На відміну від Бандери Олексій Берест залишається Героєм України

Донецький окружний адміністративний суд відмовив у задоволенні позову Луганської обласної організації ВО «Свобода» про скасування і визнання недійсним Указу президента про присвоєння звання Героя України радянському офіцерові Олексію Бересту, який в травні 1945 року поставив прапор над Рейхстагом, повідомляє «Остров». У задоволенні позову повністю відмовлено у зв’язку з тим, що пропущено термін позовної давності.

На засіданні були відсутні дочка Береста Ірина Олексіївна, яку суд ухвалив залучити до судових слухань як третю сторону, а також сам позивач Артур Шевцов, що є активістом ВО "Свобода".

Всеукраїнське об’єднання "Свобода" незадоволене рішенням суду.

"Це рішення взагалі нас не задовольняє, оскільки це чисто формальна відповідь суду. Ми не отримали відповідь на головні питання, з якими виходили, – чи є Олексій Берест громадянином України чи ні? Відповідно це також стосується Степана Бандери – є він громадянином України чи ні? Суд, на жаль, не дав відповіді на це головне питання", - відзначив глава Харківської обласної організації ВО "Свобода" Ігор Швайка.

Він також пообіцяв, що на це рішення суду буде подана апеляція.

Нагадаємо, позов було подано студентом Артуром Швецовим, що є активістом ВО "Свобода". Позивач наполягає на тому, що Президент України не мав права присвоювати звання Героя України О.Бересту, оскільки той не був громадянином України. Указ про присвоєння Бересту звання Героя було підписано 6 травня 2005 року чинним тоді президентом Віктором Ющенком.

Раніше цей же суд скасував Указ Президента Ющенка про присвоєння звання героя Степану Бандері. Аргументація така ж: Бандера не був громадянином України.

11 Червня 2010, 18:34
Версія для друку Iнтернет-видання "Паралелі"
Якщо ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
загрузка...
Погода, Новости, загрузка...
Loading...
Додати новий коментарОстанні новини з категорії Політика:

Ціна рейтингу
Двох прикарпатських медиків нагородять "Орденом Святого Пантелеймона"
Помер міський голова Городенки
Українці ініціювали народний траур за загиблими військовослужбовцями (Відео)
Депутат Івано-Франківської міськради став власником ще одного підприємства