Конституційний суд вирішив долю місцевих виборів

Норма про проведення 27 березня 2011 року одночасних місцевих виборів на всій території України суперечить вимогам статті 157 Конституції. Це випливає з висновку Конституційного суду (КС) про відповідність законопроекту про внесення змін у Конституцію щодо строків повноважень місцевих рад і сільських, селищних, міських голів, статтям 157 і 158 Основного закону, прийнятого 17 червня 2010 року й оприлюдненого у вівторок, інформує ICTV.

У той же час КС визнав відповідними до вимог статей 157 і 158 Конституції норми даного законопроекту про встановлення п'ятирічного строку повноважень для депутатів Верховної ради АР Крим, місцевих рад і сільських, селищних, міських голів.

Як повідомлялося, Верховна Рада 1 квітня направила в Конституційний суд для одержання висновку законопроект про внесення змін у Конституцію України про збільшення строку повноважень сільських, селищних і міських голів з 4 до 5 років, визначення 5-річного строку повноважень депутатів Верховної Ради Криму й місцевих рад усіх рівнів, зокрема обраних на чергових виборах 2006 року.

Згідно з перехідними положеннями даного законопроекту, повноваження сільських, селищних, міських голів і місцевих рад, обраних 26 березня 2006 року, а також на позачергових, перших, повторних і проміжних виборах, що відбулися в період з березня 2006 року до дня проведення чергових виборів 27 березня 2011 року, припиняються відповідно в день вступу в цю посаду новобраної особи або відкриття першої сесії відповідного ради, обраної на чергових виборах 27 березня 2011 року.
22 Червня 2010, 12:27
Версія для друку Iнтернет-видання "Паралелі"
Якщо ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
загрузка...
Погода, Новости, загрузка...
Loading...
Додати новий коментарОстанні новини з категорії Політика:

Ціна рейтингу
Двох прикарпатських медиків нагородять "Орденом Святого Пантелеймона"
Помер міський голова Городенки
Українці ініціювали народний траур за загиблими військовослужбовцями (Відео)
Депутат Івано-Франківської міськради став власником ще одного підприємства