Коломийські ветерани війни повернули медалі "побєди" Януковичу

Коломийські ветерани, багато з яких є „дітьми війни" та учасниками Другої світової війни, вирішили повернули Президентові України Віктору Януковичу російські медалі, якими їх нагородили з нагоди 65-річчя так званої перемоги у „Великій Вітчизняній", інформує прес-служба ВО "Свобода". Акцію урочистого повернення нагород група ветеранів організувала біля приміщення Коломийського "Укртелекому".

Медалі запакували у бандероль та відправили Віктору Януковичу з гаслами: „Ні президентській російсько-зірковій окупації"!, „Геть символам більшовицького окупанта України!", „Скажіть ні НКВДівській зірці на грудях України!", „Російська зірка та гестапо тепер у кожну хату!".

„Ми, діти війни, вирішили відіслати медалі Президентові, з проханням про українську медаль для вшанування жертв війни ― каже художниця та громадська діячка Емілія Павлівна з Коломиї, ― бо перемога над німцями коштувала нам більше, як совєцька окупація, коли вивозили цілими селами наших батьків на Сибір".

"На перший погляд приємно, що хтось згадав про нас, колишніх дітей, які народилися в період ІІ Світової війни 1941-1945 рр., ― додає Емілія Бережницька. ― Але ця радість скоро закінчується, а надто тоді, коли у пам’яті пробігають спогади того часу: тиск і переслідування українського народу російськими „визволителями". Радянський Союз ніколи не був моєю батьківщиною. Як згадуєш усе пережите і порівнюєш із цими нагородами, на яких красуються страхопуди ― „атрибути" радянщини, п’ятикутна зірка, Кремль та панівна, „общепонятна" мова ― викликає не радість, а сум і біль за свій народ, ― каже Емілія Бережницька.

26 Червня 2010, 13:56
Версія для друку Iнтернет-видання "Паралелі"
Якщо ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
загрузка...
Погода, Новости, загрузка...
Loading...
Додати новий коментарОстанні новини з категорії Політика:

Франківці зможуть стати громадськими інспекторами з благоустрою (Відео)
В небі все вирішують долі секунд (Фото)
Про прикарпатського ветерана УПА знімуть фільм
У лісовому масиві Заболотівського лісництва відкрили відновлену криївку (Фото)
В зону проведення АТО відправили ще групу прикарпатських правоохоронців (Фото)