ПАРЄ: Пандемії свинячого грипу не було

Пандемії свинячого грипу не було. Такого висновку дійшла профільна комісія ПАРЄ. Доповідь організації гостро критикує позицію ВООЗ через зайве "залякування людей", інформує Німецька хвиля.

Всесвітня організація охорони здоров’я зчинила непотрібну паніку з приводу поширення грипу H1N1 і піддалася впливу глобальних фармацевтичних концернів. Таких висновків дійшли члени ПАРЄ у ході третього читання доповіді депутата від Великобританії Пола Флінна. У ньому він проаналізував шляхи боротьби з хворобою та дії, до яких вдавалися ВООЗ та національні уряди різних країн.

За підсумками аналізу Флінн вказує на абсолютну очевидність факту, що серйозність пандемії була перебільшена представниками ВООЗ, тоді як насправді H1N1 виявився грипом середньої інтенсивності: «Ця велика глобальна установа (ВООЗ) торік припустилася великої помилки, коли вона залякала цілий світ грядущим жахіттям свинячого грипу. Його навіть порівнювали з "іспанкою" 1918 року. Результатом цього стало те, що уряди держав витратили мільярди на вакцини і препарати, які вже ніколи не знадобляться. Це просто марнотратство», - переконує Флінн.

Вигода фармацевтів

Автор доповіді вказує і на драматичні наслідки оголошення пандемії: перевантаженість медичних закладів у цілій Європі і розтринькування бюджетних коштів, що зіграло на руку великим фармацевтичним корпораціям, які на тлі загальної паніки укладали багатомільйонні контракти: «Нас всіх, по суті, ошукали, - стверджує депутат. - Замість 2-4 мільйонів смертей у світі було лише 20 тисяч. І, незважаючи на трагічність цих цифр, це все одно менше, ніж помирає щороку від звичайного сезонного грипу».

Наразі комісія ПАРЄ обмежилася рекомендацією "більшої прозорості у галузі охорони здоров’я" та застерегла уряди країн від потрапляння під надмірний вплив бізнес-корпорацій, а також порадила тісніше співпрацювати зі ЗМІ, аби ті не "роздмухували скандали". Між тим, депутат Пол Флінн вважає, що до створення панічної атмосфери спричинилися і європейські посадовці. Наступного ж разу, навіть якщо виникне реальна епідемія, реакція людей може бути такою, як у старій казці "Про Петрика і вовка", коли люди вже просто не повірять почутому.
26 Червня 2010, 12:44
Версія для друку Iнтернет-видання "Паралелі"
Якщо ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
загрузка...
Погода, Новости, загрузка...
Loading...
Додати новий коментарОстанні новини з категорії Здоров’я:

6 несподіваних продуктів, що викликають рак
Що з'їсти, щоб помолодіти: правильні продукти для тих, кому за 40
5 порад, щоб волосся росло швидше
Чим загрожує спільне споживання білків і вуглеводів
Від яких шкідливих продуктів насправді не повніють