Зростає кількість пацієнтів, які постраждали від ліків

Можна все життя не вживати алкоголю і померти від цирозу печінки. Медикаментозного. Можна лікувати грип і померти від ліків проти застуди. В той час, як про токсичність багатьох медпрепаратів замовчується, у відділеннях гастроентерології зростає кількість пацієнтів, які постраждали від ліків, інформує Галицький Кореспондент.

Серед медикаментозних захворювань печінки, спричинених медичними препаратами, найчастіше зустрічають гострі та хронічні медикаментозні гепатити. Якщо гепатит переросте у цироз, вилікувати хворобу вже буде неможливо. Щороку кількість хворих на цю патологію на Прикарпатті збільшується. Часто з гострим медикаментозним гепатитом до лікарні потрапляють цілком здорові люди, або ті, хто останнім часом зовсім не скаржився на печінку. Скажімо, люди, які перенесли хворобу Боткіна і давно забули про хворобу, отримали загострення під час вживання ліків від якогось іншого захворювання. У хворих на вірусний гепатит чи хронічні холецистити будь-які медикаменти можуть спровокувати гострий гепатит.

«Біда в тому, що люди займаються самолікуванням і вживають, що хочуть і як хочуть, не думаючи про можливі ускладнення», - каже завідувач гастроентерологічного відділення обласної лікарні Людмила Мисліборська. Їй доводилось лікувати хворих на гострий медикаментозний гепатит, який стався від однієї чи двох таблеток. Отримати таке ураження печінки можна і від великої кількості медикаментів, коли йде перевантаження організму ліками. Скажімо, під час операції, наркозів чи лікування хронічних захворювань, які потребують довготривалого застосування медикаментів.

На жаль, останнім часом почастішали медикаментозні гепатити у молоді. Причина банальна - самолікування при вірусних інфекціях. Гострі респіраторні захворювання, початки грипу люди звикли лікувати самостійно. Надивившись реклами, хворий йде в аптеку за чудодійними колдфлю, фервексами, колдрексами. Самі ж фармацевти часто радять їх покупцям, які просять «щось від застуди». Кожний організм по-різному реагує на медикаменти.

«Минулого року у відділення з гострим гепатитом поступила 25-річна жінка. Вона захворіла на грип і прийняла пару таблеток від застуди, у яких містився парацетамол. Вона лежала в районній реанімації, потім перевелася до нас, потім повернулася і підхопила свинячий грип. Ми використовували всі методи лікування, але жінка померла. Цей гепатит вбив її за 2 місяці», - розповіла Людмила Мисліборська.

Навіть одна таблетка парацетамолу чи препарату з ним, застерігають лікарі, може викликати гострий гепатит. Ні в якому разі, коли вживаються медикаменти від застуди, не можна вживати алкоголь. Жінка, яка померла, випила разом з ліками 50 грамів коньяку. «Алкоголь з ліками утворює надзвичайно токсичну сполуку, небезпечну для життя людини. Особливо токсичними в поєднанні з алкоголем стають антибіотики і протизапальні ліки», - пояснює пані Людмила. Спрогнозувати індивідуальну реакцію організму на такий «коктейль» неможливо.

Дуже часто хворіють на медикаментозний гепатит старші люди, які постійно приймають гіпотензивні, серцеві препарати чи ліки від цукрового діабету, поліартритів тощо. На першому місці у групі ризику хворі на цукровий діабет. Цукровий діабет сам по собі передбачає порушення печінки, яке ускладнюється ще численними медичними препаратами.

Пацієнтів гастроентерології додають також травники. Люди прагнуть уникнути лікування хімічними медикаментами і лікуються травами, але комбінація трав не завжди є безпечною. «Справжні травники знають, які трави є сумісними між собою, але таких стає все менше. У нас почастішали медикаментозні гепатити внаслідок несумісності трав», - наголошує Людмила Мисліборська. Вона пригадує випадок з 18-річною дівчиною, яка з допомогою трав хотіла схуднути. Вона купувала на базарі суміш трав для схуднення, у склад яких входив надзвичайно токсичний для печінки морозник. Незважаючи на всі старання лікарів і процедури з очистки крові, дівчина померла за 3 дні від гострого токсичного гепатиту.

Хворим, які повинні довго лікуватися токсичними препаратами, лікарі мають паралельно призначати препарати для захисту печінки. «Здавалося б, хімія на хімію, але це справді допомагає зберегти печінку, іншого виходу немає». Спровокувати гострий гепатит можуть також бади і харчові добавки, адже до кінця не відомо, що входить до їхнього складу і як зреагує організм. Нещодавно від загальнозміцнювальних бадів одного прикарпатця рятували цілий місяць. На щастя, вдалося.

Наталка ГОЛОМІДОВА
29 Квітня 2010, 17:25
Версія для друку Iнтернет-видання "Паралелі"
Якщо ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
загрузка...
Погода, Новости, загрузка...
Loading...
Додати новий коментарОстанні новини з категорії Здоров’я:

Як вивести з організму нікотин
Вчені розповіли, наскільки часто потрібно міняти постільну білизну
Які корисні звички продовжать твою молодість
Які обов'язкові щеплення повинен робити кожен дорослий
Як довше зберегти засмагу після моря