Велотур поляків і німців Західною Україною

Наступного тижня велотур Західною Україною здійснюватимуть німецькі і польські туристи під проводом власника краківського велотурбюро Bird Service Мацєя Зімовського, інформує Polskie Radio.

Готуючись до українських дорожних велопригод Мацєй вже дещо запізнався з велотуристикою в Україні:

Мацєй Зімовський: В Україні є перші фірми чи організації, які пропонують велосипедний туризм, але це здебільшого йдеться про такий  екстремальний, спортивний туризм, смисл якого їздити в горах. Я бачив такі проекти в Інтернеті, вони стосувалися Карпат, Верховини, де пропонується брати на прокат велосипеди для мандрівок у гірській місцевості, тобто здебільшого використовуються гірські ровери.
А моя фірма єдина фірма у Південній Польщі, яка продає огранізований, пакетний туризм на весь світ для тих, хто приїжджає до нас, до Кракова і відвідують наш регіон і сусідні країни.
Ми вже роками маємо популярну трасу над річкою Дунаєць. Але, вже багато років мене весь час запитували, - особливо німецькі клієнти про можливість їздити Україною. Мене питали так часто, що я почав дізнаватися як виглядає там терен, почав готувати таку оферту. Тож, ми опубліковали цю пропозицію, її вже купили. Так, що побачимо як нам вдасться все організувати на місці, бо це на жаль, в українських умовах справа нелегка.

А як Ваші пропозиції потрапляють до клієнтів, - чи вони Вас самі Вас знаходять ?
Мацєй Зімовський: Наша фірма існує на ринку 20-ть років і має дуже широкі контакти по усьому світі, маємо велику базу даних. Ми відомий, локальний оператор, який виконує, комплектує такі програми і пропонує їх клієнтам або безпосередньо в Польщі, в Німеччині, в Англії, в Сполучених Штатах, або за допомогою спеціалізованих агентів, які мають каталоги велосипедних екскурсій по всьому світу і там є наша оферта на Південну Польщу і на Україну.
Так, що це 20-ть років моєї праці і завдяки цьому я маю клієнтів і коли я щось придумаю і запропоную, то люди це купують.

То Ви мабуть автомобілями майже не їздите, - лише велосипедами ?
Мацєй Зімовський:
Я поки запланую якусь велосипедну екскурсію, то змушений проїхати дуже багато кілометрів і автомобілем і велосипедом, що в українських умовах справа не така проста. І ще повинен узгодити, знайти певні велосипедні стежки для моїх клієнтів, - усе це для мене нове.
А взагалі система організації таких заходів полягає в тому, що клієнт отримує двоколісний засіб пересування і їде цим траспортом від готелю до готелю, ночує, потім знову на велосипед. Інколи звичайно використовується й автомобіль, але це буває у крайніх випадках. Зазвичай необхідно велосипедом щодня проїхати 20-30, а то й 50-т кілометрів. І їдучи двоколісником можна споглядати на країну, на природу, на людей і все що можна побачити.

Чим характеризується український проект, Ви говорили про труднощі, мабуть на першому місці якість доріг ?
Мацєй Зімовський:
Я багато років побоювався, що цю екскурсію взагалі неможливо організувати, бо я в Україну вже їздив відразу ж після того, як Совєтський Союз розпався і в 91-92-му роках я намагався організувати екскурсії у Крим і у Західну Україну.  Тоді це було неможливо, бо не було готелів відповідного стандарту.
Але, тепер мушу сказати, що навіть у невеликих місцевостях можна знайти готелі непоганого, дво-тризіркового стандарту. Я такі знайшов у Дрогобичі, у Трускавці, і в таких місцевостях, як Кам’янець-Подольський, не кажучи вже про більші міста.
Крім цього, перевагою України є те, що там існує дуже малий автомобільний рух, це мабуть пов’язано з тим, що не всі мають автомобілі і завдяки цьому велосипедист на локальних дорогах може почувати себе в міру безпечно.
А діряві дороги, - це здебільшого проблема для водіїв автомобілів, -  велосипедист такі ями оминає.
Та найбільша проблема в Україні, - це застосування місцевими дорожними службами дуже товстого щебіня чи гравія. У нас, у Польщі, коли на дорогу додають різні види кам'яних матеріалів, то вони дрібненькі, а в Україні, - великі.
По такій дорозі не можна їздити велосипедами, бо можна повибивати зуби. Це, наприклад, проблема доріг в районі Чернівців чи Заліщіків, там або рухливі шосейні дороги, де їхати не так безпечно, або локальні дороги з добрячого щебеня. От я й мізкую, - яким шляхом я зможу провезти велосипедистів у тих краях.

Чи в Україні вдалося Вам побачити спеціальні велодоріжки ?
Мацєй Зімовський:
В Україні немає велосипедних доріжок, я ніде не бачив, ні у Львові, ні в Чернівцях, чи у Франківську щоб там були якісь доріжки. Але, вони може й не потрібні, бо автомобільний рух не такий активний, - локальними дорогами скрізь можна проїхати. Так, що на Західній Україні стосунково комфортні умови, можна собі їздити польовими дорогами, вони не найгірші, зокрема на Поділлі, - там поверхня доріг така, що велосипедом можна їздити повсюди.

Словом, не дивлячись ні на що, у Вас цього сезону є нова, цікава фішка...
Мацєй Зімовський:
Так, вперше ми цю оферту опублікували ще минулого року, тому що було дуже багато заявок. Рік тому я також повідомив усіх партнерів, що можливість здійснювати екскурсії Західною Україною є. Клієнти мені довірились і викупили кілька екскурсій. Наскільки мені вдасться втілити у життя цей український проект, - побачимо. Переді мною, ще шматок роботи, - визначити траси на Буковині і у Заліщиках.
Крім цього, не всі готелі мені відповіли на прохання про бронювання місць, то ж мушу поїхати туди особисто, - до Дрогобича і до турбази поблизу Самбора.
Але, знаєте, їздити по Україні велосипедом дуже цікаво, - бо це коли перетинаєш кордон, то ніби повертаєшся на 20-30 років назад, видно людей, чути мову, люди не ховаються по хатах, вони сидять перед ними на лавочках, інколи співають, - усе це цікаво.
А взагалі подібні екскурсії організовуються по всьому світі, - люди їздять до Казахстану, до Таїланду, до В’єтнаму, до Нової Зеландії, то ж чому не поїхати й на Вкраїну ?

Це була розмова з власником краківського велотурбюро Bird Service Мацєєм Зімовським, який першу групу німецьких і польських велотуристів відправляє в Україну через тиждень.

Перші п’ять кількаденних турів триватимуть з травня по серпень і охоплюють Самбір, Дрогобич, Трускавець, Заліщики, Чернівці, Хотим, Кам’янець-Подільський, Бучач, Івано-Франківськ та інші місцевості Буковини та Галичини.

21 Травня 2010, 9:56
Версія для друку Iнтернет-видання "Паралелі"
Якщо ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
загрузка...
Погода, Новости, загрузка...
Loading...
Додати новий коментарОстанні новини з категорії Туризм:

Франківці зняли пізнавальний ролик про Галич (Відео)
Дві тисячі метрів над рівнем офісу (Фото)
Унікальний відпочинок на Дністрі: ціни та розваги (Відео)
Відпочинок в унікальному карпатському селі Шешори: ціни та розваги (Відео)
Манявський водоспад - найвищий у Карпатах (Відео)