Кількість абітурієнтів, які не прийшли на тестування з 4-х предметів - 101 844 особи

Громадянська мережа ОПОРА стурбована ростом відсотку неявки абітурієнтів на пункти тестування. Тенденція падіння спостерігається у відсотковому плані. відсоток неявки ростеПро це свідчать статистичні дані, надані Українським центром оцінювання якості освіти. Так, якщо на тест з української мови та літератури не прийшло 11,94% учасників, то під час тестування з іноземних мов цей відсоток зріс і склав 12,4%.

Ще більше абітурієнтів передумали складати біологію (14%) та географію (15,3%). Про це повідомила прес-служба "Опори".

Загальна кількість абітурієнтів, які не прийшли на тестування з 4-х предметів - 101 844 особи, що дорівнює близько 6,5 мільйонам гривень бюджетних коштів марно витрачених на забезпечення ЗНО тих, хто встиг зареєструватися, але передумав складати тестування через внесення змін до Умов прийому на 2010 рік.

У кількісному плані, найбільше учасників проігнорували тест з української мови та літератури (51 780), далі - біологія (19 255), географія (17 909) та іноземні мови (12 900). відсоток неявки росте«За нашими оцінками, проблема неявки прямо пов’язана з тим, що значна категорія осіб зі змінами до Умов прийому отримала можливість вступати поза ЗНО. ОПОРА проводитиме кампанію спостереження безпосередньо за вступом і матиме можливість оцінити, який відсоток цьогорічних абітурієнтів скористався преференціями та чи будуть цьогорічні випускники позбавлені права на рівний доступ до освіти через те, що інші будуть вступати за відмінними критеріями оцінки», - коментує ситуацію голова Правління Громадянської мережі ОПОРА Ольга Айвазовська.

Порівнюючи ситуацію з 2009 роком, варто відзначити ріст явки на тести з географії та іноземної мови.

Проте, відсоток абітурієнтів, що не з’явитися на пункти тестування на тести з української мови та літератури та біології різко збільшився.

 

 

 

 

 

Відсоток неявки по роках:

Предмет

2009

2010

Укр.мова та літ.

6

11,9

Іноземні мови

14

12,4

Біологія

8

14

Географія

18

15,3

Довідково: Спостереження відбувається в рамках національної кампанії
моніторингу ЗНО, учасниками якої є Громадянська мережа  ОПОРА та Комітет виборців України, а сприяння Міжнародного фонду "Відродження", льянсу Програми сприяння незалежному тестуванню в Україні (USETI Legacy Alliance) та Проекту «Об’єднаємось заради реформ» (UNITER).

15 Червня 2010, 11:21
Версія для друку Iнтернет-видання "Паралелі"
Якщо ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
загрузка...
Погода, Новости, загрузка...
Loading...
Додати новий коментарОстанні новини з категорії Освіта:

Єдиний українець на курсі: прикарпатець навчається в університеті у США (Відео)
Івано-Франківський національний медичний університет презентовано в Індії (Фото)
Польські студентів пройшли ознайомчу практику на нафтогазових об'єктах Прикарпаття (Фото)
Міносвіти оголосило конкурс на заміщення посади директора франківського коледжу
Абітурієнти панікують через збій в електронній системі (Відео)