Щоб поступити в ВНЗ зовсім не обов'язково добре написати тести

Напередодні вступної кампанії інтернет кишить оголошеннями: "Допоможу поступити до ВНЗ Києва. Гарантія", "Результативна допомога під час вступу до ВНЗ" і так далі. Обіцяють посприяти навіть найбезнадійнішим, інформує Сегодня.

Як розповіла автор одного з таких оголошень Світлана, вона допомагає поступити на перший курс в будь-який університет, причому всім - і двієчникам, і відмінникам. "Дивлячись яка кількість балів по тестах, від цього залежатиме ціна. Ми допомагаємо поступити в будь-який ВНЗ. Якщо захочете в КІМВ, то це коштуватиме $25 тисяч з прохідним балом, для тих, у кого погані тести, - на $5-7 тисяч дорожче. Це вже рік така низька ціна, до кризи брали, як мінімум, 30 тисяч євро". За словами Світлани, найдорожчі нині ВНЗ - КІМВ і академія МВС, туди найскладніше прорватися. Потім йдуть всі факультети КНУ ім. Шевченка і Києво-Могилянська академія - вони обійдуться в $20 тисяч і менше. Найдешевша в Києві МАУП - близько $10 тисяч. Гарантії жінка дає 100%, але яким чином проштовхує у ВНЗ, не зізнається. "Я давно працюю в цій сфері, варіанти різні. Якщо хочете, можу написати розписку, що гарантую вступ", - говорить Світлана. Передати всю суму потрібно завчасно, разом з документами абітурієнта.

Координатор громадської ініціативи "Студентський захист" Андрій Чорних говорить, що за допомогою подібних посередників поступає чимало людей, але гарантії немає. "Тут така схема: абітурієнт здає всі тести і сам поступає, а посередник йому говорить, мовляв, допоміг. Якщо ж дитина не поступила, то посередник списує провал на якісь форс-мажори і не повертає гроші", - говорить Чорних. Зазвичай посередники шукають клієнтів прямо у ВНЗ, коли ті приходять з документами.

У міліції кажуть, що зловити таких людей практично неможливо. "У співпраці зацікавлені обидві сторони, навряд чи хтось з батьків прийде до міліції і поскаржиться. Хоча за такий хабар посередника можна посадити на 5-10 років", - говорить начальник прес-служби столичної міліції Володимир Поліщук.

Міністр освіти Дмитро Табачник також вважає, що вирішити проблему дуже складно. "Люди, які пропонували вступ, були ще в радянські часи. Вирішити проблему вдасться, коли в суспільстві зміниться ставлення до корупції. Я можу порадити хіба що вчиняти чесно, не давати хабар і не збагачувати шахраїв", - сказав він.
01 Липня 2010, 14:08
Версія для друку Iнтернет-видання "Паралелі"
Якщо ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
загрузка...
Погода, Новости, загрузка...
Loading...
Додати новий коментарОстанні новини з категорії Освіта:

Івано-франківські журналісти навчалися енергоефективності (Фото)
Карітас продовжує цикл навчальних тренінгів з догляду для соціальних працівників ОТГ (Фото)
Студент франківського вишу отримав стипендію Кабміну
Вчителі Івано-Франківська навчаються наданню першої допомоги (Фото)
Беззаконна освіта на порозі змін