У ВНЗ України заберуть держзамовлення на непрофільні напрями

З наступною вступною кампанією у ВНЗ очікується ще одна новинка - розміщення держзамовлення, від якого залежить кількість бюджетних місць, у профільних вищих навчальних закладах. Це означає, що, наприклад, держзамовлення на юристів будуть отримувати університети з юридичною спрямованістю, а не, скажімо, аграрні ВНЗ, де теж є юридичні, а також економічні факультети, інформує Освiтнiй портал.

Крім того, міністр освіти Дмитро Табачник заявив, що держзамовлення буде розміщуватися з урахуванням побажань працедавців. Раніше невеликі регіональні ВНЗ отримували непрофільні держзамовлення.
"Для багатьох студентів з периферії це була реальна можливість вивчитися, наприклад, на юриста, оскільки у них мало шансів на вступ до столичного ВНЗ. З іншого боку, якість освіти там часто невисока", - говорить координатор ініціативи "Студентський захист" Андрій Черних.

До речі, багато маленьких ВНЗ виживають за рахунок непрофільних факультетів, на які набирають контрактників. "Справа в тому, що контрактники завжди охочіше йдуть туди, де є 1-2 бюджетних місця. Наприклад, хтось не добрав балів на бюджет і вирішує залишитися у ВНЗ, але вже на платній основі, - розповідає ректор Тернопільського національного педуніверситету Володимир Кравець. - Скорочувати непрофільні спеціальності потрібно акуратно. Наприклад, у нас є сильні викладачі-філологи, вони можуть готувати хороших журналістів, хоч це й непрофільний напрям".

Тим часом сьогодні розпочинається додаткова сесія з тестування для тих, хто з поважних причин не зміг взяти участь в основних тестах.
Також 29 червня буде розглядатися апеляція незадоволених своїми результатами. Таких поки що небагато - 138.
29 Червня 2010, 10:53
Версія для друку Iнтернет-видання "Паралелі"
Якщо ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
загрузка...
Погода, Новости, загрузка...
Loading...
Додати новий коментарОстанні новини з категорії Освіта:

Студентам франківських вишів затримують стипендії (Відео)
У Калуші та Коломиї продовжено тимчасове призупинення навчання
Учні шкіл, в яких не увімкнули тепло, ймовірно, не підуть в понеділок на навчання (Відео)
ІФНТУНГ підписав Угоду про співпрацю ще з одним польським університетом
Прикарпатський науковець отримав Державну премію України в галузі науки і техніки