Українська стрічка перемогла на "Кінотаврі"

Картина, що представляє Україну на кінофестивалі "Кінотавр" - фільм Сергія Лозниці "Щастя моє" - одержала головний приз кінознавців і кінокритиків, передає РИА "Новости". Це перший в історії конкурсу російського фестивалю "Кинотавр" український фільм, ігровий дебют російського документаліста Сергія Лозниці.
Дія фільму відбувається в Росії - мова в ньому йде про далекобійника, що губиться в глухомані російської провінції.
Зйомки, однак, велися в Україні на українські, німецькі й голландські гроші, а оператор Олег Муту і актор Влад Іванов, відомі за фільмом Крістіана Мунджу "4 місяці, 3 тижня й 2 дні", що одержав "Золоту пальмову гілку" 2007 року, приїхали з Румунії, тож картина вийшла, по суті, інтернаціональна.
За словами режисера, це фільм і про Росію, і про СРСР, і про влаштування світу взагалі. Це історія загальнолюдська, зроблена на російському матеріалі. Фільм про терпимість одне до одного, про те, чому нас навчило або не навчило століття кривавих воєн і революцій.
Шість років тому, за словами Лозниці, він написав сценарій, потім були пошуки фінансування, і за цей час він зняв ще п'ять документальних фільмів, і багато персонажів і історій в "Щастя моєму" запозичені з життя, а сам сюжет, хоч і є фантазією автора, цілком правдоподібний.
Фільм викликав неоднозначну реакцію. Одні критики звинувачували картину у фальші, "рваному сюжеті", "підробці під документальність" і плагіаті, заснованому на російських картинах 90-х років. Прихильники ж говорять про те, що фільм гіпнотизує постановкою кадру, абсурдизмом, схожим на Сорокінський, і гумором.
Двадцять перший Відкритий російський кінофестиваль "Кінотавр" відкрився 6 червня. Вперше на фестивалі присутня стрічка, хоч і російського режисера, але та, яка представляє Україну - фільм учасник конкурсу 63-го Каннського кінофестивалю - "Щастя моє" Сергія Лозниці.
14 Червня 2010, 0:59
Версія для друку Iнтернет-видання "Паралелі"
Якщо ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
загрузка...
Погода, Новости, загрузка...
Loading...
Додати новий коментарОстанні новини з категорії Культура:

Івано-франківські гвардійці здали кров для поранених побратимів
Найпопулярніші імена новонароджених прикарпатців назвали в Мін'юсті
В Івано-Франківську освятять першу церкву для дітей
Військові паломники з сім'ями відвідали святі місця Франківщині (Фото)
В Івано-Франківську триває фестиваль "Меди Прикарпаття" (Фото)