МОЗ: У підтоплених регіонах епідемічна ситуація залишається стабільною

Внаслідок інтенсивних дощів, які пройшли на Івано-Франківщині впродовж 22-27 червня, на Прикарпатті в окремих населених пунктах Богородчанського, Верховинського, Галицького, Коломийського, Снятинського, Косівського, Надвірнянського, Калуського, Тисменицького, Тлумацького, Рожнятівського районів та на території Івано-Франківської та Яремчанської міської ради станом на 29 червня залишаються підтопленими 28 житлових будинків, 857 дворів, 1380 присадибних ділянок, 1295 криниць, 727 підвалів.

У місті Калуші припинено роботу всіх водопровідних насосних станцій, затоплено водозабірні споруди на ВНС «Хотінь», І та ІІ блоки ВНС «Добровляни» 1 підйому. Обстежено водопровідну насосну станцію «Парк» КП «Водотеплосервіс», передбачену як джерело резервного водопостачання. Було проведено 58 лабораторних досліджень питної води, з яких 6,9 % (4) проб не відповідає нормативним показникам. З 10 проб із джерел децентралізованого водопостачання не відповідали нормі 2 (20 %). Зупинялась експлуатація 58 об’єктів громадського харчування та торгівлі, 9 дитячих навчальних закладів, 3 водопроводів, 27 ЛПЗ і ФАПів; проведено дезінфекцію 5 об’єктів, у тому числі 2 водопроводів, 3 джерел централізованого водопостачання.

У підтоплених регіонах встановлено цілодобове чергування працівників СЕС, проводиться щоденний збір оперативної інформації та облік захворюваності. Епідемічна ситуація залишається стабільною і керованою, спалахів кишкових інфекцій і харчових отруєнь не реєструвалось. СЕС проводить систематичні лабораторні дослідження води з індивідуальних шахтних колодязів та дезінфекцію. Як зазначив Головний державний санітарний лікар України Геннадій Рожков, на сьогодні Держсанепідслужба забезпечена дезінфекційними засобами в повному обсязі.

«Служба сьогодні повністю оснащена усіма необхідними засобами для знезараження води у колодязях. Я звертаюсь до потерпілих від підтоплення громадян: не використовуйте воду з колодязів для пиття і приготування їжі! Пам’ятайте, що це загрожує інфекційними захворюваннями. Разом із ґрунтовими водами до колодязів можуть потрапляти отруйні речовини. Вживайте воду лише гарантованої якості», – наголосив Головний державний санітарний лікар України.
30 Червня 2010, 20:31
Версія для друку Iнтернет-видання "Паралелі"
Якщо ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
загрузка...
Погода, Новости, загрузка...
Loading...
Додати новий коментарОстанні новини з категорії Здоров’я:

6 несподіваних продуктів, що викликають рак
Що з'їсти, щоб помолодіти: правильні продукти для тих, кому за 40
5 порад, щоб волосся росло швидше
Чим загрожує спільне споживання білків і вуглеводів
Від яких шкідливих продуктів насправді не повніють