У новому навчальному році частина вчителів залишиться без роботи

Кожна школа на Прикарпатті повинна мати свою пришкільну дослідну ділянку. Таке завдання поставив перед головами райдержадміністрацій і освітянами краю голова обласної державної адміністрації Михайло Вишиванюк на засіданні колегії ОДА під час заслуховування питання - про завершення минулого навчального року та підготовку до наступного. “Житло для вчителів”- обласну програму під такою назвою голова ОДА Михайло Вишиванюк доручив підготувати заступнику голови Руслану Гусаку, зазначивши: “Ми повинні бути союзниками вчителів у цій справі”.

Вельми приємною звісткою для учасників колегії стало повідомлення директора Івано-Франківського центру оцінювання якості освіти, депутата обласної ради Богдана Томенчука про те, що більше 11 тисяч прикарпатських юнаків і дівчат уже стали студентами вишів, що 25 випускників шкіл за підсумками тестування з трьох предметів набрали по 200 балів, в тому числі багато найвищих балів здобуто з математики. За словами Богдана Томенчука, загальнодержавний показник “двохсотбальників” - 14 учнів.

Водночас на колегії ОДА зазначалося: дошкільним вихованням охоплено лише 52% прикарпатських дітей; на черзі до дитсадків перебувають 60 тисяч дошкільнят.

У новому навчальному році на 4 тисяч зменшиться кількість учнів, а, отже, зменшиться кількість класів і годин для вчителів. 50% вчителів області уже працюють з неповним навантаженням, і цей відсоток зростатиме”. Частина вчителів залишиться без роботи, зокрема у Галицькому, Тлумацькому та Рогатинському районах. Проблематичним є забезпечення вчителів житлом. Не всі загальноосвітні навчальні заклади області оформили державні акти на право користуватися земельною ділянкою, що під школою. Одна із причин-відсутність коштів на це у місцевих бюджетах. Йшлося і про аварійність окремих шкіл, зокрема у Крилосі Галицького, Білоберізці Верховинського, Конюшках Рогатинського районів

Через відсутність коштів призупинено харчування дітей молодших класів у місті Яремчі і Долинському районі.

Проблемою є працевлаштування випускників ПТУ області. Міністерство освіти і науки України, яке фінансує ПТУ, заборгувало за енергоносії майже 2 млн. грн. Прозвучала пропозиція – звернутися до Міносвіти щодо виділення зазначених коштів. Йшлося і про закупівлю твердого палива вугілля, для сільських шкіл по найнижчих цінах, 750 тис. грн., тоді як у минулому навчальному році такі закупівлі подекуди проводились за значно вищими цінами.

29 Червня 2010, 14:43
Версія для друку Iнтернет-видання "Паралелі"
Якщо ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
загрузка...
Погода, Новости, загрузка...
Loading...
Додати новий коментарОстанні новини з категорії Освіта:

Єдиний українець на курсі: прикарпатець навчається в університеті у США (Відео)
Івано-Франківський національний медичний університет презентовано в Індії (Фото)
Польські студентів пройшли ознайомчу практику на нафтогазових об'єктах Прикарпаття (Фото)
Міносвіти оголосило конкурс на заміщення посади директора франківського коледжу
Абітурієнти панікують через збій в електронній системі (Відео)