Птахофабрика «Снятинська нова» отримала право на експорт своєї продукції у Росію

Завалимо Росію тушками? Україні знову дозволяють ввозити м'ясо птиці до Росії, але – тільки від атестованих підприємств. Досі заборона діяла майже п’ять років. Зараз у Росії під забороною також курятина зі США – пише Наталія Журавльова в російському інтернет-виданні «Взгляд».

Росія знімає майже п’ятирічну заборону на ввезення м’яса птиці з України. У 2006 році всю українську тваринницьку продукцію визначили небезпечною. Щоправда, і тепер далеко не всі підприємства готові виконувати російські вимоги. Тож право на експорт своєї продукції у Росії отримають тільки атестовані постачальники. З 1 липня м'ясо птиці та сирі птахопродукти надсилати до РФ зможуть тільки два підприємства, а готові м’ясні продукти – лише одне.

З 1 липня 2010 року Россільгоспнагляд знімає майже п’ятирічні обмеження на ввезення до Росії з України продукції тваринництва. Передусім, йдеться про м'ясо птиці.

При цьому право на експорт своєї продукції до Росії будуть мати тільки українські підприємства, включені до списку постачальників. «Тільки атестовані російською службою підприємства, які виконують наші вимоги, зможуть експортувати як сиру, так і готову продукцію до Росії», – розповів «Інтерфаксу» керівник Россільгоспнагляду Сєрґєй Данкверт.

Він уточнив, що далеко не всі підприємства готові виконувати російські вимоги.

Про це свідчать «останні інспекції, проведені в Україні». Причина, зокрема, у тому, що Україна гармонізує свої правила з європейськими, «а вони відрізняються від російських», уточнив Сєрґєй Данкверт. Із 1 липня 2010 року право на поставку готових м’ясних продуктів до Росії отримало тільки ВАТ «Елітекс» (Донецьк). М'ясо птиці та сирі птахопродукти зможуть надсилати до Росії два підприємства – птахофабрика «Снятинська нова» (Снятин, Івано-Франківська область) та Миронівська птахофабрика (Київська область).

Нагадаємо, з 1 січня 2006 року були запроваджені обмеження на ввезення усіх видів сирих м’ясних напівфабрикатів, а з 20 січня 2006 року Росія запровадила заборону на ввезення з України усієї тваринницької продукції. Обмеження поширилися на ввезення м’яса, перероблених м’ясних виробів, субпродуктів, яєць, риби, молока, сирів, вершкового масла, консервів. Россільгоспнагляд запровадив обмеження на поставки до Росії продукції з України на підставі міжнародних норм і російського законодавства. Чиновники заявляли, що «ветеринарні служби України не можуть забезпечити безпечності продукції, а отже, є загроза для російських покупців».

Останній гучний скандал із забороною на ввезення м’яса спалахнув наприкінці 2009 року, коли американські окости увійшли у чорний ринок Росспоживнагляду.

Згідно з новими санітарними правилами, які набули чинності з 1 січня, на територію Росії не можна ввозити м'ясо птиці, оброблене хлором. У підсумку під забороною опинилася вся курятина, що постачається на російський ринок зі США.

Глава Росспоживнагляду, головний державний санітарний лікар Геннадій Оніщенко наприкінці червня заявив, що м'ясо курки зі США може повернутися на російський ринок «у найкращому разі» за півтора-два місяці. Під час візиту президента Дмітрія Медведєва до США країни домовилися зняти всі проблеми, що залишилися, з питання поставок американської курятини «у розумний період часу». США нададуть Росії інформацію про речовини, якими користуються американські виробники при обробці м’яса птиці для поставок у Росію, а також оновлений список підприємств, допущених до поставок.

До початку 2010 року США були найбільшим постачальником м’яса птиці до Росії з часткою 79% від усього імпорту м’яса птиці та близько 22% усього російського ринку (750 тис. тонн).

 

GLAVRED.info

01 Липня 2010, 19:24
Версія для друку Iнтернет-видання "Паралелі"
Якщо ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
загрузка...
Погода, Новости, загрузка...
Loading...
Додати новий коментарОстанні новини з категорії Економіка:

По чому в Коломиї вишиванка? (Відео)
В Івано-Франківську встановили куби-лавочки (Фото)
Спорткомплекс ІФНТУНГ планують реконструювати
Івано-франківські депутати: рейтинг автолюбителів, лендлордів та власників найбільшої нерухомості
В Івано-Франківську чиновники "нагрілися" на ремонті доріг