

У Болехові будують новий водогін (Фото)
У Верховині будується об'їзна дорога (Фото)
Земля Блохіна: як прикарпатський землеупорядник паї ділить (Відео)
Івано-франківське сміття краще за львівське (Відео)
На Франківщині майже 35 км розподільних газопроводів потребують заміни