Працівники ДАІ взялися перевіряти автошколи

Міліціянти узялися за автошколи. Працівники ДАІ відтепер перевірятимуть навчальні заклади та інструкторів на професійну придатність. Щоб навчати майбутніх водіїв, вчителям доведеться скласти іспит з правил дорожнього руху та практичного кермування. Розпочали правоохоронці зі столиці.

Сергій Хмельницький, керівник МРЕВ №2 м. Києва:

- Тридцять питань і тридцять хвилин часу вам буде дано. Як користуватися нашим комп’ютером - для початку іспиту натискаєте клавішу введення.

Учора вони ще готували студентів до іспиту в ДАЇ, а сьогодні самі сидять на місцях учнів. Фахівців із трьох столичних автошкіл зібрали вперше в Україні, щоб перевірити їхню професійну підготовку. За плечима в кожного не одна тисяча випускників. Та відповісти правильно на всі запитання змогли не всі.

Сергій Хмельницький, керівник МРЕВ №2 м. Києва:

- З 19 кандидатів скали іспити 16 інструкторів.

Тих, хто впорався з правилами дорожнього руху, перевіряють на практиці.

Сергій Хмельницький, керівник МРЕВ №2 м. Києва:

- Начинаем сдавать экзамен. Исходная у нас - поехали. Едем строго по знакам. Выполняем требования дорожных знаков.

Для викладачів, як і для учнів, - єдиний стандарт. Пройти маршрут за знаками та виконати кілька вправ. Найтяжче - заїхати в умовний гараж. Не склав іспиту - запросять знову. Провалиться інструктор ще раз - його позбавлять права викладати на півроку. Так міліціянти планують контролювати якість освіти в автошколах.

Сергій Хмельницький, керівник МРЕВ №2 м. Києва:

- Якщо раніше паганого інструктора виганяли з однієї автошколи, він йшов на наступний день у іншу. І теж так само працював. Увівши атестат, ми тим самим позбавляємо його у разі поганої підготовки слухачів атестата, і він півроку не зможе працювати інструктором.

Ті, хто виконав усі завдання, колегам співчувають. Проте, новації схвалюють, мовляв, водіїв мають готувати професіонали.

Сергій Подинко, інструктор:

- Постоянные идут изменения. Может, где-то забыл просто. Это нормально для человека. Эта проверка по школам должна быть обязательна. Должен быть срок действия прав. Во всем мире это действует - и нормально.

Візьмуться ДАЇвці й до автошкіл. За підрахунками міліціянтів, в Україні легально працює більше двох тисяч таких навчальних закладів. А скільки нелегальних - полічити годі. Тож щоб люди отримували якісну освіту, школи акредитуватимуть. Від них вимагатимуть усі дозвільні документи, повноцінну матеріальну базу, автодром та обладнані автомобілі. Пройти акредитацію навчальні заклади повинні до 1 вересня. Міліціянти мають намір позакривати всі сумнівні школи. Одну з таких виявили під час імпровізованої перевірки.

Учениця сумнівної автошколи:

- Девушка, как ваша автошкола называется?

- Я еще не знаю, мне ничего не говорили. В этой автошколе нету никаких документов.

- Три месяца вы здесь.

- Еще только подготовка документов идет.

- Так висит, вывеси вон сколько.

Право навчати інструкторам і автошколам міліціянти надаватимуть на п'ять років. Проте, стежитимуть за статистикою аварій. І якщо випускник закладу стане героєм кримінальних зведень, дочасної перевірки не уникнути.

ntn.ua
29 Квітня 2010, 9:37
Версія для друку Iнтернет-видання "Паралелі"
Якщо ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
загрузка...
Погода, Новости, загрузка...
Loading...
Додати новий коментарОстанні новини з категорії Авто:

На Прикарпатті іномарка в'їхала в бетонну огорожу: двоє людей постраждало
На Прикарпатті водій мопеда зіткнувся з бетонним стовпом
У ДТП на Прикарпатті травмувалося 4 осіб
На Прикарпатті іномарка в'їхала у дорожній знак: постраждало двоє людей
Аварія на Прикарпатті: авто протаранило паркан і залетіло на подвір'я (Фото)