Карпати нікого не залишать байдужими

Прикарпатцям пощастило жити в мальовничому краї, природа якого зачаровує та кожного разу дивує своєю різноманітністю. Пишні ліси, дзвінкі струмки, зелені полонини, запаморочливі запахи різнотрав’я відволікають від буденності, від міської суєти, а повертають до першоджерел.

Немає такої пори року, коли б гори не виглядали гарно, але все ж найпопулярнішим сезоном для відпочинку в горах, звісно, є літо. Туристів у цю пору є дуже багато і з кожним роком їх стає все більше. Рідко коли можна йти маршрутом і не зустріти когось, але все ж це дикі місцинки. Там прокладені маршрути, але вони є непопулярними серед відпочиваючих через свою віддаленість від транспорту чи складність, чи протяжність стежин.

Бажання ставити намет, готувати смачний суп чи кашу на ватрі та годувати комарів виникає часто в молоді, яка просто не може в даних умовах дозволити собі відпочинок десь закордоном через фінансову нестабільність. Таким чином багато людей знайшло альтернативу заморським піскам. Але слід і пам’ятати про тих, які обожнюють Карпати всім серцем і душею. Вони не шукають екзотики, а насолоджуються чудовими краєвидами рідних Карпат.

Куди ж піти, щоб отримати масу насолоди? Найпопулярнішою для відвідин залишається гора Говерла (з угорської «Сніжна»), яка є найвищою точкою України зі своїми 2061 метрами. Біля підніжжя гори бере свій початок річка Прут, яка живить своїми водами і Коломию. На вершині багато років майорить державний прапор. Місцина розташована на кордоні Закарпатської та Івано-Франківської областей. За 17 кілометрів — Румунія. Говерла входить до найвищого гірського масиву Українських Карпат – Чорногорів.

Поряд з Чорногорами красується Свидовець – інший гірський масив. Він знаходиться на Закарпатті. Найвищою його точкою є гора Близниця, яка має висоту 1883 метри. З північного боку обмежена горою Драгобрат. Західні схили пологі, східні - круто обриваються. З усіх боків оточена полонинами, де у великій кількості випасається худоба. По південно-західному схилу проходить траверс і огинає горб із заходу. Уздовж нього є джерела. Тут є гірські долинні луги, трохи нижче - букові ліси. З назвою гори пов’язані також легенди, які з радістю розповідають вівчарі. Та і взагалі всі гори оповиті легендами та переказами. Куди лише не ступиш – почуєш чи-то романтичну, чи-то трагічну історію. Гуцули полюбляють розповідати коло ватри гірські байки, які нікого не залишать байдужим.

Одним з найкрасивіших хребтів Карпат – Горгани (в перекладі великі розсипи кам’яних уламків). Гора Хом’як, з якої відкривається чудовий вид на гори Петрос, Говерла, а також на лісисті Горгани, вихід на гору Синяк, гора Малий Горган (1665 м) залишать по собі незабутнє враження, особливо в тих, хто вперше іде в гори. Розсипи великого каміння, а також альпійка (місцева назва жереб) доповнюють ці враження. До слова, Горгани є найменш досліджені. В них є великі території, якими не проходять маршрути, де не ступала нога людини.

Одним словом куди б не вели ноги, очі все одно будуть задоволені. Карпати нікого не залишать байдужими. Кожного разу будуть згадуватися величні краєвиди, а радість від підкорення вершини буде величезною. Гори допомагають зрозуміти краще себе, перевірити свої сили та стати мудрішим.

 

Оксана Рижук

 

Карпати нікого не залишать байдужими

Карпати нікого не залишать байдужими

Карпати нікого не залишать байдужими

27 Червня 2010, 1:06
Версія для друку Iнтернет-видання "Паралелі"
Якщо ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
загрузка...
Погода, Новости, загрузка...
Loading...
Додати новий коментарОстанні новини з категорії Туризм:

Франківці зняли пізнавальний ролик про Галич (Відео)
Дві тисячі метрів над рівнем офісу (Фото)
Унікальний відпочинок на Дністрі: ціни та розваги (Відео)
Відпочинок в унікальному карпатському селі Шешори: ціни та розваги (Відео)
Манявський водоспад - найвищий у Карпатах (Відео)