МОЗ: до кінця 2010 року виробники ліків не будуть підвищувати ціни на лікарські засоби

Міністерство охорони здоров'я України та суб'єкти господарювання (виробники лікарських засобів), усвідомлюючи необхідність стабілізації цінової ситуації на споживчому ринку лікарських засобів країни, забезпечення населення основними лікарськими засобами за доступними цінами та керуючись основними принципами партнерства бізнесу та влади підписали Меморандум порозуміння.

Як повідомили paralleli у прес-службі МОЗ сторони домовились, що з 1 липня до кінця 2010 року виробники ліків будуть зобов'язані не підвищувати ціни на лікарські засоби. Це стосується перш за все лікарських засобів вітчизняного та іноземного виробництва, які можуть закуповувати заклади й установи охорони здоров'я, що повністю або частково фінансування з державного та місцевих бюджетів.

Крім того, виробниками гарантується недопущення скорочення обсягів виробництва цих лікарських засобів. Виробники докладатимуть вичерпних заходів з укладання прямих договорів з дистриб'юторами лікарських засобів для своєчасного і в повному обсязі задоволення заявок роздрібної мережі, забезпечувати співпрацю з Антимонопольним комітетом України в проведенні дослідження стану конкуренції та діяльності виробників, забезпечувати співпрацю з Державною інспекцією з контролю за цінами Міністерства економіки та Державною інспекцією з контролю якості лікарських засобів МОЗ України в проведенні моніторингу цін на лікарські засоби.

Зі свого боку Міністерство має залучати представників виробників, громадських професійних фармацевтичних об'єднань до робочих груп, в тому числі, до діючих, проведення нарад, консультацій, круглих столів щодо підготовки урядових рішень з питань регулювання ринку фармацевтичної продукції.

Більш того, за Міністерством Меморандум закріплює зобов'язання щодо забезпечення дотримання законодавчо встановлених вимог щодо декларування виробниками оптово-відпускних цін на лікарські засоби.

МОЗ України також має звернутись до Уряду щодо створення рівних умов доступу вітчизняних заводів-виробників лікарських засобів до державної фінансової підтримки, яка надається через механізм здешевлення кредитів.

Вищевказаний Меморандум є відкритим для приєднання всіх виробників лікарських засобів.
01 Липня 2010, 16:16
Версія для друку Iнтернет-видання "Паралелі"
Якщо ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
загрузка...
Погода, Новости, загрузка...
Loading...
Додати новий коментарОстанні новини з категорії Здоров’я:

Як вивести з організму нікотин
Вчені розповіли, наскільки часто потрібно міняти постільну білизну
Які корисні звички продовжать твою молодість
Які обов'язкові щеплення повинен робити кожен дорослий
Як довше зберегти засмагу після моря