Відбувалося традиційне гуцульське свято „Полонинське літо - 2010”

На Прикарпатті, в урочищі Запідок села Верхній Ясенів Верховинського району, відбувалося традиційне гуцульське свято - „Полонинське літо - 2010”. Розпочалося гуцульське дійство під звуки дзвінкоголосих трембіт. Всіх учасників та гостей, - а зібралося на зеленій полонині Запідок близько 10 тисяч чоловік, - вітали голова обласної ради Ігор Олійник, заступник голови облдержадміністрації Роман Іваницький, голова райдержадміністрації Василь Гондурак та голова районної ради Ярослав Кікінчук.

Громади 20-ти сільських рад спільно з працівниками культури представили на своїх, обрамлених предметами полонинсьнської газдівки та культурно-мистецької атрибутики, територіях полонинське дійство та виставку-продаж продукції, виготовленої на високогірних пасовищах. Тут можна було побачити, як виготовляють традиційні гуцульські страви – бринзу, сир, вурду, масло.

Завідувачі полонин і сільські газди торгували на виставці-ярмарку сільськогосподарським реманентом, виробами ужиткового народного промислу: гуцульськими рушниками, тканими ліжниками, виробами з дерева тощо. Також громади сіл змагалися у традиційних конкурсних номінаціях – візитка села, полонинське дійство, гуцульська кухня, народні умільці.

Літувальників гірських полонин та кращих працівників сільського господарства району нагородженого грамотами облдержадміністрації і обласної ради та райдержадміністрації і районної ради і грошовими преміями.

Присутні мали нагоду прослухати виступи кращих колективів аматорської народної творчості з Івано-Франківської, Закарпатської, Чернівецької областей.

Загалом у святі взяли участь більше 20 творчих колективів, а також майстри народних художніх промислів.

30 Червня 2010, 1:28
Версія для друку Iнтернет-видання "Паралелі"
Якщо ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
загрузка...
Погода, Новости, загрузка...
Loading...
Додати новий коментарОстанні новини з категорії Культура:

В Івано-Франківську пройде міжнародний фестиваль "Меди Прикарпаття" (програма)
В Івано-Фарнківську стартував набір на безкоштовну "Велошколу" (Відео)
Прикарпатців запрошують на Всеукраїнську прощу до Галицької чудотворної ікони Матері Божої (програма)
В Івано-Франківську в останню дорогу провели відомого артиста Володимира Пантелюка (Відео)
Як сопілкар гурту "КораЛЛІ" поєднує музику і війну