75% приладів, які використовують у приватних лікарнях не підлягають експлуатації

Те що здоров’я - найкоштовніший скарб ми переконуємось у різних життєвих ситуаціях. Однак, людській натурі властиво усвідомлювати це тоді, коли здоров’я втрачено. Та й навряд чи у сучасних екологічних та соціально-економічних умовах знайдеться людина, який не доводиться час від часу звертатись до лікарів. Довіряючись висококласним спеціалістам іноді неприємно дивуємось відсутністю позитивних результатів, а деколи, і взагалі погіршенням стану здоров’я. Пацієнти, які виконували рекомендації, пройшли всі необхідні обстеження та процедури звичайно нарікатимуть на лікаря. Однак, чомусь зовсім не задумуємось, що процес лікування - це не тільки виписаний рецепт, а цілий комплекс заходів, який включає в себе і здійснення лабораторних досліджень, різних видів діагностичних обстежень, проходження процедур, що мають сприяти повноцінному та ефективному лікуванню. Ось тут починаються міркування: а раптом погано зроблені аналізи, рентген апарат видав не чіткий знімок чи результати УЗД суперечать іншим дослідженням; може в іншій клініці зроблять краще.


Така ситуація, нажаль, є буденною проблемою забезпечення єдності вимірювань від яких безпосередньо і залежить рівень якості надання медичних послуг. Зважаючи на актуальність проблеми незадовільного рівня метрологічного забезпечення медичних установ 27-28 квітня на базі ДП«Івано-Франківськстандартметрологія» відбувся інформаційно-консультативний семінар-практикум на тему «Вимоги нормативної документації в галузі метрології, стандартів, метрологічних норм і правил у сфері забезпечення охорони здоров’я». У семінарі взяли участь відповідальні особи за забезпечення єдності вимірювань у медичних закладах, керівники клініко-діагностичних лабораторій державних медичних установ м. Івано-Франківська та області, представники Головного управління охорони здоров’я Івано-Франківської ОДА, загалом, представники понад 80 медичних закладів. Аналогічний консультативний захід проведено 22 квітня для представників 20 приватних медичних закладів.


Учасників семінару ознайомлено зі сферою, видами та порядком здійснення державного метрологічного нагляду за забезпеченням єдності вимірювань. Розглянуто особливості організації метрологічних служб у медичних установах і клініко-діагностичних лабораторіях, проведення атестації та інспекційного нагляду за атестованими клініко-діагностичними лабораторіями медичних установ, порядок та періодичність здійснення повірки та калібрування засобів вимірювальної техніки, атестації випробувального обладнання.
Надано консультації стосовно складання переліків засобів вимірювальної техніки, що перебувають в експлуатації та підлягають повірці, графіків атестації випробувального обладнання, комплектації лабораторій для проходження атестації, графіків періодичності здійснення внутрішньолабораторного та міжлабораторного контролю якості досліджень, проходження метрологічної атестації приладів, які не внесені до Державного реєстру засобів вимірювальної техніки. В діалоговому режимі обговорювались проблеми гармонізації медичних стандартів з аналогічними стандартами країн ЄС, створення цілісної системи метрологічного обслуговування парку медичної техніки.
Особливу увагу приділено контролю дозоформуючих параметрів рентгенодіагностичних апаратів, проблемі відсутності та необхідності розробки чіткого обліку рівня дози різних видів опромінення, які отримуються як пацієнтами в процесі досліджень та проведенні фізіотерапевтичних процедур, так і медичним персоналом, який працює з відповідною технікою.


Як повідомили у прес-службі ДП «Івано-Франківськстандартметрологія» окрім розгляду нормативно-правової бази проаналізовано і результати перевірок державного метрологічного нагляду в медичних закладах, здійснених протягом 2009 та І кварталу 2010 року загалом по Україні та в Івано-Франківській області. Результати контрольних заходів свідчать про високий рівень порушень як в державних, так і приватних медичних закладах вимог Закону України «Про метрологію та метрологічну діяльність», інших нормативних документів у галузі метрології. Зокрема, серед охоплених контролем 27 державних та 14 приватних закладів охорони здоров’я Івано-Франківської області такі порушення зафіксовані на 32 (77% від перевірених) підприємствах. Також, вражаючі показники рівня незадовільного стану засобів вимірювальної техніки, (який зафіксовано на 62% державних та 75% приватних перевірених закладах), та їх непридатності до застосування (34% від перевірених засобів вимірювальної техніки у державних та 75% у приватних закладах визнано непридатними до застосування) свідчать про низький рівень метрологічного забезпечення надання клініко-діагностичних послуг. Зважаючи на такі результати перевірок в процесі роботи семінару неодноразово наголошувалось на необхідності беззаперечного дотримання вимог нормативної документації щодо організації належного рівня забезпечення єдності вимірювань, які зумовлюють якість та безпечність надання медичних послуг.

29 Квітня 2010, 8:59
Версія для друку Iнтернет-видання "Паралелі"
Якщо ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
загрузка...
Погода, Новости, загрузка...
Loading...
Додати новий коментарОстанні новини з категорії Здоров’я:

МОЗ оновив перелік препаратів у програмі "Доступні ліки"
Чому ти нічого не їси, але не худнеш
Які продукти стають небезпечними після приготування
6 несподіваних продуктів, що викликають рак
Що з'їсти, щоб помолодіти: правильні продукти для тих, кому за 40