МОЗ України: "Шилентин" не внесений в стандарти лікування онкологічних захворювань

Останнім часом у засобах масової інформації з'являється багато матеріалів щодо дієтичної добавки "Шилентин", а зокрема позиціонування її як лікарського засобу, здатного лікувати онкологічні захворювання. У зв'язку з цим, МОЗ України надає об'єктивну інформацію щодо даного питання:

У висновку державної санітарно-епідеміологічної експертизи від 11.08.2009 року № 05.03.02-04/49406 зазначається, що "Шилентин" - дієтична добавка, що застосовується в харчуванні населення в якості дієтичної добавки до раціону харчування. Також вона може реалізовуватися в роздрібній торгівлі через спеціалізовані магазини та відділи та аптечну мережу.
Також у Додатку до Висновку державної санітарно-епідеміологічної експертизи зазначається, що "Шилентин" не є лікарським засобом!
"Як самостійний метод лікування препарат "Шилентин" не внесений в стандарти лікування онкологічних захворювань. Його протипухлинна ефективність не доведена . Застосування даного препарату з метою лікування онкозахворювань часом унеможливлює радикальне виліковування онкологічного хворого", - зазначає директор Національного інституту раку, головний позаштатний спеціаліст МОЗ України зі спеціальності "Онкологія" Ігор Щепотін.

Довідково:
Висновок державної санітарно-епідеміологічної експертизи щодо безпечності харчових продуктів - документ установленої форми, в якому на підставі результатів аналізу ризику та перевірки (розширеного контролю), наданих виробником або постачальником зразка харчового продукту, допоміжних засобів та матеріалів для виробництва та обігу харчових продуктів, його виробничої технології і технологічного обладнання, що використовується при його виробництві, визначається перелік санітарних заходів та технічних регламентів, яких повинен дотримуватися виробник і постачальник для забезпечення безпечності харчового продукту.
14 Червня 2010, 12:42
Версія для друку Iнтернет-видання "Паралелі"
Якщо ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
загрузка...
Погода, Новости, загрузка...
Loading...
Додати новий коментарОстанні новини з категорії Здоров’я:

6 несподіваних продуктів, що викликають рак
Що з'їсти, щоб помолодіти: правильні продукти для тих, кому за 40
5 порад, щоб волосся росло швидше
Чим загрожує спільне споживання білків і вуглеводів
Від яких шкідливих продуктів насправді не повніють