Навіть поганий мир кращий, аніж війна

Якщо сказати коротко, то це можливість самостійно владнати певний конфлікт чи спір, не доводячи його до судового розгляду. Щоправда, в цій ситуації все ж задіяний представник Феміди. Але у даному випадку «ваша честь» не є вершителем долі, а радше виступає в ролі миротворця, допомагаючи конфліктуючим сторонам знайти вирішення їх проблеми, яке б влаштувало кожного. Таких суддів називають медіаторами, інформує газета "Галичина".

Медіація як альтернативний метод вирішення спорів давно вже використовується в усьому світі, причому в багатьох країнах вона закріплена законодавчо. В Україні її почали впроваджувати на базі Івано-Франківського міського суду в рамках спільної програми Європейського союзу та Ради Європи «Прозорість та ефективність судової системи України». Вже маємо свого суддю-медіатора — Ірину Ковалюк, котра після проходження відповідних курсів, які проводили експерти Ради Європи (головуючий суддя адміністративного суду
м. Гамбурга (Німеччина) Фрідріх-Йоахім Мемель і суддя з м. Зволе-Лелістанда (Нідерланди) Франц Ван Арем), та успішного складання іспитів отримала сертифікат на право займатися такою діяльністю.

Безпосередньо так звану внутрішню медіацію буде запроваджено в роботу Івано-Франківського міського суду починаючи з липня. Наразі планується направити десять справ — з тих, що перебувають у провадженні суду, — для можливого їх вирішення без судового розгляду.

02 Липня 2010, 19:34
Версія для друку Iнтернет-видання "Паралелі"
Якщо ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
загрузка...
Погода, Новости, загрузка...
Loading...
Додати новий коментарОстанні новини з категорії Суспільство:

Рішення про продовження санкцій ЄС проти Росії набуло чинності
29 червня в Україні спека, на заході - дощі
В СБУ розповіли, як врятувати заражений вірусом-вимагачем комп'ютер
Хакерська атака: Як самому розблокувати комп’ютер
Як захистити комп'ютер від вірусу-здирника