«Кореспондент» назвав переможців конкурсу «Найкраща українська книга-2010»

Переможцями конкурсу «Найкраща українська книга» стали 900-сторінковий роман Оксани Забужко «Музей покинутих секретів» та книга Олеся Ільченка «Місто з химерами».

Вже другий рік поспіль читачі та журі літературного конкурсу «Корреспондента» поділяють переможців за гендерною ознакою. Так, номінація «Документалістика», що представляє твори нехудожніх жанрів, знову окупована чоловіками, а «Белетристика», що представляє романи, оповідання й повісті, - прекрасною статтю, інформує «Кореспондент».

При цьому твір Олеся Ільченка «Місто з химерами» - біографічний роман про відомого київського архітектора початку ХХ століття Владислава Городецького - художня проза. Однак автору, що ґрунтовно відпрацював архівні та історичні матеріали, вдалося настільки правдоподібно відтворити життя міста тих років, що багато читачів визнали роман документальним. «Кореспондент» не став сперечатися – «Місту з химерами» дісталося перше місце в номінації «Документалістика».

На другій позиції - дебютна книга Максима Кідрука «Мексиканські хроніки», в якій він захоплююче і з гумором описав свою подорож дикуном до Мексики.

Третє місце посіла збірка есеїв Флешка-2gb Юрія Іздрика, літератора, перекладача, художника, музиканта і духовного соратника Юрія Андруховича.

Однак письменниці, які монополізували нібито «несерйозну» номінацію «Белетристика», за ґрунтовністю творів і порушеними у них питаннями нітрохи не поступаються, а іноді і залишають позаду чоловіків-переможців.

Так, на першому місці розмістився майже 900-сторінковий роман-епопея, результат семирічної роботи Оксани Забужко «Музей покинутих секретів» - практично історія України ХХ століття, викладена в біографіях кількох поколінь. На другому місці - книга Марії Матіос «Чотири пори життя», в якій вона міркує про те, як з роками змінюється світосприйняття жінки, її думки і почуття. Замикає трійку переможців Ірен Роздобудько із збіркою філософськи-психологічних оповідань «Гра в пацьорки».

03 Липня 2010, 22:22
Версія для друку Iнтернет-видання "Паралелі"
Якщо ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
загрузка...
Погода, Новости, загрузка...
Loading...
Додати новий коментарОстанні новини з категорії Культура:

Рівноапостольна Свята княгиня Ольга засяяла храмом Господнім у Дземброні (Фото)
Івано-франківські гвардійці здали кров для поранених побратимів
Найпопулярніші імена новонароджених прикарпатців назвали в Мін'юсті
В Івано-Франківську освятять першу церкву для дітей
Військові паломники з сім'ями відвідали святі місця Франківщині (Фото)