Уряд удосконалив порядок безоплатної передачі конфіскованих автомобілів

Кабінет Міністрів вніс зміни до деяких урядових актів, якими регулюються питання безоплатної передачі конфіскованих автомобілів. Відповідну постанову було ухвалено під час засідання Кабінету Міністрів 30 червня.

Як повідомив Міністр юстиції Олександр Лавринович, проект постанови підготувало Міністерство юстиції з метою разблокування механізму безоплатної передачі автомобілів, конфіскованих за рішеннями судів. Проблема полягала в необхідності забезпечення дійсно безоплатної передачі такого майна - механізм був фактично унеможливлений через низку не врегульованих у законодавстві питань, інформує прес-служба Міністерства юстиції України.

Крім того, зміни були розроблені з метою унеможливити корупційні схеми ввезення транспортних засобів на митну територію України.

Так, Уряд встановив можливість реєстрації конфіскованих та безоплатно переданих транспортних засобів без сплати мита, податків і зборів, передбачених при ввезення автомобілів на митну територію України. Олександр Лавринович нагадав, що Порядок розпорядження майном, конфіскованим за рішенням суду і переданим органам державної виконавчої служби передбачає можливість безоплатної передачі такого майна, зокрема, дитячим будинкам сімейного типу, прийомним сім’ям.

Разом з тим, Кабінет Міністрів встановив, що вилучене митними органами та передане безоплатно майно можливо відчужити лише за умови попередньої сплати мита та податків і зборів, які передбачені при імпорті цього майна.

Міністр юстиції наголосив, що постанова Кабінету Міністрів спрямована не на зміну існуючого порядку оподаткування конфіскованих транспортних засобів, а на приведення положень постанов Кабінету Міністрів у відповідність з Митним кодексом і Законом України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо регулювання ринку автомобілів в Україні".

Міністр також підкреслив, що удосконалення порядку безоплатної передачі конфіскованих транспортних засобів сприятиме скороченню витрат Державного бюджету України, пов’язаних зі зберіганням конфіскованого за рішеннями судів майна. Таке майно не реалізується переважно у зв’язку з тим, що митні платежі, які нараховуються при його імпорті на територію України, перевищують ринкову вартість цього майна. Попит на таке майно відсутній.

У випадку неможливості безоплатно передати вказані транспортні засоби єдиним шляхом розпорядження ними є їх знищення (утилізація), в результаті чого держава несе додаткові витрати на проведення відповідних процедур.

Згідно зі статистичними даними органів державної виконавчої служби за 2009 рік, нереалізованими у зв’язку з відсутністю попиту були 3 059 транспортних засобів, конфіскованих за рішеннями судів. Загальна вартість цих транспортних засобів становила 116 101 372 грн., з них – 96 430 463 грн. – мито, податки і збори, що нараховуються при ввезенні товарів на митну територію України. Станом на кінець 1 кварталу 2010 року нереалізованими залишились 3004 транспортні засоби.

01 Липня 2010, 10:04
Версія для друку Iнтернет-видання "Паралелі"
Якщо ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
загрузка...
Погода, Новости, загрузка...
Loading...
Додати новий коментарОстанні новини з категорії Суспільство:

Дострокові парламентські вибори підтримують майже половина українців
28 липня в Україні прогнозують дощі і до +36
Ситуація у зоні АТО станом на 27 липня (Мапа)
МОЗ зобов'язав медзаклади з 2018 року звітувати за зібрані благодійні внески
У Мінсоцполітики повідомили, скільки коштів зможуть отримати українці за зекономлені субсидії