Президент доручив Прем’єр-міністру взяти під особистий контроль питання своєчасної виплати працівникам зарплати

Президент України Віктор Янукович доручив Прем’єр-міністру Миколі Азарову взяти під особистий контроль питання своєчасної виплати працівникам зарплати та розглянути стан забезпечення конституційного права громадян на своєчасну винагороду за працю на розширеному засіданні Кабінету Міністрів за участю керівників Генпрокуратури, обласних держадміністрацій та органів місцевого самоврядування, представників всеукраїнських профспілкових об'єднань та об'єднань роботодавців. Як повідомляє прес-служба Глави держави зазначене доручення має бути виконано до 1 серпня.

В.Янукович також наголосив, що персональна відповідальність за своєчасність розрахунків з підприємствами та установами за виконані ними роботи або надані за держзамовленням послуги має бути покладена на керівників - головних розпорядників бюджетних коштів.

Згідно з дорученням Президента Прем’єр-міністрові, до 1 жовтня має бути розглянуто в установленому порядку питання доцільності подальшого перебування на займаних посадах керівників підприємств, що входять до сфери управління міністерств та інших органів державної виконавчої влади, у разі незабезпечення ними щонайменш двократного зниження обсягів заборгованості із зарплати працівникам.

Вже до 1 серпня уряд має вжити заходів щодо зміцнення Державного департаменту нагляду за додержанням законодавства про працю, вдосконалення форм і методів роботи державних інспекторів праці.

У той самий термін має бути розглянуто питання щодо погашення в 2010 році заборгованості із зарплати (з нарахуваннями) суб'єктами господарської діяльності за рахунок відшкодованих їм сум ПДВ.

Також до 1 серпня Кабінет Міністрів має вивчити питання та у разі необхідності внести в установленому порядку проекти законодавчих актів, спрямовані на поліпшення соціального захисту працівників, яким заборговано заробітну плату, та посилення відповідальності роботодавців за несвоєчасну виплату зарплати. Йдеться у тому числі про: удосконалення механізму нарахування компенсації за затримку виплати зарплати (у розмірі подвійної облікової ставки НБУ за кожний день затримки); створення гарантійної установи (гарантійного фонду) для компенсації грошових вимог працівників у разі неплатоспроможності або банкрутства роботодавця; надання короткострокових пільгових кредитів для погашення заборгованості із зарплати економічно активним державним, комунальним підприємствам та підприємствам АПК.

Крім того, Президент дав низку доручень керівникам міністерств та інших центральних органів державної виконавчої влади, Голові Ради міністрів Криму, головам обласних, Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій.

Йдеться про проведення до 15 липня за участю профспілок та організацій роботодавців аналізу стану погашення заборгованості із заробітної плати, відповідності її обсягів фінансово-економічним можливостям підприємств у сферах економічної діяльності та по регіонах. Також мова йде про розгляд порушеного питання на засіданні колегій (рад) та за результатами аналізу - розробки системи заходів щодо розв'язання зазначених проблем.

Президент, крім того, наголосив на важливості постійних заходів щодо активізації роботи комісій з питань забезпечення своєчасності і повноти сплати податків та погашення заборгованості із зарплати, пенсій, стипендій та інших соціальних виплат, запровадивши проведення виїзних засідань таких комісій на підприємствах, які мають заборгованості.

Глава держави відзначив доцільність щомісячного оприлюднення в ЗМІ інформації про позитивні приклади погашення заборгованості із зарплати та переліку найбільших підприємств - боржників.

Від Генерального прокурора Олександра Медведька Президент очікує проведення до 1 серпня аналізу роботи органів прокуратури з усунення порушень законодавства про оплату праці та за його результатами вжити заходів щодо вдосконалення діяльності в цій сфері.

30 Червня 2010, 2:31
Версія для друку Iнтернет-видання "Паралелі"
Якщо ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
загрузка...
Погода, Новости, загрузка...
Loading...
Додати новий коментарОстанні новини з категорії Економіка:

На Прикарпатті на двох непрацюючих спиртзаводах податківці знайшли майже 16 тис. декалітрів спиртовмісної продукції
Міське озеро стане чистішим: влада виділили понад мільйон гривень
У Microsoft пообіцяли не відмовлятися від графічного редактора Paint
В Івано-Франківську підрахували кількість безпритульних собак
Влада Франківська порадувала пенсіонерів: помирати стане дешевше