30 червня – граничний термін сплати податку з власників транспортних засобів громадянами

Для громадян, транспортні засоби яких повинні у поточному році пройти технічний огляд, граничний термін сплати податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів - 30 червня цього року.

Як повідомили у ДПА в області статтею 5 Закону № 1963-XII визначено, що фізичні особи – платники податку зобов'язані пред'являти органам, які здійснюють першу реєстрацію в Україні, реєстрацію, перереєстрацію, зняття з обліку або технічний огляд транспортних засобів, квитанції або платіжні доручення про сплату податку за попередній (у разі здійснення сплати) та за поточний роки, а платники, звільнені від сплати цього податку, – відповідний документ, що дає право на користування цими пільгами.

Згідно з Порядком проведення державного технічного огляду колісних транспортних засобів, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 09.07.2008 р. № 606, техогляд транспортних засобів незалежно від форми власності проводиться з періодичністю залежно від виду такого транспортного засобу, зокрема два рази на рік, один раз на рік, один раз на 2 роки.

Таким чином, у разі якщо для транспортного засобу передбачено термін проходження техогляду один раз на 2 роки, у 2010 р. громадяни – власники транспортних засобів зобов'язані надати органу, який проводить техогляд транспортного засобу, документ про сплату податку з власників транспортних засобів за рік, що передує техогляду (2009 р.), та за рік, у якому проводиться техогляд (2010 р.), або за 2 роки разом.

Цей податок сплачується за місцем реєстрації таких транспортних засобів на спеціальні рахунки територіальних дорожніх фондів обласних бюджетів, які в свою чергу 85 відсотків із суми цього податку спрямовують на фінансування витрат, пов'язаних з будівництвом, реконструкцією, ремонтом і утриманням автомобільних доріг загального користування, а також сільських доріг, а 15 відсотків - до бюджетів місцевого самоврядування на ремонт і утримання вулиць в населених пунктах, що належать до комунальної власності і суміщаються з автомобільними дорогами загального користування державного значення.

Сума податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів, що сплачується фізичними особами, обчислюється за ставками, визначеними у статті 3 Закону України від 11 грудня 1991 року № 1963-ХІІ "Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів" (з відповідними змінами та доповненнями).
23 Червня 2010, 15:57
Версія для друку Iнтернет-видання "Паралелі"
Якщо ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
загрузка...
Погода, Новости, загрузка...
Loading...
Додати новий коментарОстанні новини з категорії Авто:

ДТП на Тернопільщині: прикарпатець у лікарні
В Івано-Франківську мотоцикліст збив пішохода
На Прикарпатті внаслідок наїзду авто постраждав 19-річний велосипедист
На Прикарпатті не розминулися дві автівки: одна особа травмована (Відео)
На Прикарпатті у ДТП постраждали львів'янин та тернополянин