Рада Європи розробила для України шкільні підручники з демократії

Рада Європи передала міністерству науки й освіти підручники з розробками уроків з демократичного громадянства, методичні посібники для вчителів, а також теоретичні основи з демократичного врядування для директорів шкіл.

Наклад підручників поки що невеликий – тисяча примірників. Утім, це лише пробна версія, каже керівник проекту «Освіта для демократичного громадянства» Наталя Протасова. З осені за цією літературою вже вчитимуться київські учні. За словами Протасової, методику з навчання дітей основам демократії випробовуватимуть спершу в експериментальних школах Києва, потім навчатимуть вчителів з усієї України, як викладати такий предмет, і вже тоді поширять викладання у всіх українських школах.

«Цей матеріал настільки універсальний для викладання, що його можна використовувати і в навчальній частині як окремий предмет, і в позашкільній діяльності, приміром, під час виховних годин», - наголосила Протасова. А в міністерстві освіти й науки України вже міркують про те, щоб рекомендуватимуть цей підручник для вивчення і батькам, адже ця книжка не скільки для школи, стільки для життя.

Демократія зі шкільної лави

На запитання «Deutsche Welle», чи не буде дисонансу між тим ідеальним світом демократії, який описано в підручниках, та українськими реаліями, коли демократичні норми не завжди дотримуються, експерт Ради Європи й автор посібників Рольф Голлоб відповів, що підручник навпаки спонукатиме дітей думати, шукати відповіді та діяти. «Коли ми говоримо про демократію, навчаємо цьому, це не означає, що з цим усе гаразд. Зовсім навпаки. Саме в цьому полягає суть старої і нової демократії. Діти дізнаються про те, що таке демократія і проте, що саме вони маєш будувати її».

Рольф Голлоб упевнений: якщо Україна хоче дійсно стати демократичною країною, варто, аби її громадяни знали демократичні норми та дотримувалися їх ще зі шкільної лави.
23 Червня 2010, 16:09
Версія для друку Iнтернет-видання "Паралелі"
Якщо ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
загрузка...
Погода, Новости, загрузка...
Loading...
Додати новий коментарОстанні новини з категорії Освіта:

Івано-Франківський національний медичний університет презентовано в Індії (Фото)
Польські студентів пройшли ознайомчу практику на нафтогазових об'єктах Прикарпаття (Фото)
Міносвіти оголосило конкурс на заміщення посади директора франківського коледжу
Абітурієнти панікують через збій в електронній системі (Відео)
Франківський ВНЗ у ТОП-10 кращих медичних навчальних закладів України