Про статус ліквідатора наслідків аварії на ЧАЕС

Де саме і скільки часу мала пропрацювати людина з ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, аби отримати статус ліквідатора 2 і 3 категорій?

Іван ГРИМАЛЮК, с. Яворів Івано-Франківської обл.

Фахівці Івано-
Франківської обласної держадміністрації:

- Згідно зі статтею 15 Закону "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" (далі - закон), підставами для призначення статусу учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС є період роботи (служби) у зоні відчуження, що підтверджено відповідними документами.

Відповідно до статті 14 закону до учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській атомній електростанції категорії 2 належать особи, які працювали у зоні відчуження:

l з моменту аварії до 01.07.1986 року - незалежно від кількості робочих днів;

l з 01.07.1986 року по 31.12.1986 року - не менше п'яти календарних днів;

l у 1987 році - не менше 14 календарних днів.

Особи, які у 1988-1990 роках працювали у зоні відчуження не менше тридцяти календарних днів, відносяться до учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС категорії 3.

03 Липня 2010, 1:12
Версія для друку Iнтернет-видання "Паралелі"
Якщо ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
загрузка...
Погода, Новости, загрузка...
Loading...


Коментарі:
Автор: Олег Грива, 10 Березня 2011, 17:34
Добрый день! Посмотрел передачу о ликвидаторах. Я сам ликвидатор и сам являюсь объектом противозаконных действий правительства. Законом №796 установлено однозначно, что в любом случае инвалид, пострадавший в результате аварии на ЧАЭС, должен получать пенсию не менее777 в зависимости от группы инвалидности.Причем это не зависит от месте назначения и получения пенсии.( военнослужащие или гражданские лица) Дополнительная пенсия установлена конкретнее не бывает - 50% минимальной пенсии по возрасту.Пенсионные фонды игнорируют закон и наши права. Никто из чиновников за это преступление ответственности не несет.Иначе как халатностью такие действий назвать нельзя. Необходимо призвать к ответственности допускающих нарушения законности при назначении и выплате пенсий. Поражает и позиция судов при вынесении решений по данным искам. У меня суд признал иск частично в отношении дополнительной пенсии с момента подачи иска, но не с момента начисления пенсии, а по основной пенсии в иске отказал, сославшись на давность искового заявления. А то, что мои права продолжают нарушаться - суд не учел. Кому нужен такой суд.
Відповісти

Додати новий коментарОстанні новини з категорії :

Як правильно зібрати валізу у відпустку (Відео)
Цікаві ідеї вертикальних грядок
Сердечка з продуктів
Водяна свіча своїми руками
Різдвяні та новорічні витинанки: шаблони і схеми