ОПОРА відзвітувалa про спостереження за тестуванням

8 червня відбулася прес-конференція представників Комітету виборців України та Громадянської мережі ОПОРА щодо результатів громадського спостереження за тестуванням з мовного блоку предметів.

За оцінками спостерігачів, зовнішнє незалежне оцінювання було організовано на належному рівні. Представники адміністрації пунктів тестування працювали якісно, відповідно до регламенту та визначених процедур, яких жорстко дотримувалися. Спостерігачі відзначають, що працівники пунктів тестування більш впевнено себе поводили, що є результатом отриманого ними досвіду під час проведення ЗНО у 2008 та 2009 роках. На тест з української мови та літератури не з’явилися 11,94% осіб, що стало причиною перевитрат з державного бюджету у розмірі 3,5 мільйони гривень. ЗНО з іноземної мови проігнорували 12,3% абітурієнтів. Це призвело до марного витрачання ще 830 тисяч гривень. За прогнозами учасників, до кінця тестування ця цифра складатиме не менше 7 млн. грн.

Кількість апеляційних заяв, які подали абітурієнти щодо порушень процедур ЗНО, по Україні дорівнює 9. Особливістю цьогорічних апеляцій є їх предмет. На відміну від попередніх років, коли учасники тестування зазвичай скаржилися на технічні проблеми, які їм могли завадити скласти на найвищому рівні ЗНО, зараз учасники нарікають одне на одного. Для прикладу, під час тестування з англійської мови у  Івано-Франківську (ПТ №16) одна з абітурієнток звернула увагу інструктора на те, що інший учасник користувався телефоном, в результаті складено акт. У школі №31 м. Черкаси абітурієнтка написала апеляційну заяву щодо використання комунікаційних засобів іншим учасником. Над обома скаргами працює Регламентна комісія відповідного Регіонального центру оцінювання якості освіти, яка і прийматиме рішення щодо можливості дискваліфікації робіт порушників.

Обставини, які дозволяють перескласти тестування є:

-   порушення процедури проведення ЗНО, підтверджені рішенням регламентної комісії відповідного РЦОЯО;

-   хвороба, що перешкодила участі в тестуванні, підтверджена довідкою відповідного закладу охорони здоров'я;

-  смерть рідних по крові або по шлюбу;

- участь у міжнародних змаганнях, конкурсах, олімпіадах, які включені до планів офіційних заходів, що проводяться Міністерством освіти і науки України, Міністерством культури і туризму України, Міністерством України у справах сім'ї, молоді та спорту;

- стихійне лихо, пожежа, техногенна катастрофа в день або переддень тестування.

Спостерігачі Громадянської мережі ОПОРА відзначають, що під час першої сесії з української мови та літератури, учасники забували взяти з собою необхідні документи. Це є причиною для того, щоб не пропусти абітурієнта на ПТ. Серед документів, які необхідно взяти з собою:

-  паспорт;

-  запрошення;

-  сертифікат Українського центру оцінювання якості освіти зі ступенями захисту, який отримує абітурієнт під час реєстрації (містить фотокартку учасника та відомості щодо переліку тестів, які той планує складати).

 

09 Червня 2010, 0:45
Версія для друку Iнтернет-видання "Паралелі"
Якщо ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
загрузка...
Погода, Новости, загрузка...
Loading...
Додати новий коментарОстанні новини з категорії Освіта:

Професор ІФНТУНГ став президентським стипендіатом (Фото)
Єдиний українець на курсі: прикарпатець навчається в університеті у США (Відео)
Івано-Франківський національний медичний університет презентовано в Індії (Фото)
Польські студентів пройшли ознайомчу практику на нафтогазових об'єктах Прикарпаття (Фото)
Міносвіти оголосило конкурс на заміщення посади директора франківського коледжу