За незаконний вибір піщано-гравійної суміші 166 порушників притягнуто до відповідальності

Сезонна активізація будівельних робіт припадає на час, коли весна переходить у літо. Отоді й традиційно загострюється одна з найболючіших для Прикарпаття екологічних проблем, пов’язана з тим, що в руслах річок незаконно вибирають гравій та пісок, інформує газета "Галичина".

«Замість видобутих вода знову нанесе їх із гір під час паводків», — таке  виправдання знаходять для себе ті, хто самовільно заготовляє на річках ці будматеріали. Чи справді ці їхні дії настільки серйозно загрожують довкіллю? — запитав я у головного спеціаліста з питань зв’язків з громадськістю та ЗМІ державної екологічної інспекції в області Ольги ГУНДЯК.

— Для декого незаконна заготівля так званої гравійної суміші перетворилася в найлегший спосіб добувати матеріал, необхідний для спорудження будівель чи ремонту доріг. Тим часом це таїть в собі немалу загрозу природі та людям. Якщо з русла систематично вибирати гравій і пісок, то збалансований режим річки значною мірою зміниться — з непередбачуваними для довкілля та людей наслідками. Бо в цьому разі водна артерія не встигає компенсовувати втрати гравійного матеріалу, який надходить в її русло з гір поступово, за рахунок уламків гірських порід різного складу. В результаті інтенсивно розмиваються береги та донні породи, русло річки поглиблюється й викривляється, порушується водний баланс у її басейні, що призводить до руйнування берегів, до затоплення не лише заплав, а й надзаплавних терас. Таким чином створюються умови для поширення водної ерозії ррунтів, підтоплення сільськогосподарських угідь і населених пунктів під час повеней та паводків.

— Потерпали від паводку окремі райони нашої області і в травні-червні цього року...


— Та як тільки рівень води стабілізувався, дехто знову почав самовільно вибирати піщано-гравійну суміш на річках. Порушують екологічне законодавство здебільшого жителі сусідніх з ними сіл, селищ, міст.

— Невже люди не усвідомлюють, що тим самим завдають шкоди передусім інтересам власним і своїх нащадків? Як бореться з таким порушенням природоохоронних законів ваша служба?

— Працівники відділів оперативного міжрайонного контролю та екологічного контролю за використанням і охороною земель та надр нашої інспекції виявляють і припиняють факти самовільного забору піщано-гравійної суміші з об’єктів водного фонду області, влаштування несанкціонованих кар’єрів, насамперед у прибережних захисних смугах річок. Ситуацію у водоохоронних зонах тих із них, які найбільше потерпають від незаконного вивезення цієї суміші, річкового каменю та піску, постійно відстежують спеціалізовані мобільні групи з державних інспекторів з охорони навколишнього природного середовища екоінспекції та працівників підрозділів УМВС в області.

Скажімо, завдяки рейдовій перевірці у травні припинено факт грубого порушення вимог природоохоронного законодавства у Галицькому районі. Йдеться про те, що жителі с. Кукільників незаконно вибирали будматеріал у межах водоохоронної зони на території ландшафтного заказника місцевого значення «Річка Лімниця» поблизу с. Залукви. Порушникам нараховано 44 440 грн. збитків, заподіяних державі. Матеріали перевірки передано до Івано-Франківської міжрайонної природоохоронної прокуратури та до обласної прокуратури.

А всього за п’ять місяців року проведено 69 рейдових перевірок на Бистрицях Надвірнянській і Солотвинській, Пруті, Черемоші, Лімниці та Дністрі на територіях Івано-Франківської міської ради, Тисменицького, Богородчанського, Калуського, Тлумацького та інших районів. За незаконний вибір піщано-гравійної суміші 166 порушників притягнуто до адміністративної відповідальності й оштрафовано на загальну суму 13 549 грн., їм також доведеться компенсувати збитки, завдані довкіллю, на 45 858 грн.

— Але ж підприємці й індивідуальні забудовники мусять десь брати згадувані будматеріали, попит на них чималий...


— В області функціонує низка кар’єрів, що мають дозволи на видобуток і реалізацію піску та каменю. Отож тим, хто хоче придбати ці будматеріали, раджу звертатися не до «тіньовиків», а до підприємств, які працюють на законних підставах.
03 Липня 2010, 22:49
Версія для друку Iнтернет-видання "Паралелі"
Якщо ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
загрузка...
Погода, Новости, загрузка...
Loading...
Додати новий коментарОстанні новини з категорії Суспільство:

В уряді анонсували перегляд субсидій
21 липня українців чекає спека, місцями дощ
Ситуація у зоні АТО станом на 20 липня (Мапа)
Українці тепер можуть здійснювати грошові перекази через Facebook
Топ-10 найпопулярніших ВНЗ 2017 року