Міністр охорони здоров'я: Я виступаю за те, щоб заборонити рекламу ліків, БАДів у ЗМІ

У більшості цивілізованих країн ефективно діють закони, що регламентують рекламу медикаментів. Так на території країн Європейського Союзу суворо заборонено використовувати в рекламі образ медичного працівника, давати інформацію про обов'язковий позитивний ефект прийому конкретних ліків (застосування приладу), а також орієнтувати рекламу ліків безпосередньо на дитячу аудиторію.

В Україні все навпаки. На телебаченні "люди в білих халатах" з ранку до вечора пропонують численні засоби практично від усіх хвороб, аж до лікування від алкоголізму і наркоманії, з негайним позитивним ефектом. У більшості випадків у рекламних матеріалах ліків не міститься повна (у тому числі міжнародна непатентована або загальноприйнята) назва та назва виробника, не міститься інформація щодо використання і застережень до його застосування. Або ж навпаки містяться відомості, які справляють враження, що за умови вживання лікарського засобу медична консультація з лікарем не є необхідною, що лікувальний ефект від прийому лікарського засобу є абсолютно гарантованим та про те, що продукти харчування, косметичні або інші продукти для вживання мають лікарські властивості та є лікарськими засобами.

Усе це приводить до того, що під впливом неконтрольованої реклами лікарських засобів, медичної техніки люди починають самолікування шляхом їх безконтрольного та нераціонального вживання. Таке свавільне лікування в подальшому призводить до непередбачених наслідків для здоров'я людей. Аналіз звернень громадян та організацій різних форм власності свідчить про великі обсяги та асортимент продуктів спеціального харчування, так званих БАДів, що рекомендуються до застосування з метою профілактики та лікування захворювань різної етіології. Тож не є поодинокими випадки, коли споживачі, в основному, літні люди з букетом хронічних захворювань, під шаленим впливом реклами у засобах масової інформації, витрачали значні кошти на придбання розрекламованих біологічно активних добавок в надії на видужання та позбавлення від своїх недугів. Нажаль, в результаті залишалися розчарованими, ошуканими, позбавленими захисту та фінансової можливості купити дійсно ефективні, безпечні та якісні лікарські засоби для лікування. У решті решт держава змушена витрачати більше коштів на їх лікування, зокрема медикаментозне забезпечення. Ліки призначати повинен тільки лікар-професіонал, а біодобавки взагалі тільки тоді, коли з'ясовано їх терапевтичний ефект. Тому, я виступаю за те, щоб заборонити рекламу ліків, БАДів у ЗМІ і на вулицях, бо вона до доброго не приводить.

На мою думку ця проблема може бути вирішена завдяки посиленню регуляторного впливу на рекламодавців центральним органом виконавчої влади у сфері охорони здоров'я, згідно з порядком встановленим Кабінетом Міністрів України.

Виходячи з цього, МОЗ вже розроблено законопроект, який передбачає обов'язкове погодження змісту реклами лікарських засобів, медичної техніки, методів профілактики, діагностики, лікування і реабілітації із спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади в галузі охорони здоров'я. Він протягом одного місяця приймає рішення про погодження на безоплатній основі змісту такої реклами або про відмову в його погодженні. Цей законопроект вже узгоджений з усiма зацiкавленими центральними органами виконавчої влади, за винятком Мiнфiну i Держкомпiдприємництва.

22 Червня 2010, 22:52
Версія для друку Iнтернет-видання "Паралелі"
Якщо ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
загрузка...
Погода, Новости, загрузка...
Loading...
Додати новий коментарОстанні новини з категорії Здоров’я:

6 несподіваних продуктів, що викликають рак
Що з'їсти, щоб помолодіти: правильні продукти для тих, кому за 40
5 порад, щоб волосся росло швидше
Чим загрожує спільне споживання білків і вуглеводів
Від яких шкідливих продуктів насправді не повніють