Інциденти та курйози під час ЗНО


 УКРАЇНСЬКА МОВА

 У Львівській та Рівненській областях 2 червня зафіксовано використання 2-х приміщень молодших класів для проведення ЗНО. Це створило додаткові незручності для учасників тестування, коліна яких не вміщалися під парти розраховані на дітлахів.

 Львівська область

У ПТ ЗОШ  №27, м. Львова двоє учасниць були позбавлені права продовжувати ЗНО після того, як у них вилучили шпаргалки (3 червня). У ЗОШ №60, м. Львів  учасник виконав усі тестові  завдання, переніс відповіді у  бланк з відповідями «А», потім  вийшов до туалету і там почав розмовляти по телефону. В результаті було складено  акт про порушення процедури проходження ЗНО, а учасник залишив ПТ.

Спостерігачі  наголошують на масових походах  до туалетів і просто прогулянках  ПТ. Також наголошують на недостатній кількості чергових у рекреаційних зонах та коридорах. Один черговий невзмозі одночасно супроводжувати абітурієнтів до виходу, а інших - до туалету.

Ще одним недоліком є відсутність, або мала кількість вказівників до туалетів. Хоча це не передбачено регламентом, діти із сіл розгублені і їм соромно запитати, куди йти. Зафіксовано випадок, коли учасник вийшов з ПТ до 11:00 на вулицю шукати туалет, його потім не хотіли впустити представники адміністрації, бо той не мав права виходити. Все ж згодом впустили, але  посміхалися з того, що туалет є у приміщенні, а абітурієнт шукав його на вулиці.

У одному з пунктів тестування (ПТ) (Львівська  лінгвістична гімназія, м. Львів)  тестування проходили неповносправні. Аудиторія, де вони писали тести була на першому  поверсі, а туалет  зачинено на ремонт, це створило додаткові незручності для учасників.

А у місті Рівне (на ПТ в НУВГП) помічник інструктора заснув на останній парті, чим здивував як учасників тестування, так і спостерігачів. В Сарненській гімназії під аудиторію було виділено занадто велике за площею приміщення, в результаті, абітурієнти через луну («ехо») не змогли розібрати змісту виступу інструктора щодо процедур, умов та перебігу тестування.

 На Вінниччині в ПТ міліціонери були озброєні металошукачами.

 У Івано-Франківській ЗНЗ №12 абітурієнтка, вийшовши в туалет, засобами телефонного зв'язку отримала відповіді на декілька запитань тесту, записала їх на руці та вже в аудиторії намагалася переписати. Втім, порушення виявив інструктор, а учасницю тестування було позбавлено права складати ЗНО.

 У Києві занадто довіряють громадським спостерігачам та пропускають на ПТ без перевірки посвідчень.

У СЗШ № 102 одна з учасниць запізнилась на тестування та не була допущена до ЗНО. Абітурієнтка образилась, поїхала до офісу УЦОЯО і повідомила, що її не допустили до тестування через зовнішній вигляд (вона намокла під дощем).

У Луганську (ЛНУ ім. Т. Шевченка) протягом 40 хвилин (з 10 :30 по 11.10) на початку тестування в приміщеннях було відключено світло через аварію на місцевій електростанції.

 У Херсоні випускник попередніх років через похмільний синдром передумав складати тестування, хоча вже отримав зошит з завданнями.

 У Чернівцях 3 червня у ПТ (Хотин, гімназія) в аудиторії  № 7 було зафіксовано спробу з боку інструкторів допомогти абітурієнтові. Після зауваження спостерігача інцидент було вичерпано. Також представники ОПОРИ в цьому регіоні нарікають на те, що їм пропонують розташуватися практично біля парти одного з учасників та дають дитячі стільці.

В Ужгороді 03.06 в ЗОШ №19 стався курйозний випадок, захлопнулися двері в аудиторію. Оскільки майстра (і інструментів відповідно) на той час в школі не було (на ПТ мають право перебувати обмежене коло осіб), охоронцю довелося вибивати двері.

На тестуванні був присутній абітурієнт 1965 р.н., який викликав захоплення інших учасників ЗНО.

 

ІНОЗЕМНА МОВА

Львів У ПТ (загальноосвітня школа №68 м. Львова), тестування для 30 учасників проводилося у шкільній їдальні, що створило додаткові незручності. Інструктори обох груп одночасно почали робити перекличку присутніх та зачитувати правила складання ЗНО, права і обов'язки абітурієнтів.

Черкаси Після  закінчення тестування на ПТ (гімназія №31) одна з учасниць  написала апеляційну заяву про  те, що інший абітурієнт не здав свій мобільний телефон, і двічі, виходячи до туалету, мав нагоду їм скористатися. Інструктори  аудиторії № 4 дали письмові пояснення і підтвердили те, що бачили у хлопця телефон, але оскільки не було зафіксовано факту використання мобільного, то вирішили не анулювати його роботу. Втім, рішення тепер прийматиме Регламентна комісія.

Івано-Франківськ Абітурієнт, використовуючи мобільний телефон та смс-підкази від третіх осіб, був позбавлений права доскладати тест.

Суми Учасниця ЗНО, отримавши завдання з англійської мови, злякалася його складності та вирішили залишити пункт тестування, але її просили цього не робити. Тож, абітурієнтка наступні 4 години провела в туалеті.

08 Червня 2010, 21:52
Версія для друку Iнтернет-видання "Паралелі"
Якщо ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
загрузка...
Погода, Новости, загрузка...
Loading...
Додати новий коментарОстанні новини з категорії Освіта:

Професор ІФНТУНГ став президентським стипендіатом (Фото)
Єдиний українець на курсі: прикарпатець навчається в університеті у США (Відео)
Івано-Франківський національний медичний університет презентовано в Індії (Фото)
Польські студентів пройшли ознайомчу практику на нафтогазових об'єктах Прикарпаття (Фото)
Міносвіти оголосило конкурс на заміщення посади директора франківського коледжу