МОЗ попереджає українців про спалах паралітичного поліомієліту у Таджикистані

В Таджикистані 21 квітня 2010 року зареєстровано понад 120 випадків епідемічного паралітичного поліомієліту, у тому 10 випадків – смертельні, повідомляє Всесвітня організація хорони здоров'я. Випадки захворювань реєструються з 26 грудня 2009 року у 20 центральних і південно-західних районах Таджикистану, 108 з них - серед дітей у віці до 5 років, повідомляє прес-служба МОЗ України.

20 квітня 2010 року результати досліджень в референс-лабораторії Європейського регіонального бюро ВООЗ в Інституті поліомієліту і вірусного енцефаліту (Москва, Росія), підтвердили наявність «дикого» поліовіруса 1 (WPV1) в п'яти зразках, одержаних від хворих.

Для підтримки Міністерства охорони здоров'я Республіки Таджикистан 16 квітня 2010 року ВООЗ направила групу експертів. Наразі в країні проводяться протиепідемічні заходи.

Ендемічними з поліомієліту у світі залишається 4 країни (Індія, Пакистан, Афганістан, Нігерія).

Вакцинальна програма щодо поліомієліту забезпечила швидке зниження захворюваності в усьому світі. Внаслідок чого багато країн є територіями вільними від поліомієліту.

Україна з 2002 року є вільною від «дикого» поліовірусу. З 1993 року в Україні не виділявся вірус поліомієліту, а з 1995 року не реєструються випадки захворювання на поліомієліт, викликані "диким" поліовірусом.

ДОВІДКА

Епідемічний паралітичний поліомієліт - гостре інфекційне захворювання, що може викликати спинномозковий параліч, зумовлений ураженням сірої речовини спинного мозку. Збудником є «дикий» вірус поліомієліту. Джерело інфекції як правило хвора або безсимптомно перехворівша людина. Зараження найчастіше відбувається при попаданні в рот активного вірусу через забруднені руки та їжу.

Запобігання захворюванню у побуті базується на класичних заходах особистої гігієни - часте миття рук, зміна білизни, застосування дезінфікуючих засобів для прибирання поверхонь, вживання доброякісної їжі та води з дотриманням правил гігієни та інше. Батьки повинні звертати увагу на будь-які зміни у стані здоров'ї дітей. Варто перевірити, чи Ви та Ваші діти були щеплені проти поліомієліту.

23 Квітня 2010, 20:59
Версія для друку Iнтернет-видання "Паралелі"
Якщо ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
загрузка...
Погода, Новости, загрузка...
Loading...
Додати новий коментарОстанні новини з категорії Здоров’я:

Як вивести з організму нікотин
Вчені розповіли, наскільки часто потрібно міняти постільну білизну
Які корисні звички продовжать твою молодість
Які обов'язкові щеплення повинен робити кожен дорослий
Як довше зберегти засмагу після моря