Про що може розповісти наш почерк?

Поганий почерк – не вирок, його можна підправити, водночас і характер вдосконалити. Виявляється, наше «я» хилиться у той бік, що і наші букви. Списана сторінка – це не лише текст, а й «досьє» на автора. Про що ж розповідає наш почерк, коресподент «ВЗ» запитала у графолога Олександра Фармагея.

- Характер за почерком можна визначити з точністю до 70 відсотків, – каже графолог. – Якось жінка принесла мені зразок почерку свого нареченого і попросила визначити, яка він насправді людина, чи підходить їй. Іншій пані я порадив змінити дещо у почерку, і таким чином вдосконалити характер, але вона відмовилася: «Я себе люблю разом з усіма недоліками». Бізнесмен, який готувався до зустрічі, попросив проаналізувати почерк бізнес-партнера, щоб знати, чого від нього чекати. Зверталися з підприємства, де відбулася крадіжка. Надали почерки працівників, яких підозрювали у скоєнні злочину, щоб я визначив, хто з них до цього більше схильний. Мені це вдалося зробити. У світі набуває поширення нова методика прийняття на роботу. Роботодавці аналізують не так зміст анкет, які надав працівник, як його почерк. Відповідаючи на запитання, людина може збрехати, а почерк не збреше. Напередодні виборів зателефонували з однієї газети і попросили проаналізувати почерки кандидатів у президенти, я відмовився. Хоча для себе, звісно, аналіз зробив. Це вже перетворюється інколи на професійну хворобу, бачу підпис на документі і мимоволі починаю аналізувати.

– Чи графологію в Україні визнають?

– Репутацію графології у нашій державі «підмочують» шарлатани. За кордоном, зокрема в Ізраїлі, Німеччині, США, є цілі інститути графології. Я зацікавився почерком ще в дитинстві. Може, серед причин і те, що мама завжди сварила мене за поганий почерк. У восьмому класі натрапив на книжку з криміналістики, де був розділ із графології. І захопився. Написав дисертацію на цю тему, книжку.

Поради для батьків

Інколи у дітей трапляється так зване дзеркальне письмо (навиворіт), а деякі малюки плутають близькі за звучанням букви: «ж» на «ш», «с» на «ш». Перше спричинене недостатнім розвитком зорового аналізатора та його зв’язками з іншими частинами головного мозку, причина другого – поки що недорозвинений слуховий аналізатор. Як пришвидшити процес? Розвитку зорового аналізатора сприяє малювання (чим більше, тим краще). Звертайте увагу вашого малюка на конфігурацію та дрібні деталі будівель, дерев машин, обговорюйте з ним побачене протягом дня та уві сні. Розвиток слухового аналізатора стимулюють заняття співом, прослуховування музики, зокрема колискових у виконанні батьків. Добре роблять ті батьки, які вивчають з дітками віршики.

Графотерапія

«Змінюючи почерк, людина може підкоригувати свій характер, – каже Олександр Фармагей. – Якщо хочете додати собі вольових якостей – привчайтеся писати більші букви, а також вирівнюйте нахил, щоб літери не лягали на рядок, а були більш вертикальними. Слабкий натиск – ознака слабкого характеру, хочете стати сильнішим – тренуйте натиск. Тільки не перестарайтеся: різко замінивши малі букви на великі, ви можете просто зламати собі характер».

Секрети нашого письма...

Натиск є ознакою емоційно-вольових виявів особистості. У вольових сильних людей і натиск сильний. Натомість неяскраві слабкі люди букви пишуть легко, ніби не їли. Врівноважені неімпульсивні люди пишуть із середнім натиском.
У людей з вираженим почуттям власної гідності, впевнених у собі, а іноді, можливо, самовпевнених, букви середні за розміром або великі.
Пишете букви окремо одна від одної? Значить ви мрійник, причому мрійливості у вас більше, ніж рішучості. У вирішенні життєвих та й розумових завдань, покладаєтеся на інтуїцію. Натомість люди, які пишуть зв’язко, схильні мислити логічно, логіка у них домінує над мрійливістю. За такою ознакою, як відстань між буквами, можна з’ясувати, скільки людині потрібно для того, щоб після написання одного слова чи рядка перейти до іншого. У тих, хто має гарну реакцію, відстань між словами невелика, вони вміють швидко вирішувати завдання.
Букви прикрашені різноманітними завитками та дугами – ознака того, що людині притаманна демонстративність, вона зосереджується на зовнішніх формах.
01 Липня 2010, 10:48
Версія для друку Iнтернет-видання "Паралелі"
Якщо ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
загрузка...
Погода, Новости, загрузка...
Loading...
Додати новий коментарОстанні новини з категорії Суспільство:

Дострокові парламентські вибори підтримують майже половина українців
28 липня в Україні прогнозують дощі і до +36
Ситуація у зоні АТО станом на 27 липня (Мапа)
МОЗ зобов'язав медзаклади з 2018 року звітувати за зібрані благодійні внески
У Мінсоцполітики повідомили, скільки коштів зможуть отримати українці за зекономлені субсидії