Дрезина... з кондиціонером

Новий крок у вітчизняному залізничному машинобудуванні зробило ВАТ "Івано-Франківський локомотиворемонтний завод". Багатофункціональна автомотриса АВМ з підвищеним рівнем комфортності, підігрівом та кондиціонером завдовжки з вагон, прийшла на зміну старим, механічним дрезинам. Їй сьогодні немає аналогів в Україні. У дечому вона перевершує й російські зразки, інформує Урядовий кур’єр.

Такий прорив став можливим, пояснює начальник проектно-конструкторського бюро заводу Микола Гоцанюк, завдяки продуманій кадровій політиці голови правління підприємства Василя Дутчака. Він щороку запрошує на практику студентів профтехучилищ і Національного університету нафти і газу, віддає їх під опіку старійшин- виробничників, влаштовує конкурси кращих за професією, змагання цілих виробничих підрозділів. А потім за тими молодими і кращими сам "влаштовує полювання", щоб комусь іншому не дісталися.

Нова автомотриса АВМ народжувалася на заводі від креслень на папері до втілення у металі. Ті, хто на ній працює, а це двоє машиністів, які беруть "на борт" вісім майстрів ремонтної бригади, лагідно називають її "Мотрися". Тепло взимку, прохолодно в спекотне літо, салон з підвищеною шумоізоляцією, радіозв'язком для службових переговорів...

- Ми б і телевізор тут поставили, якби не відволікав від роботи, - каже Василь Дутчак. - Та її екіпажеві не до цього. Автомотриса виконує понад десять різних функцій. Кошти, витрачені на неї, швидко окупляться (а це близько 4 млн гривень). Замовляють цю сучасну дрезину підприємства Укрзалізниці та металургії. Є клієнти і з країн СНД. Нещодавно дві такі дрезини для криворізьких металургів придбала компанія "Міттал стіл".

"Мотрися" обладнана гідравлічним маніпулятором, піднімає шпали, вантажі до п'яти тонн, вантажить щебінь, пісок, бере проби грунтів, копає ями завглибшки 5-10 метрів під залізобетонні опори. Її багатоступінчаста вишка під'їжджає у важкодоступні ділянки залізниці для обслуговування електроконтактної мережі колії.

Таких чудо-робітниць локомотиворемонтний випускає по кілька на рік. Ворота заводу вже покинула шістнадцята. Однак нове виробництво не перекриває основний - ремонтний - профіль. Його фахові робітничі та інженерні кадри модернізують тридцятирічних "ветеранів" української колії - дрезини "ДГКу" - без кондиціонерів. До слова, Укрзалізниця не випадково провела нещодавно на Івано-Франківському локомотиворемонтному школу передового виробничого досвіду і виховання кадрів
30 Червня 2010, 1:07
Версія для друку Iнтернет-видання "Паралелі"
Якщо ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
загрузка...
Погода, Новости, загрузка...
Loading...
Додати новий коментарОстанні новини з категорії Економіка:

У Болехові будують новий водогін (Фото)
У Верховині будується об'їзна дорога (Фото)
Земля Блохіна: як прикарпатський землеупорядник паї ділить (Відео)
Івано-франківське сміття краще за львівське (Відео)
На Франківщині майже 35 км розподільних газопроводів потребують заміни