Коли не можна, але дуже хочеться

В обласному центрі — на розі вулиць Івана Франка та Михайла Павлика —  зводять прибудову до помешкання першого поверху. Що, як наголошують фахівці, «недопустимо за правилами забудови вулиці», а на наш погляд, ще й псує її архітектурне обличчя, інформує газета "Галичина".

На будинку № 42 на вулиці Івана Франка, що торцевим боком виходить на вулицю Михайла Павлика, вдячні земляки увічнили барельєфом пам’ять про відомого громадського діяча і Франкового товариша. Хоч деякі мешканці вважають, що меморіальна дошка мала б бути на сусідньому будинку — Павлика, 4. Подивувався: те, що прибудова не пасує до архітектурного обличчя вулиці Франка й обкрадає її, мало кому муляє око, а барельєф Павлика, виявляється, не на правильному місці? Я помилявся — не мене одного заболіло, чи так треба «розбудовувати» вулицю Івана Франка у місті його імені, яке незабаром відзначатиме 350-літній ювілей.

— На вулиці Франка, на розі з вулицею Павлика, зводиться прибудова до чотириповерхового житлового будинку, — б’є на сполох член Спілки архітекторів України Лукія Лукомська. — Прибудова виступає за червону лінію забудови вулиці Івана Франка приблизно на п’ять метрів, а Михайла Павлика — до трьох. Це недопустимо за правилами забудови. Крім цього, вже тепер видно, що ця прибудова дуже зіпсує вигляд вулиці, що є однією з центральних в Івано-Франківську. За інформацією облархбудконтролю, цю прибудову, що вже сягнула висоти одного метра, зупинили. Та її треба цілком розібрати.

...Насправді ж будівництво і далі триває. Хоч поряд — на сусідній вул. Академіка Володимира Гнатюка — вже є наочний приклад реалізації доброго архітектурного задуму, як можна і магазин вбудувати, і обличчя вулиці не зіпсувати.

03 Липня 2010, 1:12
Версія для друку Iнтернет-видання "Паралелі"
Якщо ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
загрузка...
Погода, Новости, загрузка...
Loading...
Додати новий коментарОстанні новини з категорії Суспільство:

За добу в зоні АТО 2 військовослужбовців дістали поранення (Мапа)
У Європу на автобусі: напрямки і ціни
НБУ прийняв рішення ліквідувати ще один банк
24 червня в Україні прогнозують дощ
Основні положення пенсійної реформи